SONY BDP-S760

SONY
BDP-S760

Odtwarzacze Blu-ray

W cenie poniżej 2000 zł trudno oczekiwać metalowej obudowy, jednak projektanci Sony wypracowali świetny efekt. Odrzucono czerń na rzecz grafitowej, wciąż błyszczącej płyty górnej. Lustrzanym plastikiem tworzącym odchylany panel pokryto cały front, a boki wykończono imitacją radiatorów.

Wszystkie części pasują do siebie, ale przede wszystkim są sprytnie osadzone na wewnętrznej ramie, bez widocznych śrub czy zapadek. Monolityczny charakter odtwarzacza dodaje mu sporo uroku. Mechanizm wyjeżdżający zza panelu nie ujawnia bez powodu swej tacki i nie burzy linii frontu, na której doliczymy się zaledwie czterech subtelnych przycisków. Wartościowym uzupełnieniem jest port USB, a ciekawostką gniazdo słuchawkowe - ewenement wśród odtwarzaczy Blu-ray, okraszony systemem wirtualnego dźwięku, przygotowanym specjalnie na tę okazję!

Z tyłu równie bogato: wszystkie gniazdka RCA są złocone, a jest ich naprawdę dużo. Obok wyjścia 7.1 znajduje się niezależne stereo. Firma nie pominęła żadnego ze znanych standardów, mimo że część z nich, jak S-Video, może wydawać się niepotrzebna. Za wyjściem wielokanałowym stoi kompletny pakiet dekoderów HD z DTS HD Master Audio. Na tylnej ściance pojawia się także tajemniczy port EXT, w zagłębieniu dostrzeżemy zwyczajne USB, które jednak zostało oddelegowane jedynie do współpracy z systemem BD Live i przechowywania pobranych z Sieci dodatków. Sony rekomenduje podłączenie własnej pamięci o pojemności 1 GB. To cenna rada, gdyż właśnie w ofercie tej firmy można znaleźć miniaturowe kostki o nazwie USM-H, na tyle krótkie, że nie uszkodzimy ich, próbując upychać odtwarzacz w szafce.

Speedy Gonzales

BD Live może korzystać z kablowego połączenia LAN, ale odtwarzacz Sony BDP-S760 szczyci się również wbudowanym interfejsem bezprzewodowej transmisji Wi-Fi w najszybszej odmianie N. Dołóżmy do tego zgodność z protokołem wymiany plików DLNA (z komputera lub serwera), a rysują się niemal nieograniczone możliwości. Niestety, w tej beczce miodu jest też łyżka dziegciu - Sony nie odtwarza (z płyt czy z pamięci USB) formatu DivX, nie radzi sobie także z VCD/SVCD...

Menu urządzenia ma swoje korzenie w interfejsie konsoli PlayStation, jest niezwykle przejrzyste a zarazem rozbudowane. Wśród szeregu opcji znajdziemy także te do kompleksowej konfiguracji dekoderów dźwięku. Nie zabrakło również obszernego działu z regulacjami obrazu. Start i działanie urządzenia? Bajka. Sony razem z LG tworzą duet najszybszych Blu-ray’ów na rynku - włączenie odtwarzacza zajmuje kilka sekund (opracowano specjalnie na tę okazję tryb szybkiego startu), wczytywanie płyty jest również ekspresowe. System synchronizacji, stworzony z myślą o złączach HDMI i rodzinie produktów Bravia, pracuje bez żadnych zastrzeżeń... także z produktami konkurencji, przynajmniej w zakresie podstawowych opcji.

Brzmienie i obraz

Sony BDP-S760 nie stara się udawać jakichkolwiek audiofilskich predyspozycji i ja nie będę udawał, że jest inaczej. Odtwarzacz najlepiej czuje się w klimatach, do których został stworzony, a więc przy odtwarzaniu materiału filmowego. Duża energia, dynamika, a czasami wręcz patos lub wybuchowość - aktorskie uzdolnienia na miarę Sylvestra Stallone. Jest w tym sporo jasnej, wyostrzonej góry, niosącej zresztą ze sobą wiele informacji, jednak często w sposób przedkładający uderzenie nad uporządkowanie. Sytuacja z basem wygląda podobnie. Wrażenia gwarantowane.

Próby muzyczne w stereo nie zmieniają klimatu - Sony nadal ma temperament. W podobnym charakterze utrzymywany jest obraz w zasadzie dla dowolnego nośnika. Oczywiście zapis HD i SD różnią się poważnie, jednak w ramach możliwości każdego formatu uzyskiwane jest maksymalne nasycenie detalami,  konturowość, perfekcja w precyzyjnym oddaniu każdego szczegółu. Na płytach Blu-ray przychodzi to dość naturalnie, z kolei skalowanie dysków DVD wprowadza ziarnistość w miejscu, gdzie inne odtwarzacze kapitulują, generując wyłącznie jednolite kwadratowe pola.

Parametry

SONY BDP-S760

 • Obraz Znakomity skaler, materiał HD czysty jak łza, dynamiczny, szybki, precyzyjny
 • Produkowany Tak
 • Rodzaj Blu-ray
 • Obsługiwane formaty DVD-Video, CD, CD-R/RW, DivX, jpg, mp3
 • Wyjścia wideo HDMI, komponent, kompozyt
 • Wyjściowa rozdzielczość 1080p
 • Dekodery surround DD-TrueHD, DTS HD MA, DD, DTS

Podstawowe dane

 • 2 000 zł

Nasza ocena

 • Wykonanie: Udana próba stworzenia czegoś innego… Choć plastikowy, wygląda rasowo.
 • Laboratorium: Wreszcie… Sony działa błyskawicznie i bez zająknięcia, port USB tylko do zdjęć i muzyki, bezprzewodowe łącze sieciowe „N”, transmisja DLNA, dekodery HD, wyjście słuchawkowe z dedykowanym układem wirtualnym i regulacją głośności.
 • Brzmienie: Ofensywny, stworzony do filmowych emocji, muzyki nasyconej detalami.
PIONEER UDP-LX800

PIONEER
UDP-LX800

Cena: 9 000 zł

OPPO UDP-205

OPPO
UDP-205

Cena: 8 200 zł

PIONEER BDP-LX88

PIONEER
BDP-LX88

Cena: 7 000 zł

CAMBRIDGE AUDIO CXU

CAMBRIDGE AUDIO
CXU

Cena: 5 290 zł

Zobacz także
Audio - lipiec - sierpień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W tym numerze znajdziecie regularny test porównawczy (pięć wzmacniaczy za ok. 9000 zł), hi-endowe kolumny, gramofon, ale polecam przede wszystkim indywidualne testy pięciu urządzeń nowej generacji - soundbarów, głośników bezprzewodowych, systemów "all-in-one". ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

PIONEER
UDP-LX800

PIONEER UDP-LX800

Pod koniec ubiegłego roku Pioneer zaprezentował dwa odtwarzacze UHD BD - UDP-LX500 oraz UDP-LX800. To obecnie jedne z ni...