NIKOLA KOŁODZIEJCZYK

Barok Progresywny

Barok Progresywny

Wykonanie

Nagranie

Najczęściej ostrożne i lekko zachowawcze jury przyznające statuetki Fryderyków, tym razem absolutnie celnie wybrało tegorocznego laureata. Po fascynującym debiucie albumu "Chord Nation" z wyeksponowaną dętą sekcją jazzową, Kołodziejczyk przeniósł swe zainteresowania na łączenie barokowej klasyki z jazzem oraz rodzimymi i dalekowschodnimi elementami etnicznymi.

Nieprzeciętne zdolności i szeroka wyobraźnia pozwoliły naszemu kompozytorowi i aranżerowi na napisanie jakże oryginalnej suity. Wieloczęściowy utwór wykonała jednym ciągiem duża orkiestra z wyeksponowaną sekcją smyczkową. Całość jest wspaniale zintegrowana i odsłuchiwanie poszczególnych części, mimo że wydzielonych na kompakcie, traci swą moc.

Płyta "Barok Progresywny" zawiera oryginalne wykonanie bez dalszych zabiegów dogrywania, poprawiania czy przerabiania materiału. Sekcja smyczków, prowadząca najczęściej wątek melodyczny, reprezentuje pierwiastek barokowy, natomiast improwizujące instrumenty dęte, fortepian (Kołodziekczyk), gitara, kontrabas i perkusja odwołują się bardziej do świata jazzu. Przejścia pomiędzy dwoma elementami dokonują się niezwykle gładko, co świadczy o bardzo wysokim wyczuciu estetycznym artysty.

Marek Dusza
NOWA BRAMA PRO MUSICA

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2024

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio grudzień 2024

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu