Carry Fire

ROBERT PLANT
Carry Fire

Rock

  • Wykonanie
  • Nagranie
Inne recenzje płyt tego wykonawcy

Solowa kariera Roberta Planta trwa już blisko cztery dekady, a on wciąż potrafi zaskakiwać słuchaczy. W tym czasie praktycznie nie nagrał słabego albumu, a zdarzyło mu się stworzyć kilka wybitnych dzieł, z "Pictures At Eleven" na czele. Do grona tych najważniejszych należy zaliczyć także najnowszy longplay "Carry Fire".

Robert Plant przygotował go niemal z tym samym gronem muzyków, co poprzedni "Lullaby and... The Ceaseless Roar" sprzed trzech lat. Anglik zdaje się wciąż uciekać od zaszufladkowania go jako hardrockowego krzykacza. Wokalista Led Zeppelin od lat jest zafascynowany muzyką świata i te wpływy są słyszalne na jedenastym solowym albumie.

Robert Plant jawi się tu jako prawdziwy wagabunda, przemierza muzyczny świat od południa Stanów Zjednoczonych i Appalachów (wspólnie z Chrissie Hynde z The Pretenders wykonuje stary bluegrassowy standard "Bluebirds over the Mountain"), by dalej przemieścić się do arabskiej części Afryki i w końcu wylądować na Bliskim Wschodzie.

"Carry Fire" ma folkowy klimat, choć nie brak tu triphopowej elektroniki i rockowych gitar. Tradycja splata się tu z nowoczesnością, przeszłość z teraźniejszością. Robert Plant unika najwyższych rejestrów, ale wciąż dysponuje wspaniałym, mocnym i pewnym głosem o dojrzałej, nieco obniżonej barwie.

Grzegorz Dusza
WARNER

Audio - lipiec - sierpień 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Test porównawczy wzmacniaczy stereofonicznych w zakresie 2200-2800 zł pokazuje, jak bardzo się zmieniły, jak wiele dodatkowych funkcji można dzisiaj znaleźć w nawet niedrogich modelach.   Kilka kolejnych testów, już indywidualnych, wprowadza nie tylko nowe produkty, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio