RÓŻNI WYKONAWCY

Pina: Original Soundrack

Pina: Original Soundrack

Wykonanie

Nagranie

Film Wima Wendersa "Pina" zrobił na mnie największe wrażenie w 2011 r. To dokument o Pinie Bausch, założycielce Tanztheater Wuppertal. W podtytule Wenders umieścił jej myśl: "Tańczmy, tańczmy, w przeciwnym razie jesteśmy zgubieni".

Piny Bausch nie interesowało, jak poruszają się jej tancerze, ale co ich porusza. Dlatego stworzyła tak sugestywne, zapadające w pamięć choreografie, do których dobierała też intrygującą muzykę, a wielu kompozytorów pisało tylko dla niej. Jeden z najciekawszych układów choreograficznych pochodzi ze spektaklu "Vollmond" odbywającego się w strugach sztucznego deszczu. To jemu towarzyszy m.in. oniryczna muzyka Juna Miyake "Lillies of the Valley".

Już tylko ten temat wystarczy, by kupić ten album. Odtwarzałem go w kółko kilkanaście razy, przypominając sobie abstrakcyjne sceny "pływających" w deszczowej rzece, ślizgających się po mokrej scenie tancerzy chlustających wodą z wiader i tancerki wskakujące na krzesła. Ten utwór ma niesamowity, monotonny rytm, nostalgiczne motywy i powtarzający się fortepianowy motyw, od którego trudno się uwolnić. Poza tym mnóstwo intrygujących nagrań Thoma Hanreicha, Hazmat Modine i Amona Tobina. Znakomity, różnorodny soundtrack.

Marek Dusza
WENDERS MUSIC/SONIC

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta marzec 2024

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio kwiecień 2024

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu