product

PARADIGM
Soundtrack

Wśród wielu wyzwań, jakie stoją przed projektantami systemów soundbarowo- subwooferowych, jest jedno szczególne - nadać subwooferowi formę na tyle znośną, aby on sam, a wraz z nim cały system, był w ogóle akceptowalny. Jedni starają się go uczynić jak najmniejszym, nieliczni odwrotnie - zaimponować wielkością i "prawdziwością" (JBL), wreszcie niektórzy mają pomysł na oryginalną, a nawet elastyczną formę. Ciekawy subwoofer - to może być klucz do sukcesu.

Nasza ocena
Wykonanie
Jedyna belka, w której "oficjalnie" można zdjąć maskownicę i zobaczyć dobre przetworniki. Obudowa z tworzywa, ale zaskakująco ciężka, co wzbudza zaufanie. Fantastyczny subwoofer!
Laboratorium
Tylko brak gniazd HDMI ogranicza możliwości wykorzystania znakomitej konstrukcji.
Brzmienie
Czy jeśli napiszę, że brzmienie wojenne, to wystarczy? W kinie akcji prędzej będzie wam potrzebny lepszy telewizor niż dźwięk.
Możesz pobrać ten artykuł w formacie
Artykuł pochodzi z Audio

Dwuelementowy zestaw Paradigm Soundtrack komunikuje się pomiędzy sobą zasadniczo bezprzewodowo, aczkolwiek producent, przewidując kłopoty w mocno zanieczyszczonych radiowo rejonach wielkich miast, pozostawił klientom furtkę w postaci gniazd do połączenia przewodowego (przewodu nie ma w komplecie).

Subwoofer został przewidziany do pracy w dwóch położeniach: pionowym, gdy stawia się go w dedykowanej podstawie (w komplecie) lub (i to jest ciekawostka) można od strony głośnika wkręcić nóżki i położyć go niejako na płasko - jak żółwia. Gdy zechcemy go podłączyć przewodowo, wtedy przydaje się adapter 90 stopni.

Ponieważ sub jest dość płaski i kształtem obudowy nawiązuje do zaokrągleń belki, wygląda to razem na tyle atrakcyjnie, że niekoniecznie chce się go ukrywać w kącie, ale w razie potrzeby możemy go wcisnąć i pod łóżko. Subwoofer ma wbudowany solidny 8-calowy głośnik z membraną polimerowo-kompozytową, dwa tunele bas- refleks, 120-watowy wzmacniacz cyfrowy i potencjometr do ustawienia wzmocnienia.

Maskownica belki jest zdejmowana, co w świecie soundbarów jest rzadkością i trzeba przyznać, że "na golasa" wygląda ona równie atrakcyjnie, pokazując anodyzowane aluminiowe kopułki przysłonięte siateczką i cztery 10-cm membrany kompozytowe (dwie należą do przetworników nisko-średniotonowych, a dwie do membran biernych). Zasilanie suba - poprzez napięcie z gniazdka, a belka wymaga laptopowego zasilacza. Po stronie wejść jest dość skromnie - optyczne, koaksjalne i mini-jack. Belka potrafi "się nauczyć" sygnałów z naszego głównego pilota.

Odsłuch

Paradigm Soundtrack to kinowy drapieżnik, żadnego tam pitu pitu, gdy na ekranie wojna, to linia frontu przesuwa się przez pokój, gdy leci horror, to chowasz się w kącie. Jeden z najfajniejszych basów w teście - duży, szybki, mocny i dynamiczny.

Surround taki sobie, ale też się nie oszukujmy - mało która belka jest w stanie wiarygodnie ulokować efekty tylnych kanałów i jeśli przestaniemy się przy nich upierać, to dostajemy bardzo przyzwoite trio L+C+R, z utalentowanym subwooferem. Na uwagę zasługuje jeszcze jeden aspekt urządzenia - gdy przeszedłem do prób muzycznych, niechcący włączył mi się Stasio Soyka i aż usiadłem, bo nie dość, że dawno go nie słyszałem, to i głośniki obeszły się z tym artystą z należnym mu szacunkiem.

Na koniec mam jeszcze ciężki dowcip - należy wsadzić sub na płasko pod łóżko, podkręcić wzmocnienie, znaleźć jakiś wyjątkowo wredny fragment filmu, np. eksplozję połączoną z upadającymi cegłami, włączyć pauzę, wyłączyć ekran, poczekać na ofiarę i "odpauzować". Może w ten sposób nawet jakiś problem życiwy rozwiążemy.

- Wymiary belki [mm]: 135 x 923 x 73
- Wymiary subwoofera [mm]: 360 x 464 x 160
- Głośniki: 2 x1" wysokotonowe (aluminiowa kopułka) + 2 x 4" średniotonowe + 2 x 4" membrany bierne/sub 8" - Masa [kg]: 3,34 + 5,08
- Wejścia: Toslink/RCA/mini-jack/subwoofer
- Subwoofer: tak (bezprzewodowy/opcjonalnie przewodowy)
- Pasmo [Hz – kHz]: 33–20
- Moc [W]: 2 x 50 + 120
- Inne: 2 x nóżki/wieszaki/RCA/Toslink/ adapter 90 stopni/pilot

Waldemar (Pegaz) Nowak

Parametry
PARADIGM Soundtrack
Produkowany Tak
Zint. odtwarzacz blu-ray Tak
Subwoofer Tak
Bezprzewodowy subwoofer Tak
Wymiary: wys./szer./gł., W przypadku urządzeń testowanych w AUDIO wartość mierzona.
PARADIGM testy
Ambeo 3D
SENNHEISER
Ambeo 3D
Soundbary

Kiedy wszedłem do pokoju zorganizowanego przez firmę Sennheiser podczas konwencji EISA w Antwerpii, usiadłem mniej więcej pośrodku, i usłyszałem Ambeo 3D w akcji, natychmiast rozejrzałem się na boki. Tam "musiały" wisieć jakieś surroundy, ale jakoś nie mogłem ich dojrzeć... ściany były gołe. A taki bas "nie miał prawa" pojawić się z tej wielkości belki bez pomocy subwoofera, który jednak ukrył się nadzwyczaj skutecznie...

Katch One
DALI
Katch One
Soundbary

Dali KATCH to produkt rasowo skandynawski. Nowoczesny, elegancki, ale nie "przefajnowany", wzorniczo minimalistyczny, funkcjonalnie racjonalny, brzmieniowo wyśmienity. Można nim być zachwyconym, ale też... Nie potrafi "wszystkiego", lecz w ramach jasno określonych kompetencji, działa bezbłędnie.

Signa S1
POLK AUDIO
Signa S1
Soundbary

Soundbary stały się jedną z najważniejszych kategorii sprzętu A/V. Zdobyły w kinie domowym większą popularność niż wielokanałowe systemy głośnikowe i zestawy "z jednego pudełka" i - co ważniejsze - dalej utrwalają swoją pozycję, gdyż przemawiają do klientów wieloma racjonalnymi argumentami i zaletami, a nie płyną tylko na fali sezonowej mody. Rozstawianie pięciu czy siedmiu głośników jest dla wielu amatorów kinodomowych emocji zadaniem, z różnych powodów, bardzo niewdzięcznym, a położenie grającej "belki" pod telewizorem - "ciastkiem z kremem".

Live Sound & Installation wrzesień 2019

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta październik 2019

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista październik 2019

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio październik 2019

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio październik 2019

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu