PHILIPS
Harmony DCD8000

Philips rozwinął skrzydła - zaczyna od maleństw, oferuje zestawy bezprzewodowe, na systemach multiroomowych i strumieniujących kończąc. Wybór modelu do testu nie był zatem łatwy. Zasadniczo DCD8000 potrafi to samo co reszta konkurencji, ale... ma wbudowaną stację dokującą, która bez żadnych przekombinowanych, dodatkowych i wymiennych elementów potrafi obsłużyć, poza duetem iPod/iPhone, również tablet iPad.

Nasza ocena
Wykonanie
Dwuelementowa elektronika, wyśmienite zespoły głośnikowe, wszystko bardzo ładne
Laboratorium
CD/DVD z upscalingiem do 1080p, a więc kino domowe w stereo, stacja dokująca (iPad również), tuner, USB.
Brzmienie
Przekracza wszelkie oczekiwania w stosunku do sprzętu z tego segmentu.
Możesz pobrać ten artykuł w formacie
Artykuł pochodzi z Audio

Pomysł jest tak prosty i zarazem tak genialny, że aż zaboli konkurencję - bierzemy aluminiowy profi l w kształcie litery "L" i przykręcamy do niego ruchome gniazdo (z tendencją do dociskania do tyłu), następnie do pionowego elementu przyklejamy kawałek gumy (żeby się nic nie obdrapywało ani nie ruszało), instalujemy oś tak, by całość mogła się otwierać jak tapczan - i już.

Efekt - gniazdo dostosowuje się do dowolnej grubości urządzeń (takich w obudowach ochronnych też), a ponieważ po otwarciu znajduje się ono w płaszczyźnie obudowy, to i szeroki iPad zmieści się i podładuje. Szkoda tylko, że Apple wypiął się na te rozwiązania.

Philips Harmony DCD8000 jest podzielone na odtwarzacz i resztę, ma aluminiowy front, górną pokrywę stalową, całość jest masywna i elegancka. Obie części łąyzy przewód z wtykiem przypominającym stare DIN-y. Moc wyjściowa 2 x 80 W pochodzi ze wzmacniacza w klasie D.

Część amplitunerowa zawiera czytelny, nawet z daleka, wyświetlacz, pokrętło głośności i gniazdo słuchawkowe 6,3 mm (!). Od góry jeden przycisk wyboru źródła (płyta, tuner, dock, USB, AUX i MP3), pozostałe to sterowanie odtwarzaniem i wzmiankowana stacja dokująca. Tył - po jednym komplecie wejść i wyjść RCA, wejście 3,5-mm dla innych odtwarzaczy i komputerów, gniazdo antenowe. Tuner RDS pamięta 20 stacji, jest zegar i budzik.

Odtwarzacz CD/DVD wysyła sygnał analogowy (kompozyt), cyfrowy (koaksjal) / HDMI (skalowanie do 1080p). Wbudowany system Dolby Digital przydaje się podczas oglądania filmów i uwierzcie mi Państwo, Philips potrafi zbudować lepsze "kino domowe" na dwie kolumny niż niejeden producent - na pięć.

Czytane formaty płyt to: CD, CD-R/RW, DVD, DVD-R/RW (+ i -) z zawartością MP3, WMA i DivX Ultra oraz Video CD i SVCD (niech żyją bajki). Zdjęcia można też oglądać przez USB, menu ekranowe spolonizowano. Wyróżnia się najsprawniejszym mechanizmem oszczędzania energii spośród testowanych urządzeń - jeśli nic nie robi, dosłownie za chwilę przechodzi do trybu czuwania.

Zabrakło mi do szczęścia jednego - cyfrowego gniazda optycznego do zwrotnego połączenia audio z telewizorem (przy HDMI nie ma napisu ARC) - umożliwiałoby to zastępowanie zwykle słabych głośniczków TV. Głośniki (największe w teście) prezentują kilka fajnych cech - przetworniki wysokotonowe "wyciągnięto" ponad skrzynkę (skąd my to znamy...), 14-cm głośniki nisko-średniotonowe mają membrany z żółtego włókna szklanego (to też coś przypomina...), tunel bas-refleksu (wyłożony gąbką wewnątrz) wyprowadzono do przodu - więc wciskając nawet głośniki na półkę, powinniśmy uniknąć dudnienia. Skrzynkę o zaokrąglonych krawędziach pokryto czarnym, matowym winylem, zaciski są pozłacane. W komplecie z systemem Philips Harmony DCD8000 przewody na tyle grube, że tylko największe uparciuchy będą je wymieniać na „coś lepszego”.

Odsłuch

Przykład pierwszy z brzegu: Livingstone Taylor i jego najbardziej oklepany - od 15 lat - na Audio Show utwór "Isn`t She Lovely", w tle cichutki kontrabas, który często mógłby umknąć uwadze, a on tam jest - jak pomruk szczęśliwego kota. Drugi: Led Zeppelin "Since I`ve Been Loving You" - John Paul Jones partię basu zagrał na pedałach organów Hammonda (i słychać tę inność), a Bonhamowi lekko skrzypi pedał bębna basowego podczas gry, co słychać co prawda zawsze, ale nie tak - tym razem siedzę w studio na podłodze podczas nagrania, a Plant śpiewa tuż obok.

Technologia ClariSound nie jest pustym frazesem reklamowym - to działa. Bas systemu Philips Harmony DCD8000 jest piękny, głęboki i kontrolowany. Dla pewności i przyjemności odtworzyłem sobie jeszcze symfonię celtycką Alana Stivell’a "Tir na n-og" - szeroka przestrzeń, harfa i miks różnych nietypowych dźwięków plus ciepłe głosy... nie mam czasu na pisanie, słucham dalej.

Parametry
PHILIPS Harmony DCD8000
Produkowany Tak
Przedwzmacniacz gramofonowy Tak
Moc8 [W] 0
Moc4 [W] 0
Wyjście słuchawkowe Tak
Wymiary: wys./szer./gł., W przypadku urządzeń testowanych w AUDIO wartość mierzona.
PHILIPS testy
MP 3100HV / PA 3100 HV
T+A
MP 3100HV / PA 3100 HV
Odtwarzacz CD + wzmacniacz

W 2013 roku prezentowaliśmy system złożony z odtwarzacza MP3000HV i wzmacniacza zintegrowanego PA3000HV. Były to wówczas referencyjne urządzenia T+A i pierwsze zaprojektowane w koncepcji HV (High Voltage). Od tamtego czasu wiele się zmieniło, wspomniane wyżej modele zastąpiono przez nowsze wersje - MP3100HV i PA3000HV - którymi zaraz się zajmiemy, ale wspomnijmy też o pozostałych. Otóż pojawiły się jeszcze dwa źródła strumieniowe (SD3100HV, SDV3100HV), transport (PDT3100HV), odtwarzacz płyt (PDP3000HV), dwie końcówki mocy (A3000HV, M40HV), przedwzmacniacz (P3000HV), a nawet zasilacz (PS3000HV). Rodzinka pod wysokim napięciem.

SA/PM KI Ruby
MARANTZ
SA/PM KI Ruby
Odtwarzacz CD + wzmacniacz

Celebrowanie jubileuszy, wykorzystywanie ich do promocji własnej marki i produktów stało się w branży audio powszechne. Nasza wrażliwość i podatność na sugestię, że mamy do czynienia z czymś wyjątkowym, jest więc mniejsza niż kiedyś. Ale wciąż pojawiają się urządzenia i okoliczności, które poruszają naszą wyobraźnię. Takim autorytetom, jak Marantz i Ken Ishiwata, trudno odmówić prawa do edycji urządzeń specjalnych, tym bardziej, że wcale go nie nadużywają.

MP1000E / PA1000E
T+A
MP1000E / PA1000E
Odtwarzacz CD + wzmacniacz

Firma T+A nigdy nie startowała w sektorze niskobudżetowym, a seria E to jej relatywnie tańsze propozycje w zakresie "elektroniki". Seria ta obchodzi w tym roku swoje 10-lecie, a przy tej okazji dokonano jej odświeżenia, czego efektem są trzy najnowsze produkty.

Live Sound & Installation wrzesień 2019

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta wrzesień 2019

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista wrzesień 2019

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio wrzesień 2019

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio wrzesień 2019

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu