PIOTR SCHMIDT INTERNATIONAL SEXTET

Hearsay

Hearsay

Wykonanie

Nagranie

Tytułowe "pogłoski" odnoszą się do popularnych dziś komunikatorów, mediów społecznościowych i masowych środków przekazu, w których można powiedzieć lub napisać wszystko: prawdę i fałsz, puścić wodze fantazji i zmyślać do woli.

Co oczywiste, wiadomości rozchodzą się z prędkością Internetu, a powielane w nieskończoność stają się… prawdą, bo coraz rzadziej stać nas na krytycyzm. Barierą był niegdyś język, ale dziś tłumaczem jest sztuczna inteligencja. A gdyby tak językiem pogłoski był język tak uniwersalny, jak abstrakcyjny, czyli muzyka, źródłem artysta, środkiem przekazu jego instrument, a nośnikiem powietrze, eter czy sieć komputerowa?

Piotr Schmidt zaprasza nas do udziału w eksperymencie, w którym "pogłoski" zapisane w nutach kompozycji są interpretowane przez muzyków szukających ukrytej w nich prawdy. Już otwierające album "Hearsay" akordy kontrabasu utytułowanego Amerykanina Harisha Raghavana zapowiadają ciekawą podróż w nieznane.

Piotr Schmidt posługuje się szeroką paletą barw swojej trąbki, z pasją improwizuje, a muzycy zespołu: saksofonista Kęstutis Vaiginis, gitarzysta David Dorużka, pianista Paweł Tomaszewski, kontrabasista Michał Barański (na zmianę z Raghavanem) oraz perkusiści Sebastian Kuchczyński i Jonathan Barber doskonale wpasowali się w jego koncepcję. "Hearsay" to intrygujący album.

Marek Dusza
SJ Records

INNE PŁYTY AUTORA
Komeda Unknown 1967
Jazz
Komeda Unknown 1967

W 1967 r. w niemieckim kurorcie Baden-Baden Krzysztof Komeda stworzył projekt z cyklu Jazz i Poezja "Meine Süsse Europäische Heimat" (Moja słodka europejska ojczyzna). Było to ostatnie dzieło Komedy napisane i nagrane w Europie.

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta luty 2024

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio styczeń 2024

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu