ENNIO MORRICONE

Segreto

Segreto

Wykonanie

Nagranie

Włoski kompozytor i dyrygent Ennio Morricone zmarł 6 lipca 2020 r. w Rzymie. Miał 91 lat. Należy do najwybitniejszych twórców muzyki w historii kina, choć Oscarem uhonorowano go dopiero w 2016 r. za "Nienawistna ósemkę".

W 2012 r. odebrał w hali Targów Kielce medal Per Artem ad Deum (Przez sztukę do Boga). Był najbardziej rozpoznawanym kompozytorem filmowym, a jego utwory z filmów "Misja", "Cinema Paradiso", "Dawno temu w Ameryce" czy spaghetti westernów Sergio Leone stały się hitami. Mało znana jest awangardowa twórczość Ennio Morricone, którą przypomina album "Morricone Segreto" (Sekrety Morricone).

"Segreto" to zbiór 27 intrygujących tematów do filmów z lat 1969-1983 o eksperymentalnym charakterze, z dużą dozą psychodelii. Siedem kompozycji nie było wcześniej publikowanych.

W nagraniach wzięli udział m.in.: argentyński organista Giorgio Carnini, gitarzysta Bruno Battisti D’Amario, saksofonista i aranżer Gianni Oddi, jazzowy pianista Enrico Pieranunzi oraz wokalistka Eddy Dell’Orso.

- Utwory te są być może mniej znane, ale są wynikiem procesu eksperymentowania i ciągłych poszukiwań poprzez całkowite zanurzenie się w wielkim morzu nut. Tata miał odwagę pójść dalej, zanurzyć się w tej głębi, by osiągnąć wszystko – mówi jego syn Marco.

Marek Dusza
CAM Sugar/Decca/Universal

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta marzec 2024

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio marzec 2024

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu