DENON AH-C751

DENON AH-C751

Choć Denon nie należy do ścisłego grona firm specjalizujących się tylko i wyłącznie w produkowaniu słuchawek, to działalność firmy na tym polu wyraźnie się ostatnio ożywiła. Dowodem chociażby testowane dwa miesiące temu referencyjne AH-D7000. To model drogi, duży i przeznaczony do użytkowania w domowym zaciszu, w towarzystwie nie mniej zaawansowanej elektroniki. W najnowszym katalogu Denona można  odnaleźć słuchawki, które do użytku ulicznego pasują znacznie lepiej, wciąż zapewniając noszącemu  prestiż.

Denon wyprodukował tym samym jedne z najdroższych małych słuchawek dousznych, rzadko kiedy za takie  "pchełki" producenci żądają kwoty niedalekiej 1000 zł, sam rozmiar to jednak za mało, by Denona  oceniać. Słuchawki Denon AH-C751 mają królewską oprawę, w sporym opakowaniu znajdują się dwa mniejsze kartoniki,  wydzielono bowiem dodatkowe miejsce na eleganckie, wyścielone miękką tkaniną etui. W głównym  pudełeczku znajdują się słuchawki z krótkim 50 cm przewodem oraz 80 cm dodatkowy przedłużacz.

Takie rozdzielenie kabla ma duży praktyczny sens, gdyż wiele  zestawów dołączonych do odtwarzaczy  przenośnych wyposażonych jest w tzw. pilota - mały sterownik umieszczany mniej więcej w połowie kabla.  Często można z niego wypiąć fabryczne, marne słuchaweczki i podłączyć coś lepszego. W komplecie są  także trzy różniące się średnicą wkładki, które zapewniają komfort noszenia i dopasowanie do naszego  ucha. Same słuchaweczki wyglądają nie mniej imponująco, wtyk mini jack ma metalową obudowę, styki są  złocone. Obudowy słuchawek wykonane są z aluminium (w kolorze srebrnym bądź czarnym) i sprawiają, że  produkt jest cięższy i robi wrażenie poważniejszego od typowych dousznych "wkładek". Przetworniki mają  średnicę 11 mm. 16-omowa impedancja zagwarantuje dobrą współpracę z wszystkimi odtwarzaczami.

Słuchawki Denon AH-C751 nie dążą do neutralności tak jak ATHEW9, mają własny pomysł na dźwięk. Najważniejszy wydaje  się w nim "niższy środek" który sprawia, że muzyka brzmi mocno, czasami lekko tłustawo, gdy dołączy do  tego bas. Ten niemal zaprzecza naturalnym ograniczeniom tak małych słuchaweczek - brzmią one jak  konstrukcja znacznie większa.

DENON AH-C751

  • Produkowany Tak
  • Pamięć Flash
  • Radio Tak

Zobacz też:

 
 

Podstawowe dane

  • 870 zł

Nasza ocena

  • Wykonanie:
  • Laboratorium:
  • Brzmienie:

Galeria zdjęć

TEAC HA-P90SD

TEAC
HA-P90SD

Cena: 2 500 zł

PIONEER XPD-100R

PIONEER
XPD-100R

Cena: 3 600 zł

HiFiMAN HM-802u

HiFiMAN
HM-802u

Cena: 3 500 zł

Astell & Kern AK120 TITAN

Astell & Kern
AK120 TITAN

Cena: 5 500 zł

 

 

Audio - listopad 2017

Strefa Magazynu

Audio 11/2017

Rynek audio zmienia się szybko i podąża w różnych kierunkach. Zmiany te czasami zaskakują nawet ekspertów i najbardziej doświadczone firmy, dlatego nie chcąc zostać w tyle, coraz częściej reagują one jak najszybciej.

Odbierz prezent

Zamów prenumeratę miesięcznika
Audio, a otrzymasz wybraną
przez siebie płytę z naszej kolekcji!
GRYPHON Kalliope

GRYPHON
Kalliope

Kalliope oznacza w mitologii greckiej muzę poezji epicznej, która (wraz z innymi muzami Olimpu) uświetniała śpiewem bies...

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio