SCOTT HENDERSON

People Mover

People Mover

Wykonanie

Czas trwania video

Jak zwykle głównie skupiliśmy się na intensywnych testach odsłuchowych i korektach dźwięku raczej niż na tworzeniu perfekcyjnych specyfikacji "na papierze", ponieważ muzyka i generalnie dźwięk to są emocje, uczucia i pasja. (...) Nie jest łatwo pisać o brzmieniu tak samo jak jest trudno pisać o emocjach – dlatego zawsze zachęcamy do słuchania i poczucia dźwięku samemu.

Nazwanie go najwspanialszym gitarzystą na świecie byłoby z pewnością dyskusyjne, natomiast to, co zademonstrował niedawno na festiwalowym koncercie WSJD 2019, budzi najwyższy respekt. Dawno nie widziałem w akcji muzyka grającego z tak nieprawdopodobną pasją i cieszącego jak małe dziecko, jak jakaś fraza mu po prostu "wyszła".

Aktualnie styl gry Scotta Hendersona można by umiejscowić gdzieś między poczynaniami Jeffa Becka, Mike'a Sterna i Johna Scofielda. Wcześniej, gdy Henderson współpracował z Joe Zawinulem, a potem współzałożył formację Tribal Tech, jego gra była raczej stonowana i świetnie zintegrowana z brzmieniem zespołów.

W działalności solowej Henderson stał się znacznie bardziej przebojowy i wyrazisty, a jego wypowiedzi są silniej nasycone bluesem. Nie zarzuca słuchacza kaskadami nut, lecz buduje popisy solowe z temperamentem, ale i dbałością o wybrzmienie każdej nuty. Jego granie po prostu wciąga swoim wykonawczym żarem.

Dziesiątka utworów na "People Mover" jest pewną reminiscencją tego, jakie fajerwerki biły ze sceny, na której pojawił się Henderson z tymi samymi wspaniałymi kompanami: Romainem Labaye (bas) i Archibaldem Ligonniere (perkusja). Repertuar płyty, napisany przez lidera, jest dość zróżnicowany pod względem faktury i dynamiki.

Cezary Gumiński
Scott Henderson (wydawca)

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta październik 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista lipiec - sierpień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio październik 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio październik 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu