Wzmacniacz Denon AVC-X8500H

Denon długo milczał, aż pokazał swój najnowszy produkt - wzmacniacz kina domowego AVC-X8500H.

Dodano: 11 styczeń 2018

Denon AVC-X8500H to pierwszy wielokanałowy wzmacniacz AV oferujący pełną funkcjonalność 13.2. Jest wyposażony w specjalnie skonstruowane tranzystory DHCT (Denon High Current Transistors) o mocy 150 W na kanał (@8 Ω, 20 - 20 kHz, THD 0,05%, 2-kanałowy) umożliwiające uzyskanie doskonałego dźwięku przestrzennego w formatach, takich jak Dolby Atmos lub DTS: X bez konieczności stosowania dodatkowych wzmacniaczy. Obsługuje również dekodowanie wielowymiarowego dźwięku Auro 3D w formacie 13.1 wraz z obsługą wszystkich kanałów przestrzennych. Funkcja Auro-3D zostanie uruchomiona w przyszłej aktualizacji oprogramowania bez dodatkowych opłat.

Denon oferuje ponadto pełną łączność bezprzewodową za pośrednictwem Wi-Fi i Bluetooth™, streaming AirPlay i liczne funkcje, jakie zapewnia bezprzewodowa technologia multi-room. Muzykę można odtwarzać w każdym pomieszczeniu z różnych źródeł, wzmacniacz odczytuje pliki DSD o wysokiej rozdzielczości (2,8 i 5,6 MHz), pliki FLAC, ALAC i WAV.

Denon i Alexa 

System wyposażono w funkcję Alexa Smart Home Skill for Entertainment Devices. Pozwala ona na wypowiadanie poleceń głosowych i swobodnie sterowanie różnorodnymi funkcjami, takimi jak włączanie/wyłączanie, regulacja głośności, wyciszanie, odtwarzanie muzyki/pauza, zewnętrzne przełączanie wejść i oraz obsługę streamingu. Funkcja Amazon Alexa będzie dostępna w wybranych krajach od wiosny 2018 roku.

Wzmacniacz Denon AVC-X8500H

AVC-X8500H - przydatne funkcje

Denon AVC-X8500H wyposażono w wiele funkcji, które poszerzają możliwości sterowania i kompatybilności z zewnętrznymi i personalizowanymi rozwiązaniami systemowymi:

• Funkcja kontroli IP - pomocna w integracji z urządzeniami innych firm oraz z certyfikatem Control4™ SDDP (Simple Device Detection Protocol).

• Port szeregowy RS-232C - umożliwia bezpośrednie podłączenie do systemu automatycznego sterowania. Znajdujący się na tylnym panelu port zdalnego sterowania, umożliwia współpracę z innymi elementami zestawu kina domowego.

• Tryb diagnostyki HDMI (HDMI diagnostics) - pomaga w rozwiązywaniu problemów związanych z dźwiękiem i obrazem HDMI. Oprogramowanie to może być pomocne podczas instalacji. Służy do tego przedni panel wzmacniacza.

Denon wprowadza zaawansowane funkcje video, pełną kompatybilność z HDMI i HDCP 2.2 dla wszystkich ośmiu wejść i trzech wyjść HDMI.

Obsługiwane formaty

Odbiornik obsługuje format 4K Ultra HD 60Hz, funkcję 4:4:4 Pure Colour subsampling, High Dynamic Range (HDR), wsparcie wideo 21: 9, 3D i BT. Jest przygotowany do współpracy z najnowocześniejszymi odtwarzaczami Blu-ray 4K Ultra HD, dekoderami i innymi źródłami 4K Ultra HD. Ponadto system, w dalszym ciągu, może obsługiwać starsze systemy poprzez przeskalowanie rozdzielczości sygnału analogowego (zarówno tych standardowych, jak i HD) oraz cyfrowego do rozdzielczości 4K Ultra HD. Dodatkowo obsługiwany jest również format Dolby Vision, eARC (Enhanced Audio Return Channel) i HLG (Hybrid Log Gamma).

Włączenie formatu eARC będzie możliwe poprzez aktualizację oprogramowania w 2018 roku.

Właściciele Denona AVC-X8500H będą mieli możliwość aktualizacji sprzętu i oprogramowania tak, żeby całość była w pełni kompatybilna z HDMI 2.1 za dodatkową opłatą.

Wzmacniacz Denon AVC-X8500H

Audyssey Room

Najnowszy wzmacniacz wyposażono również w Audyssey Room - najbardziej zaawansowane narzędzie do korekcji akustyki pomieszczenia. Pełny zestaw narzędzi Audyssey Platinum, korzystając z zaawansowanych algorytmów DSP, Denon AVC-X8500H, oferuje automatyczną korektę akustyczną pomieszczenia Audyssey MultEQ XT32. Za jej pomocą system jest w stanie przeanalizować odpowiedź każdego z głośników, zarówno w dziedzinie czasu, jak i częstotliwości, w maksymalnie ośmiu lokalizacjach pomiarowych, a następnie zoptymalizować wyniki za pomocą precyzyjnych filtrów cyfrowych.

Dodatkowo, po dodaniu Audyssey Dynamic Volume i Dynamic EQ, użytkownicy zachowają maksimum kontroli w udoskonalaniu ustawień audio, aż do uzyskania absolutnie najlepszej jakości dźwięku. Dodatkowo narzędzie Audyssey Low Frequency Containment wykorzystuje zaawansowane algorytmy psychoakustyczne, które zapewniają pełny zakres balansu tonalnego, w tym także głęboki bas, z możliwością ograniczenia jego natężenia w innych pomieszczeniach.

Denon AVC-X8500H jest również kompatybilny z nową wersją aplikacji Audyssey MultEQ Editor. Dzięki niej użytkownicy mają możliwość odsłuchiwania i dostosowywania brzmienia oraz niwelowania wad akustycznych pomieszczenia, z zachowaniem własnych preferencji odsłuchowych.

Wzmacniacz AVC-X8500H pojawi się w sprzedaży u autoryzowanych sprzedawców Denon od lutego 2018 r. w kolorach czarnym i srebrnym.

*Funkcja Amazon Alexa dostępna będzie w wybranych krajach od wiosny tego roku.

Zniżki na kolumny głośnikowe w salonie Meloman

Zniżki na kolumny głośnikowe w salonie Meloman

Lubelski salon audio-video Meloman ma na swojej stronie internetowej długą listę urządzeń, które możemy kupić taniej. Wśród nich znajduje się 10 modeli kolumn głośnikowych.
Kolumny Dynavoice Definition DF-8 taniej w Audio System

Kolumny Dynavoice Definition DF-8 taniej w Audio...

Definition DF-8 to kolumny podłogowe, największe w serii. Audio System oferuje je teraz w cenie 3300 zł, o 1000 zł taniej niż dotychczas.
Odsłuchy kolumn Audiovector QR5 w salonie Q21

Odsłuchy kolumn Audiovector QR5 w salonie Q21

Salon Q21 z Pabianic czeka na dostawę kolumn Audiovector QR5, zaplanowaną na drugą połowę stycznia. Jednocześnie planuje już odsłuchy, na które zaprasza wszystkich zainteresowanych najnowszym dziełem duńskiego producenta.
Davis Acoustics w dystrybucji Trimex

Davis Acoustics w dystrybucji Trimex

Dodano: 12 grudzień 2018
Od 3 grudnia Trimex jest wyłącznym dystrybutorem na Polskę produktów marki Davis Acoustics. W ofercie firmy znajdują się kolumny z serii Dream, Héritage, Coubert, 30, Balthus, Discover i serii...
Tonsil przejmuje markę Sounddeco. Od dziś Sounddeco by Tonsil

Tonsil przejmuje markę Sounddeco. Od dziś Sounddeco by Tonsil

Dodano: 15 listopad 2018
Tonsil, polski producent nagłośnienia, przejął markę Sounddeco. Dzieki temu uzupełni ofertę, co pozwoli mu na ekspansję na rynku krajowym, a przede wszystkim zagranicznym. Po raz pierwszy oficjalna...
Salon Top Hi-Fi & Video Design teraz także w Białymstoku

Salon Top Hi-Fi & Video Design teraz także w Białymstoku

Dodano: 15 listopad 2018
W Białymstoku rozpoczął działalność nowy salon Top Hi-Fi & Video Design. To już 15. sklep tej ogólnopolskiej sieci specjalistycznych salonów audio-video. Zlokalizowany przy ul. Jurowieckiej 19...
Zobacz także
Audio - styczeń 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Testem pięciu kolumn w cenie 3400 zł (za parę) rozpoczynamy trzyodcinkowy cykl - za miesiąc pięć konstrukcji nieco droższych (3600-3900 zł), ale wciąż wolnostojących, a za dwa miesiące - pięć podstawkowych, w tym samym zakresie ceny. Warto zebrać komplet informacji, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Telewizory Samsung OLED 8K

Telewizory Samsung OLED 8K

Nowy telewizor Samsunga oferuje obraz w jakości 8K, który uzyskano dzięki wykorzystaniu licznych technologii i rozwiązań...