Nagrody EISA 2017-2018
Nagrody EISA
2017-2018
Wzmacniacz Denon AVC-X8500H

Wzmacniacz Denon AVC-X8500H

Dodano: 11 styczeń 2018

Denon długo milczał, aż pokazał swój najnowszy produkt - wzmacniacz kina domowego AVC-X8500H.

Pozostałe newsy DENON

Denon AVC-X8500H to pierwszy wielokanałowy wzmacniacz AV oferujący pełną funkcjonalność 13.2. Jest wyposażony w specjalnie skonstruowane tranzystory DHCT (Denon High Current Transistors) o mocy 150 W na kanał (@8 Ω, 20 - 20 kHz, THD 0,05%, 2-kanałowy) umożliwiające uzyskanie doskonałego dźwięku przestrzennego w formatach, takich jak Dolby Atmos lub DTS: X bez konieczności stosowania dodatkowych wzmacniaczy. Obsługuje również dekodowanie wielowymiarowego dźwięku Auro 3D w formacie 13.1 wraz z obsługą wszystkich kanałów przestrzennych. Funkcja Auro-3D zostanie uruchomiona w przyszłej aktualizacji oprogramowania bez dodatkowych opłat.

Denon oferuje ponadto pełną łączność bezprzewodową za pośrednictwem Wi-Fi i Bluetooth™, streaming AirPlay i liczne funkcje, jakie zapewnia bezprzewodowa technologia multi-room. Muzykę można odtwarzać w każdym pomieszczeniu z różnych źródeł, wzmacniacz odczytuje pliki DSD o wysokiej rozdzielczości (2,8 i 5,6 MHz), pliki FLAC, ALAC i WAV.

Denon i Alexa 

System wyposażono w funkcję Alexa Smart Home Skill for Entertainment Devices. Pozwala ona na wypowiadanie poleceń głosowych i swobodnie sterowanie różnorodnymi funkcjami, takimi jak włączanie/wyłączanie, regulacja głośności, wyciszanie, odtwarzanie muzyki/pauza, zewnętrzne przełączanie wejść i oraz obsługę streamingu. Funkcja Amazon Alexa będzie dostępna w wybranych krajach od wiosny 2018 roku.

Wzmacniacz Denon AVC-X8500H

AVC-X8500H - przydatne funkcje

Denon AVC-X8500H wyposażono w wiele funkcji, które poszerzają możliwości sterowania i kompatybilności z zewnętrznymi i personalizowanymi rozwiązaniami systemowymi:

• Funkcja kontroli IP - pomocna w integracji z urządzeniami innych firm oraz z certyfikatem Control4™ SDDP (Simple Device Detection Protocol).

• Port szeregowy RS-232C - umożliwia bezpośrednie podłączenie do systemu automatycznego sterowania. Znajdujący się na tylnym panelu port zdalnego sterowania, umożliwia współpracę z innymi elementami zestawu kina domowego.

• Tryb diagnostyki HDMI (HDMI diagnostics) - pomaga w rozwiązywaniu problemów związanych z dźwiękiem i obrazem HDMI. Oprogramowanie to może być pomocne podczas instalacji. Służy do tego przedni panel wzmacniacza.

Denon wprowadza zaawansowane funkcje video, pełną kompatybilność z HDMI i HDCP 2.2 dla wszystkich ośmiu wejść i trzech wyjść HDMI.

Obsługiwane formaty

Odbiornik obsługuje format 4K Ultra HD 60Hz, funkcję 4:4:4 Pure Colour subsampling, High Dynamic Range (HDR), wsparcie wideo 21: 9, 3D i BT. Jest przygotowany do współpracy z najnowocześniejszymi odtwarzaczami Blu-ray 4K Ultra HD, dekoderami i innymi źródłami 4K Ultra HD. Ponadto system, w dalszym ciągu, może obsługiwać starsze systemy poprzez przeskalowanie rozdzielczości sygnału analogowego (zarówno tych standardowych, jak i HD) oraz cyfrowego do rozdzielczości 4K Ultra HD. Dodatkowo obsługiwany jest również format Dolby Vision, eARC (Enhanced Audio Return Channel) i HLG (Hybrid Log Gamma).

Włączenie formatu eARC będzie możliwe poprzez aktualizację oprogramowania w 2018 roku.

Właściciele Denona AVC-X8500H będą mieli możliwość aktualizacji sprzętu i oprogramowania tak, żeby całość była w pełni kompatybilna z HDMI 2.1 za dodatkową opłatą.

Wzmacniacz Denon AVC-X8500H

Audyssey Room

Najnowszy wzmacniacz wyposażono również w Audyssey Room - najbardziej zaawansowane narzędzie do korekcji akustyki pomieszczenia. Pełny zestaw narzędzi Audyssey Platinum, korzystając z zaawansowanych algorytmów DSP, Denon AVC-X8500H, oferuje automatyczną korektę akustyczną pomieszczenia Audyssey MultEQ XT32. Za jej pomocą system jest w stanie przeanalizować odpowiedź każdego z głośników, zarówno w dziedzinie czasu, jak i częstotliwości, w maksymalnie ośmiu lokalizacjach pomiarowych, a następnie zoptymalizować wyniki za pomocą precyzyjnych filtrów cyfrowych.

Dodatkowo, po dodaniu Audyssey Dynamic Volume i Dynamic EQ, użytkownicy zachowają maksimum kontroli w udoskonalaniu ustawień audio, aż do uzyskania absolutnie najlepszej jakości dźwięku. Dodatkowo narzędzie Audyssey Low Frequency Containment wykorzystuje zaawansowane algorytmy psychoakustyczne, które zapewniają pełny zakres balansu tonalnego, w tym także głęboki bas, z możliwością ograniczenia jego natężenia w innych pomieszczeniach.

Denon AVC-X8500H jest również kompatybilny z nową wersją aplikacji Audyssey MultEQ Editor. Dzięki niej użytkownicy mają możliwość odsłuchiwania i dostosowywania brzmienia oraz niwelowania wad akustycznych pomieszczenia, z zachowaniem własnych preferencji odsłuchowych.

Wzmacniacz AVC-X8500H pojawi się w sprzedaży u autoryzowanych sprzedawców Denon od lutego 2018 r. w kolorach czarnym i srebrnym.

*Funkcja Amazon Alexa dostępna będzie w wybranych krajach od wiosny tego roku.

Zobacz też:

Podstawowe dane

DENON DENON Marka
Pozostałe newsy sprzętowe Zobacz wszystkie
Promocje i prezentacje

Monitor Audio MR - oferta promocyjna w salonie Q21

Dodano: 22 styczeń 2018
Monitor Audio MR - oferta promocyjna w salonie Q21
Salon Q21 z Pabianic zaprasza do skorzystania z kolejnej cenowej okazji. Tym razem promocją objęte są kolumny Monitor Audio serii Reference.

Fiio Q1 Mark II w salonie Q21

Dodano: 19 styczeń 2018
Fiio Q1 Mark II w salonie Q21
Salon audio-video Q21 z Pabianic wprowadza do swojej oferty Q1 Mark II - najnowszy przenośny przetwornik C/A ze wzmacniaczem słuchawkowym od Fiio. Urządzenie wyposażono w platformę XMOS, która wspiera dekodowanie większej liczby formatów z bardzo wysoką jakością i wydajnością.

House of Marley Rise BT w Top Hi-Fi & Video Design

Dodano: 18 styczeń 2018
House of Marley Rise BT w Top Hi-Fi & Video Design
W salonach Top Hi-Fi & Video Design wkrótce pojawią się nauszne słuchawki bezprzewodowe Rise BT.
Zobacz wszystkie
Newsy branżowe
Thöress w dystrybucji Audio Atelier

Thöress w dystrybucji Audio Atelier

Dodano: 19 styczeń 2018
Od tego miesiąca dystrybutorem marki Thöress będzie Audio Atelier z Łodzi.
Bezprzewodowe systemy multi-room iEAST w dystrybucji AUDIO CENTER POLAND

Bezprzewodowe systemy multi-room iEAST w dystrybucji AUDIO CENTER POLAND

Dodano: 4 styczeń 2018
Firma Audio Center Poland, dystrybutor takich marek, jak: Monitor Audio, Roksan, Cambridge Audio, Chord czy Wireworld, została przedstawicielem w Polsce firmy iEAST specjalizującej się w...
Horn Distribution S.A. wyłącznym dystrybutorem soundbarów i głośników mobilnych marki POLK AUDIO

Horn Distribution S.A. wyłącznym dystrybutorem soundbarów i głośników mobilnych marki POLK AUDIO

Dodano: 23 listopad 2017
Wraz z tegoroczną edycją Audio Video Show 2017 firma Horn rozpoczęła wyłączną dystrybucję w Polsce soundbarów i głośników przenośnych marki POLK AUDIO.
Audio Video Show 2017

Audio Video Show 2017

Dodano: 3 listopad 2017
Dwadzieścia lat temu zorganizowaliśmy pierwsze AUDIO Show. Impreza nie tylko przetrwała, nie tylko odbywała się systematycznie, corocznie, ale też wyrosła na jedną z najważniejszych w Europie. Jest...
Zobacz wszystkie

 

 

 
Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio
Tylko do końca stycznia "Wielkie czyszczenie magazynów" w Top Hi-Fi & Video Design

Tylko do końca stycznia "Wielkie czyszczenie magazynów" w Top Hi-Fi & Video Design

W salonach Top Hi-Fi & Video Design, pod hasłem "Wielkie czyszczenie magazynów", trwa zimowa wyprzedaż. Teraz znaczn...