BOWERS & WILKINS
P3 Series 2

Słuchawki P3 Series 2, jak łatwo zgadnąć, są nową wersją modelu P3. Brytyjczycy lubią modyfi kować oryginalne modele, przyznając im kolejne "series". Często się zdarza, że zabiegi są kosmetyczne, ale w przypadku P3 S2 - dość istotne.

Nasza ocena
Wykonanie
Jubilerska precyzja we wzornictwie, wykonaniu i oprawie. Bardzo dobre materiały oraz przetworniki.
Funkcjonalność
Szeroki zakres regulacji, stabilnie leżą na głowie. Obsługa iOS, brak wersji Android. W komplecie dwa kable dyskusyjnie, podłączane wewnątrz muszelek. Łatwe składanie, solidne opakowanie do przenoszenia.
Brzmienie
Energetyczne w całym pasmie, dźwięk szeroki i głęboki. Świetna dynamiki i detaliczność.
Możesz pobrać ten artykuł w formacie
Artykuł pochodzi z Audio

Wymieniono materiał pokrywający wewnętrzną część muszli. W pierwszej serii był sztuczny, obecnie jest to bardzo delikatna, owcza skóra, dodatkowo perforowana. Zewnętrzne strony muszli są pokryte gumowatym tworzywem, ten sam materiał jest na górze pałąka, ale jego wewnętrzna część to znów delikatna owcza skórka. Druga zmiana jest bardziej techniczna, polega na nowym sposobie tłumienia ruchu membrany przetwornika, co ma skutkować lepszą kontrolą basu, ale szczegółów dotyczących tego udoskonalenia nie udało się wyłuskać z dostępnych materiałów.

Bowers & Wilkins P3 S2 to słuchawkowa biżuteria, podana klientowi w bardzo wyrafinowany sposób. Eleganckie jest już samo pudełko, doskonałe wrażenie robi także czarny, plastikowy futerał z gąbką w środku. Same słuchawki wyglądają dość delikatnie, mocne opakowanie podróżne jest więc z pewnością dobrym pomysłem. Poduszki można zdjąć, wystarczy mocniej pociągnąć za element przylegający do uszu, zobaczymy wówczas 30-mm przetworniki.

W komplecie otrzymujemy dwa kable - jeden z manipulatorem obsługującym iOS (także rozmowy telefoniczne). Sterowania dla Androida nie przewidziano. Kabel rozwidla się od strony słuchawek na dwa monofoniczne wtyki mikro-jack, instalowane niezależnie w obydwu muszlach. To dość ekscentryczne rozwiązanie. Ładnym, metalowym elementem zamknięto muszle od zewnętrz.

Pałąk jest połączony z nim drutami, które się z niego wysuwają, pozwalając tym samym na regulację. Druty nie mają żadnych karbowań ani ograniczników, ale przesuwają się z dużym oporem i bez trudu trzymają zadaną wielkość. Zakres regulacji góra–dół jest bardzo duży; za to lewo–prawo – niemal w ogóle, w tym zakresie muszle tkwią sztywno na drutach. P2 S2 łatwo się składa, "zginając" muszle w specjalnym zawiasie. P3 były dostępne w wersjach czarnej i białej; S2 są dostępne w każdym kolorze, pod warunkiem, że będzie to kolor czarny.

Odsłuch

Ciekawość to pierwszy stopień... Niepotrzebnie przeczytałem test poprzednich P3. Nowe Bowers & Wilkins P3 S2 to, co prawda, ulepszona konstrukcja, ale chyba nikt się nie spodziewa, że gra zupełnie inaczej. Powinienem więc mieć podobne wrażenia, co mój redakcyjny kolega, kilka lat temu. Niestety, a może stety, moje odczucia są zupełnie inne. Przede wszystkim "moje" słuchawki świetnie trzymają się głowy. Naprawdę musiałem mocno nią potrząsać (tym bardziej, że nie mam czupryny), aby zaczęły się zsuwać. Poza tym owcza skórka kapitalnie "przykleja" się do uszu. Przy łatwości i dużym zasięgu regulacji należy stwierdzić, że P3 S2 są niezwykle wygodne.

Na pierwszy ogień poszło nagranie z głębokim, elektrycznym basem, który dobrał się do moich trzewi. Nie było przy tym problemów z kontrolą, niskie tony były wibrujące i rytmiczne. Bas instrumentów akustycznych pokazał się w naturalnych kształtach.

Średnica potrafi zamruczeć, zagrzmieć, a także wykrzyczeć. Góra sypie szczegółami. Całość jest energetyczna, ale zrównoważona. Swobodnie i bezpretensjonalnie, to brzmienie zupełnie naturalnie wgniata w fotel.

Grzegorz Rogóż

Parametry
BOWERS & WILKINS P3 Series 2
Typ Zamknięte
Poduszka Nauszne
Masa 130
Impedancja (Ω) 34
Pasmo przenoszenia (Hz) 10--20 000
Wymiary: wys./szer./gł., W przypadku urządzeń testowanych w AUDIO wartość mierzona.
Videotesty
Amplituner stereo Yamaha R-N803D
Video test Amplituner stereo Yamaha R-N803D
Yamaha R-N803D ma na pokładzie tuner radiowy, wyjście słuchawkowe,...
3:07
BOWERS & WILKINS testy
ATH-ANC900BT
AUDIO-TECHNICA
ATH-ANC900BT
Słuchawki

Audio-Technica świetnie sobie radzi - nie zapomina o audiofilach ceniących wysokiej jakości domowe, przewodowe słuchawki, ale też szybko reaguje na rynkowe trendy. W ofercie są więc zaawansowane słuchawki bezprzewodowe, a Audio-Technica ATH-ANC900BT to model najnowszy i obecnie najdroższy wśród konstrukcji z systemem aktywnej redukcji hałasu.

Viso HP70
NAD
Viso HP70
Słuchawki

Viso HP70 to pierwsze słuchawki bezprzewodowe NAD-a, w sumie dopiero drugie w ofercie firmy, dodane do wprowadzonych 5 lat temu (i wciąż pozostających w sprzedaży) Viso HP50. NAD porusza się w tej dziedzinie ostrożnie, jednak można liczyć na to, że to, co zrobi, będzie bardzo dobre, skoro nie realizuje swoich projektów "na wyścigi".

Space One Wireless
KEF
Space One Wireless
Słuchawki

Najświeższe i najbardziej luksusowe propozycje słuchawkowe KEF-a zostały wyróżnione w specjalny sposób - znakiem Porsche Design Sound. Tak, to ten Porsche, którego studio projektowe daje wsparcie różnym "inicjatywom" - torebki, zegarki, smartfony... Pod szyldem PD KEF oferuje obecnie trzy modele: douszne Motion One, nauszne Space One i ich wersję bezprzewodową Space One Wireless.

Live Sound & Installation październik 2019

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta październik 2019

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista październik 2019

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio październik 2019

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio październik 2019

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu