Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

KUBA PŁUŻEK

Creationism

Creationism

Wykonanie

Nagranie

Czwarty w dyskografii pianisty Kuby Płużka album "Creationism" wygrywa mój konkurs na najbardziej intrygujące otwarcie płyty dziesięciolecia. I nie jest to początek, który zachęca do zajęcia miejsca w wygodnym fotelu. A nawet jeśli w takim słuchamy ulubionych dźwięków, to będziemy się w nim wiercić, bo muzyka to niepokojąca, acz wciągająca.

Kto ma dość muzyki wypełniającej czas i aurę miłymi dla ucha harmoniami, ten powinien koniecznie nabyć ten album. Młodemu pianiście towarzyszą niezmiennie od lat: Marek Pospieszalski - saksofon tenorowy, klarnet altowy; Max Mucha - kontrabas i Dawid Fortuna - perkusja. - "Creationism" jest opowieścią o formowaniu się dźwięków z drgań, wibracji i częstotliwości, powrotem do początku świata, do czasów, zanim powstał rytm, melodia i harmonia - mówi Kuba Płużek.

Album otwiera potężnymi uderzeniami w klawiaturę. Pozwala wybrzmieć akordom, wsłuchujemy się razem z nim, jak wibrują w powietrzu, wwiercają się w głowę i po chwili jesteśmy już uczestnikami eksperymentu. Preparuje dźwięki w szalonym stylu, improwizuje szukając najciekawszego brzmienia. To muzyka współczesna okraszona free-jazzem. By dowieść, że najważniejsza jest forma i pomysł, ostatni utwór zagrał na "najbardziej zniszczonym i rozstrojonym pianinie", jakie znalazł.  "Creationism" to fascynujący album.

Marek Dusza
For Tune

INNE PŁYTY AUTORA
First Album
Jazz
First Album
Cztery lata temu Kuba Płużek dostał nagrodę indywidualną na festiwalu Jazz nad Odrą. Teraz debiutuje z własnym zespołem i albumem nagranym w sali koncertowej Uniwersytetu Fryderyka Chopina w Warszawie wyposażonej w stary, dobry sprzęt i wrażliwe uszy Kazimierza Nitkiewicza.
GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta listopad 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista wrzesień - październik 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio listopad 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio listopad 2020

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu