Kolumny podstawkowe KEF LS50 Meta

01 października 2020 Sprzęt

KEF LS50 Meta to pierwszy na świecie głośnik z technologią pochłaniania zakłóceń (MAT), która usuwa 99% niechcianych fal dźwiękowych pochodzących z tyłu głośnika wysokotonowego, zapewniając czystszy, bardziej naturalny dźwięk.

Od czasu premiery głośników podstawkowych KEF LS50 w 2011 r. technologie nieustannie się rozwijają, inżynierowie KEF także nieustannie poszukują nowych rozwiązań do zastosowania w swoich produktach. Rezultatem ich prac jest głośnik półkowy KEF LS50 Meta, następca LS50, w którym zastosowano technologię pochłaniania metamateriałów (opracowana wspólnie z Acoustic Metamaterials Group).

KEF LS50 Meta - technologia absorpcji metamateriałów

MAT to wysoce złożona, labiryntowa struktura, w której każdy z zawiłych kanałów skutecznie pochłania określoną częstotliwość. Po połączeniu kanały działają jak akustyczna czarna dziura, pochłaniając 99% niepożądanych częstotliwości pochodzących z tyłu głośnika wysokotonowego, eliminując wynikające z tego zniekształcenia i zapewniając czystszą, bardziej naturalną jakość dźwięku.

Czytaj również testy kolumn głośnikowych KEF 

KEF LS50 Meta - Uni-Q 12. generacji

Głośnik wysokotonowy jest sercem 12. generacji Uni-Q z przetwornikiem MAT. Układ źródła punktowego Uni-Q zapewnia bardziej szczegółowy, precyzyjny i zintegrowany trójwymiarowy obraz dźwięku, tak równomiernie rozłożony, że "sweet spot" można znaleźć w dowolnym miejscu w pomieszczeniu.

Inżynierowie firmy opracowali nowy wariant charakterystycznego przetwornika KEF z nowym odsprzęgaczem szyjki stożkowej i nowym układem napędowym, który jest precyzyjnie ukształtowany w celu zmniejszenia zniekształceń w zakresie wysokich częstotliwości głośnika średniotonowego.

W rezultacie mamy mniej przebarwień, mniej zniekształceń i dźwięk, który jest bardziej przejrzysty i realistyczny niż wcześniej. To samo można powiedzieć o wykonaniu basu, który jest głęboki i artykułowany.

Czytaj również: System KEF LS50 Wireless II

Kolumny podstawkowe KEF LS50 Meta

KEF LS50 Meta - obudowa

Niezwykle sztywna obudowa monitorów KEF LS50 Meta jest zoptymalizowana pod kątem najlepszej wydajności i ma gładkie, zakrzywione powierzchnie, które pomagają uzyskać bez zakłóceń dźwięk emitowany przez przegrodę.

Wewnątrz obudowy krzyżulce i CLD (Constrained Layer Damping) są połączone w celu tłumienia drgań wewnętrznych. W rezultacie LS50 Meta ma zapewniać bardzo niskie podbarwienie dźwięku.

Na spodniej stronie LS50 Meta znajdują się w każdym rogu gwinty, dzięki którym można umieścić głośnik na nowych podstawkach KEF S2. Podstawa S2 - podobnie jak jego poprzedniczka – ma również zintegrowane zarządzanie kablami i masywną, sprężystą nóżkę.

Monitory KEF LS50 Meta

KEF LS50 Meta - wykończenie 

Kolumny podstawkowe są KEF LS50 Meta dostępne w czterech wersjach: Carbon Black, Mineral White, Titanium Grey i Royal Blue Special Edition, wszystkie mają nowoczesne półmatowe wykończenie. Stojaki KEF S2 są również dopasowane kolorystycznie do modeli.

Źródło: GP Acoustics GMBH

Może Cię zainteresować
KEF testy
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta lipiec 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio czerwiec 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu