Sonus faber Venere S

24 lipca 2015 Sprzęt

Dystrybutor Sonusa fabera w Polsce rozszerza swoją ofertę o kolejny produkt - najnowszy głośnik i najbardziej zaawansowaną konstrukcję tej marki, Venere S.

Sonus faber Venere S został zaprojektowany od podstaw i jest ręcznie składany w Arcugnano we Włoszech. Tworzy swoisty pomost pomiędzy rodzinami produktów Venere i Olympica. To najmocniejszy, trójdrożny głośnik linii Venere z trzema przetwornikami 180 mm.

Bass reflex został umieszczony w dolnej części obudowy głośnika i skierowany w podłogę. W ten sposób czystość dźwięku nie jest skażona przez wibracje generowane przez mocne przetworniki głośnika.

Na bazie doświadczeń zebranych przy serii Olympica karkasy przetworników Venere S zostały stworzone specjalnie dla Sonus faber z odlanego ciśnieniowo metalu z zastosowaniem konstrukcji "Ultra Free Compression" dla zminimalizowania zniekształceń akustycznych generowanych przez ruchome części przetworników.

Sonus faber Venere S

Sonus faber Venere S - zwrotnica i przetworniki

Wszystkie przetworniki Venere S zostały specjalnie stworzone zgodnie ze specyfikacją firmy. Korektory fazy trzech przetworników niskotonowych są zrobione z aluminium, zapewniając - jak mówi producent - maksymalną lekkość i sztywność przetworników, celem osiągnięcia szybkiej odpowiedzi impulsowej przy niskich częstotliwościach.

Przetwornik średniotonowy ma membranę CurvTM, specjalnie formowane na gorąco włókna polipropylenowe zapewniające idealne rozwiązanie dla naturalnej reprodukcji głównej części spektrum dźwięku.

Wysokie częstotliwości są odtwarzane przez tweeter z miękką kopułką z jedwabiu wyprodukowaną przez znanego światowego producenta ruchomych części, jakim jest Dr. Kurt Mueller.

Głośnik wysokotonowy został mechanicznie oddzielony przez wstawienie sprężystego materiału tak, by przetwornik był odporny na mikro wibracje generowane przy intensywnej aktywności innych przetworników. Rezultatem jest poprawa precyzji i mikro dynamiki pozwalające na osiągnięcie wyjątkowo skoncentrowanej sceny muzycznej.

Sonus faber Venere S

Wzornictwo

Kształt kolumn Sonus faber Venere S jest inspirowany kształtem liry, co zapewnia brak równoległych wewnętrznych powierzchni i kontrolę poziomu przepływu powietrza. Szklana podstawa dostępna w innych modelach Venere została zastąpiona płytą z czarnego, szczotkowanego aluminium o diamentowej krawędzi.

Kolumny są dostępne w trzech wykończeniach: białym, czarnym i o strukturze drewna.

Sonus faber Venere S

Dane techniczne:

- System głośnikowy: 3-drożny głośnik podłogowy
- Przetwornik wysokotonowy: 29-mm głośnik z jedwabną membraną. Kopułka membrany oddzielona od przegrody elastycznym materiałem. Zaprojektowane przez Sonus faber
- Przetwornik średnio-niskotonowy: 1x150 mm; konstrukcja kosza o małej kompresji konstrukcji Sonus faber; polipropylenowy stożek tekstylny (Curv) formowany na gorąco; dynamiczna wydajność oraz liniowość; specjalny koaksjalny anti-compressor do eliminacji rezonansów i zniekształceń. Zaprojektowane przez Sonus faber
- Przetwornik niskotonowy: przetworniki 3x180 mm; konstrukcja kosza o małej kompresji; aluminiowy stożek dla maksymalnej szybkości; dynamiczna wydajność oraz liniowość; zaprojektowane przez Sonus faber.
- Zwrotnica: konstrukcja nierezonująca "progressive-slope", zoptymalizowana odpowiedź fazowa dla optymalnej przestrzeni/wydajności, technologia "paracorss topology" w każdej ze zwrotnic; częstotliwości podziału zwrotnicy: 250 Hz i 2500 Hz
- Pasmo przenoszenia: 40 Hz – 25.000 Hz
- Czułość (2.83 V/1m): 90 dB SPL
- Nominalna impedancja: 4 Om
- Sugerowana moc wzmacniacza 40W – 300W
- Max długotrwałe napięcie wejściowe (IEC-268-5): 22V rm
- Wymiary całkowite (wys. x szer. x gł.): 1236 x 391 x 477,5 mm
- Waga netto: 28,8 kg

Sonus faber Venere S

SONUS FABER testy
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2024

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio grudzień 2024

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu