HAMID DRAKE

Reggaelogy

Reggaelogy

Wykonanie

Nagranie

Tytuł krążka - "Reggaelogy", słusznie sugeruje celebrację reggae, lecz Drake i jego zespół Bindu nie byliby sobą, gdyby ograniczyli się li tylko do zagrania kilku tematów i tasiemcowych improwizacji w transowym układzie rytmicznym.

Formacja Hamid Drake & Bindu radzi sobie doskonale z rytmem, przeplatając partie improwizowanego reggae swobodnymi improwizacjami i abstrakcyjnymi wstawkami. Tym sposobem zespół dociera zarówno do rasowych, jak i początkujących słuchaczy. Drake, należący do najściślejszej światowej czołówki perkusistów jazzowych, oprócz fenomenalnej gry na podstawowym zestawie i perkusjonaliach, udziela się też wokalnie. Zapierają dech w piersiach i doskonale wspomagają rytm improwizacje głosem Napoleona Maddoxa. Bębny i gadającą perkusję ostatniego wspomaga gitara Jeffa Parkera oraz kontrabas Jose Abramsa, co tworzy niezwykle nośny podkład dla soczystego potoku improwizacji dwóch wyśmienitych puzonistów: Jeffa Alberta i Jeba Bishopa.

W części utworów muzycy przywołują klimaty afrykańskie, które bezbłędnie komponują się ze stylistyką reggae, bo ich korzenie są też przecież afrykańskie. Drake właściwie wykorzystał wszystkie umiejętności tkwiące w muzykach, co zaowocowało bardzo ciekawą i ambitną płytą.

Cezary Gumiński
Rogue Art / Multikulti

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2024

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio grudzień 2024

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu