Wzmacniacz Denon AVC-X8500H

Denon długo milczał, aż pokazał swój najnowszy produkt - wzmacniacz kina domowego AVC-X8500H.

Dodano: 11 styczeń 2018
Pozostałe newsy DENON

Denon AVC-X8500H to pierwszy wielokanałowy wzmacniacz AV oferujący pełną funkcjonalność 13.2. Jest wyposażony w specjalnie skonstruowane tranzystory DHCT (Denon High Current Transistors) o mocy 150 W na kanał (@8 Ω, 20 - 20 kHz, THD 0,05%, 2-kanałowy) umożliwiające uzyskanie doskonałego dźwięku przestrzennego w formatach, takich jak Dolby Atmos lub DTS: X bez konieczności stosowania dodatkowych wzmacniaczy. Obsługuje również dekodowanie wielowymiarowego dźwięku Auro 3D w formacie 13.1 wraz z obsługą wszystkich kanałów przestrzennych. Funkcja Auro-3D zostanie uruchomiona w przyszłej aktualizacji oprogramowania bez dodatkowych opłat.

Denon oferuje ponadto pełną łączność bezprzewodową za pośrednictwem Wi-Fi i Bluetooth™, streaming AirPlay i liczne funkcje, jakie zapewnia bezprzewodowa technologia multi-room. Muzykę można odtwarzać w każdym pomieszczeniu z różnych źródeł, wzmacniacz odczytuje pliki DSD o wysokiej rozdzielczości (2,8 i 5,6 MHz), pliki FLAC, ALAC i WAV.

Denon i Alexa 

System wyposażono w funkcję Alexa Smart Home Skill for Entertainment Devices. Pozwala ona na wypowiadanie poleceń głosowych i swobodnie sterowanie różnorodnymi funkcjami, takimi jak włączanie/wyłączanie, regulacja głośności, wyciszanie, odtwarzanie muzyki/pauza, zewnętrzne przełączanie wejść i oraz obsługę streamingu. Funkcja Amazon Alexa będzie dostępna w wybranych krajach od wiosny 2018 roku.

Wzmacniacz Denon AVC-X8500H

AVC-X8500H - przydatne funkcje

Denon AVC-X8500H wyposażono w wiele funkcji, które poszerzają możliwości sterowania i kompatybilności z zewnętrznymi i personalizowanymi rozwiązaniami systemowymi:

• Funkcja kontroli IP - pomocna w integracji z urządzeniami innych firm oraz z certyfikatem Control4™ SDDP (Simple Device Detection Protocol).

• Port szeregowy RS-232C - umożliwia bezpośrednie podłączenie do systemu automatycznego sterowania. Znajdujący się na tylnym panelu port zdalnego sterowania, umożliwia współpracę z innymi elementami zestawu kina domowego.

• Tryb diagnostyki HDMI (HDMI diagnostics) - pomaga w rozwiązywaniu problemów związanych z dźwiękiem i obrazem HDMI. Oprogramowanie to może być pomocne podczas instalacji. Służy do tego przedni panel wzmacniacza.

Denon wprowadza zaawansowane funkcje video, pełną kompatybilność z HDMI i HDCP 2.2 dla wszystkich ośmiu wejść i trzech wyjść HDMI.

Obsługiwane formaty

Odbiornik obsługuje format 4K Ultra HD 60Hz, funkcję 4:4:4 Pure Colour subsampling, High Dynamic Range (HDR), wsparcie wideo 21: 9, 3D i BT. Jest przygotowany do współpracy z najnowocześniejszymi odtwarzaczami Blu-ray 4K Ultra HD, dekoderami i innymi źródłami 4K Ultra HD. Ponadto system, w dalszym ciągu, może obsługiwać starsze systemy poprzez przeskalowanie rozdzielczości sygnału analogowego (zarówno tych standardowych, jak i HD) oraz cyfrowego do rozdzielczości 4K Ultra HD. Dodatkowo obsługiwany jest również format Dolby Vision, eARC (Enhanced Audio Return Channel) i HLG (Hybrid Log Gamma).

Włączenie formatu eARC będzie możliwe poprzez aktualizację oprogramowania w 2018 roku.

Właściciele Denona AVC-X8500H będą mieli możliwość aktualizacji sprzętu i oprogramowania tak, żeby całość była w pełni kompatybilna z HDMI 2.1 za dodatkową opłatą.

Wzmacniacz Denon AVC-X8500H

Audyssey Room

Najnowszy wzmacniacz wyposażono również w Audyssey Room - najbardziej zaawansowane narzędzie do korekcji akustyki pomieszczenia. Pełny zestaw narzędzi Audyssey Platinum, korzystając z zaawansowanych algorytmów DSP, Denon AVC-X8500H, oferuje automatyczną korektę akustyczną pomieszczenia Audyssey MultEQ XT32. Za jej pomocą system jest w stanie przeanalizować odpowiedź każdego z głośników, zarówno w dziedzinie czasu, jak i częstotliwości, w maksymalnie ośmiu lokalizacjach pomiarowych, a następnie zoptymalizować wyniki za pomocą precyzyjnych filtrów cyfrowych.

Dodatkowo, po dodaniu Audyssey Dynamic Volume i Dynamic EQ, użytkownicy zachowają maksimum kontroli w udoskonalaniu ustawień audio, aż do uzyskania absolutnie najlepszej jakości dźwięku. Dodatkowo narzędzie Audyssey Low Frequency Containment wykorzystuje zaawansowane algorytmy psychoakustyczne, które zapewniają pełny zakres balansu tonalnego, w tym także głęboki bas, z możliwością ograniczenia jego natężenia w innych pomieszczeniach.

Denon AVC-X8500H jest również kompatybilny z nową wersją aplikacji Audyssey MultEQ Editor. Dzięki niej użytkownicy mają możliwość odsłuchiwania i dostosowywania brzmienia oraz niwelowania wad akustycznych pomieszczenia, z zachowaniem własnych preferencji odsłuchowych.

Wzmacniacz AVC-X8500H pojawi się w sprzedaży u autoryzowanych sprzedawców Denon od lutego 2018 r. w kolorach czarnym i srebrnym.

*Funkcja Amazon Alexa dostępna będzie w wybranych krajach od wiosny tego roku.

Beyerdynamic Aventho Wireless w salonie Q21

Beyerdynamic Aventho Wireless w salonie Q21

Salon audio-video z Pabianic wprowadził do swojego portfolio słuchawki Beyerdynamic Aventho Wireless.
Gramofony Technics latem w ofercie specjalnej

Gramofony Technics latem w ofercie specjalnej

Marka Technics wystartowała z wakacyjną promocją. Kupując jeden z gramofonów SL-1200GR lub SL-1210GR, wkładkę ORTOFON 2M Blue dostaniemy w prezencie. Warto się spieszyć, bo oferta jest ograniczona.
Roksan Kandy z prezentem w salonie Q21

Roksan Kandy z prezentem w salonie Q21

Wraz z nastaniem wakacji Roksan rusza z akcją promocyjną. Przy zakupie któregoś z urządzeń linii Kandy K3 w prezencie otrzymamy kabel zasilający WireWorld Aurora 7.
Q21 dystrybutorem marki AUDIOLAB

Q21 dystrybutorem marki AUDIOLAB

Dodano: 12 lipiec 2018
Od 1 lipca 2018 roku firma Q21 została wyłącznym przedstawicielem marki Audiolab w Polsce. Zapowiada też niższe ceny urządzeń detalicznych.
Philips TV i Bowers & Wilkins nawiązują współpracę

Philips TV i Bowers & Wilkins nawiązują współpracę

Dodano: 2 lipiec 2018
Philips TV oraz Bowers & Wilkins zainicjowały współpracę, której celem jest stworzenie wybitnych produktów, wyznaczających referencyjny poziom parametrów audio i wideo wśród telewizorów.
Triangle w RAFKO Dystrybucja

Triangle w RAFKO Dystrybucja

Dodano: 13 czerwiec 2018
Z 1 czerwca 2018 firma RAFKO Dystrybucja została wyłącznym przedstawicielem marki Triangle w Polsce.
Audio - lipiec - sierpień 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Test porównawczy wzmacniaczy stereofonicznych w zakresie 2200-2800 zł pokazuje, jak bardzo się zmieniły, jak wiele dodatkowych funkcji można dzisiaj znaleźć w nawet niedrogich modelach.   Kilka kolejnych testów, już indywidualnych, wprowadza nie tylko nowe produkty, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio

Gramofony Technics - sukces z napędem bezpośrednim

Gramofony Technics - sukces z napędem bezpośrednim

Historia marki Technics jest długa i bogata w ważne wydarzenia, a te najważniejsze wyznaczają epokowe urządzenia. Kiedy...