Nagrody EISA 2017-2018
Nagrody EISA
2017-2018
 

BOWERS & WILKINS P3 Series 2

BOWERS & WILKINS P3 Series 2

Słuchawki P3 Series 2, jak łatwo zgadnąć, są nową wersją modelu P3. Brytyjczycy lubią modyfi kować oryginalne modele, przyznając im kolejne "series". Często się zdarza, że zabiegi są kosmetyczne, ale w przypadku P3 S2 - dość istotne.

Wymieniono materiał pokrywający wewnętrzną część muszli. W pierwszej serii był sztuczny, obecnie jest to bardzo delikatna, owcza skóra, dodatkowo perforowana. Zewnętrzne strony muszli są pokryte gumowatym tworzywem, ten sam materiał jest na górze pałąka, ale jego wewnętrzna część to znów delikatna owcza skórka. Druga zmiana jest bardziej techniczna, polega na nowym sposobie tłumienia ruchu membrany przetwornika, co ma skutkować lepszą kontrolą basu, ale szczegółów dotyczących tego udoskonalenia nie udało się wyłuskać z dostępnych materiałów.

Bowers & Wilkins P3 S2 to słuchawkowa biżuteria, podana klientowi w bardzo wyrafinowany sposób. Eleganckie jest już samo pudełko, doskonałe wrażenie robi także czarny, plastikowy futerał z gąbką w środku. Same słuchawki wyglądają dość delikatnie, mocne opakowanie podróżne jest więc z pewnością dobrym pomysłem. Poduszki można zdjąć, wystarczy mocniej pociągnąć za element przylegający do uszu, zobaczymy wówczas 30-mm przetworniki.

W komplecie otrzymujemy dwa kable - jeden z manipulatorem obsługującym iOS (także rozmowy telefoniczne). Sterowania dla Androida nie przewidziano. Kabel rozwidla się od strony słuchawek na dwa monofoniczne wtyki mikro-jack, instalowane niezależnie w obydwu muszlach. To dość ekscentryczne rozwiązanie. Ładnym, metalowym elementem zamknięto muszle od zewnętrz.

Pałąk jest połączony z nim drutami, które się z niego wysuwają, pozwalając tym samym na regulację. Druty nie mają żadnych karbowań ani ograniczników, ale przesuwają się z dużym oporem i bez trudu trzymają zadaną wielkość. Zakres regulacji góra–dół jest bardzo duży; za to lewo–prawo – niemal w ogóle, w tym zakresie muszle tkwią sztywno na drutach. P2 S2 łatwo się składa, "zginając" muszle w specjalnym zawiasie. P3 były dostępne w wersjach czarnej i białej; S2 są dostępne w każdym kolorze, pod warunkiem, że będzie to kolor czarny.

Odsłuch

Ciekawość to pierwszy stopień... Niepotrzebnie przeczytałem test poprzednich P3. Nowe Bowers & Wilkins P3 S2 to, co prawda, ulepszona konstrukcja, ale chyba nikt się nie spodziewa, że gra zupełnie inaczej. Powinienem więc mieć podobne wrażenia, co mój redakcyjny kolega, kilka lat temu. Niestety, a może stety, moje odczucia są zupełnie inne. Przede wszystkim "moje" słuchawki świetnie trzymają się głowy. Naprawdę musiałem mocno nią potrząsać (tym bardziej, że nie mam czupryny), aby zaczęły się zsuwać. Poza tym owcza skórka kapitalnie "przykleja" się do uszu. Przy łatwości i dużym zasięgu regulacji należy stwierdzić, że P3 S2 są niezwykle wygodne.

Na pierwszy ogień poszło nagranie z głębokim, elektrycznym basem, który dobrał się do moich trzewi. Nie było przy tym problemów z kontrolą, niskie tony były wibrujące i rytmiczne. Bas instrumentów akustycznych pokazał się w naturalnych kształtach.

Średnica potrafi zamruczeć, zagrzmieć, a także wykrzyczeć. Góra sypie szczegółami. Całość jest energetyczna, ale zrównoważona. Swobodnie i bezpretensjonalnie, to brzmienie zupełnie naturalnie wgniata w fotel.

Grzegorz Rogóż

BOWERS & WILKINS P3 Series 2

  • Typ Zamknięte
  • Poduszka Nauszne
  • Masa 130
  • Impedancja (Ω)* 34
  • Pasmo przenoszenia (Hz) 10--20 000
  • * W przypadku urządzeń testowanych w AUDIO wartość mierzona

Zobacz też:

 
 

Podstawowe dane

  • 700 zł

Nasza ocena

  • Wykonanie: Jubilerska precyzja we wzornictwie, wykonaniu i oprawie. Bardzo dobre materiały oraz przetworniki.
  • Funkcjonalność: Szeroki zakres regulacji, stabilnie leżą na głowie. Obsługa iOS, brak wersji Android. W komplecie dwa kable dyskusyjnie, podłączane wewnątrz muszelek. Łatwe składanie, solidne opakowanie do przenoszenia.
  • Brzmienie: Energetyczne w całym pasmie, dźwięk szeroki i głęboki. Świetna dynamiki i detaliczność.
JBL Everest 700BT

JBL
Everest 700BT

Cena: 899 zł

SENNHEISER HD4.50BTNC

SENNHEISER
HD4.50BTNC

Cena: 899 zł

JAYS u-Jays Wireless

JAYS
u-Jays Wireless

Cena: 850 zł

AUDIO-TECHNICA ATH-SR5BT

AUDIO-TECHNICA
ATH-SR5BT

Cena: 799 zł

 

 

Audio - grudzień 2017

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Kolejna porcja pięciu kolumn głośnikowych w cenie ok. 7000 zł, razem z piątką z poprzedniego numeru, dają dobry przegląd nowości w tej ważnej kategorii, wzbogacony o prezentację ogólnych wątków techniki głośnikowej. Do tego pięć ultranowoczesnych DAC-ów, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

JBL Everest 700BT

JBL
Everest 700BT

JBL jest jedną z pierwszych dużych firm głośnikowych, która odważyła się poważnie zmieniać swój profil. Dzięki słuchawko...

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio