Taga Harmony NOSTALGIC TH-12 - system głośnikowy w stylu vintage

26 września 2024 Sprzęt

Taga Harmony NOSTALGIC TH-12 to zestaw głośnikowy wyposażony w obudowę inspirowaną stylem vintage, ale skrywający zaawansowane komponenty akustyczne.

Druga generacja obudów Taga Low Interference Enclosures (TLIE-I), których ściany i wewnętrzne wzmocnienia zostały wykonane z wysokiej jakości płyt MDF o dużej gęstości i grubości 18 mm. Zapewnia to sztywność i ogranicza niepożądane rezonanse.

Układ głośnikowy

W głośniku wysokotonowym zastosowano najnowocześniejsze materiały membrany (stop tytanu i magnezu wraz z poliestrowym zawieszeniem i 25 mm aluminiową cewką z uzwojeniem CCA). Magnes (85 x 15 mm) zwiększa wydajność, zapewniając szybką i precyzyjną reakcję na sygnały audio. Technologia kontroli rezonansu minimalizuje zniekształcenia i zwiększa czystość dźwięku. Płaska kopułka zmniejsza zniekształcenia przy wyższych mocach wyjściowych.

Sercem systemu jest przetwornik średniotonowy (RPM). Materiał membrany (aluminium) i sztywne, ale jednocześnie elastyczne poliestrowe zawieszenie, zapewniają płynną i naturalną pracę środka pasma. Zaawansowana cewka (50 mm aluminiowa cewka z uzwojeniem CCA) i konstrukcja struktury magnesu (135 x 20 mm) zwiększają wydajność i minimalizują zniekształcenia, zapewniając realistyczną reprodukcję średnich częstotliwości.

Czytaj również nasze testy kolumn głośnikowych Taga Harmony

Taga Harmony NOSTALGIC TH-12

 

Głośnik niskotonowy został wykonany z wysokiej jakości materiałów (membrana papierowo-poliestrowa z gumowym zawieszeniem typu U). Jego membrana zapewnia, jak mówi producent, idealną równowagę pomiędzy sztywnością i elastycznością, zapewniając wyrazistą charakterystykę basu.

Głośnik ma solidną konstrukcję bazującą na magnesie 145 x 25 mm i na wybrzuszonym nabiegunniku, która zapewnia optymalną kontrolę i dokładność, nawet przy dużych głośnościach. System zawieszenia zapewnia kontrolowany ruch membrany, redukując zniekształcenia i poprawiając ogólną wydajność basów.

Przetwornik jest wyposażony w skuteczne mechanizmy rozpraszania ciepła (cewka Kapton 50 mm z uzwojeniem OFC i 10 mm płyta nabiegunnikowa), pozwalający wytrzymać wysoki poziom mocy i zapewnić niezawodność.

Regulacja poziomu przetworników wysokotonowych i średniotonowych w stosunku do przetwornika niskotonowego, pozwala wybierać jedno z trzech ustawień: -3dB, 0dB, 3dB, w celu uzyskania pożądanego balans tonalnego dla unikalnych preferencji odsłuchowych.

Port bassreflex został umiejscowiony z przodu obudowy kolumn.

Zwrotnica

Zwrotnica wykorzystuje posrebrzane przewody z monokrystalicznej miedzi 4N (99,99%) i zawiera zaledwie kilka elementów służących do podziału i kierowania sygnałów audio do odpowiednich przetworników, zapewniając, że każdy zakres częstotliwości będzie obsługiwany przez najbardziej odpowiedni komponent.

Kondensatory poliesterwowe i ulepszone cewki minimalizują zniekształcenia sygnału, umożliwiając wierną reprodukcję sygnałów audio. Konstrukcja obwodu o niskiej rezystancji minimalizuje utratę sygnału, zachowując integralność sygnału audio i maksymalizując wydajność.

Podstawki

Taga Harmony NOSTALGIC TH-12 są dostępne z ciężkimi i sztywnymi podstawkami głośnikowymi. Są one pochylone do tyłu o 5 stopni, aby zsynchronizować czasowo wszystkie przetworniki i jeszcze bardziej ograniczyć niepożądane rezonanse i turbulencje.

***

NOSTALGIC TH-12 jest oferowany w sugerowanej cenie detalicznej 6 999 zł brutto za parę.

Źródło: Polpak

 

TAGA HARMONY testy
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2024

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio grudzień 2024

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu