LINDGREN & BEASLEY

Butterfly Effect

Butterfly Effect

Wykonanie

Nagranie

Efekt motyla" określa małe wydarzenie, jak choćby trzepot skrzydeł owada, które powoduje nieoczekiwane skutki w innym miejscu na Ziemi. Czy jazzowa improwizacja, w której jeden dźwięk implikuje kolejne, wydobywane z innych instrumentów, to muzyczny "efekt motyla", odpowiadają: szwedzki flecista, saksofonista, klarnecista Magnus Lindgren i amerykański pianista John Beasley (także kompozytor, aranżer i lider MONK’estra).

Interakcja w duecie jest tu oczywista, bowiem muzycy spotkali się 31 maja 2023 r. w ACT Art Collection Gallery w Berlinie, by nagrać pięć wspólnych kompozycji, które w znacznej części są rezultatem współpracy kompozytorskiej i improwizacyjnej, sześć utworów autorskich: Beasleya (4) i Lindgrena (2) oraz przeboju The Beatles "Come Together".

Lindgren jest uważany za czołowego w Europie wirtuoza fletu, ale jego gra na saksofonie tenorowym i klarnecie znakomicie wzbogaciła brzmienie albumu. Beasley jest znakomitym pianistą, choć większą sławę zyskał w roli aranżera.

To spotkanie w intymnej atmosferze daje nam możliwość śledzenia procesu komponowania na żywo, wzajemnego inspirowania się, reakcji na pomysły kompana, a nade wszystko wzajemnej troski, by instrumenty zabrzmiały wyjątkowo pięknie w akustyce galerii, co znakomicie uchwycił realizator.

Marek Dusza
ACT Music/GiGi

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2024

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2024

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu