CAMBRIDGE AUDIO
YoYo S

High-endowa seria Edge, gramofon z BT czy właśnie bezprzewodowa rodzinka Yoyo - to nowe pomysły Cambridge Audio, wychodzące poza wcześniejszy profi l niskobudżetowego, dość konwencjonalnego hi-fi .

Nasza ocena

Wykonanie
Większy i cięższy niż konkurenci, ale wciąż przenośny. Konfi guracja stereofoniczna z dwoma szerokopasmowymi.
Funkcjonalność
Sterowanie za pomocą klasycznych przycisków oraz gestów. Rekordowo długi czas pracy na jednym ładowaniu (14 godzin). Parowanie zbliżeniowe NFC. Wejście analogowe, USB wyłącznie do ładowania innych urządzeń.
Brzmienie
Spójne, zrównoważone, uspokojone, ale może też zagrać dość głośno i obszernie.
Artykuł pochodzi z Audio

Na serię Yoyo składają się trzy modele: S, M oraz L. S oznacza "small", czyli mały (i tani), ale na tle konkurentów nawet Yoyo S jest zdecydowanie największy - waży aż 1,2 kg, jego naturalnym środowiskiem będzie domowe zacisze, nie jest odporny na zanurzenie ani zachlapanie.

Dostępne są cztery wersje kolorystyczne - zielona, niebieska oraz dwie szare (jaśniejsza i ciemniejsza). Dotyczy to maskownicy, która oplata obudowę niemal w całości; wykonano ją z dość grubego, "wełnianego" materiału.

Na górnym panelu znajduje się diodowy wyświetlacz poziomu głośności oraz jej regulator, włącznik, selektor źródeł i przycisk do nawiązywania połączeń głosowych. Podstawowym trybem komunikacji ze smartfonem jest oczywiście Bluetooth (z systemem NFC). Przeprowadzone próby ujawniły obecność wyłącznie kodeka SBC.

Wśród przycisków nie ma sterowania odtwarzaniem, aby było nowocześnie i z "bajerami", przygotowano czujnik zbliżeniowy i system gestów. Odtwarzanie możemy zatrzymać lub wznowić, a także wybrać kolejny utwór machając ręką nad "głową" Yoyo S. Nie poszło mi to najlepiej, część moich poleceń została zignorowana, inne wywołały niezamierzony skutek.

Przeczytaj również testy innych urządzeń marki Cambridge Audio

W zagłębieniu spodu znajduje się panel przyłączeniowy.
W zagłębieniu spodu znajduje się panel przyłączeniowy.

Cambridge Audio Yoyo S, tak jak każdy z pozostałych głośników, ma złącze USB, ale nie służy ono tutaj do ładowania wbudowanych akumulatorów - to zadanie dla zewnętrznego, ściennego zasilacza (i typowego dla takich sytuacji koncentrycznego złącza). USB ma służyć pomocą smartfonom - gdy te będą potrzebowały energii, Yoyo S podzieli się swoimi zasobami. Jest tam jeszcze wejście analogowe mini-jack.

Na skrajach zainstalowano przetworniki szerokopasmowe, a pomiędzy nimi jeden niskotonowy, "napędzający" znajdującą się z tyłu membranę bierną - to jednak układ stereofoniczny.

Cambridge Audio Yoyo S jest rekordzistą pod względem czasu pracy, naładowane akumulatory wystarczą na 14 godzin.

Odsłuch

Cambridge Audio Yoyo S góruje nad konkurentami posturą i masą, jednak nie deklasuje rywali maksymalnym poziomem głośności, w zamian potrafi przygotować brzmienie najbardziej spójne, obszerne i stabilne, niezależnie od tego, czy słuchamy głośno, czy też muzyka sączy się w tle.

Przekaz jest spokojny, przyjemnie "ulepiony", nie szarżuje skokami dynamiki, skupia naszą uwagę na najważniejszych wydarzeniach, chociaż nie pozbywa się też detali - tylko proporcjonalnie i harmonijnie je podporządkowuje.

Wysokie tony są plastyczne, płynne i słodkie - tak często opisuje się zakres średnicy - ale tym razem... góra pasma jest z nią tak związana, że chowa się w cień, co może powodować pewien niedosyt, ale ma też swoje zalety przy odsłuchu wyostrzonych materiałów, jakie często płyną ze smartfonów. Cambridge Audio Yoyo S możemy słuchać godzinami bez zmęczenia.

Szerokie "okno" na tylnej ściance to membrana bierna.
Szerokie "okno" na tylnej ściance to membrana bierna.

Dominuje dolny środek, wnosząc nie tylko gęstość i barwę, ale też całkiem sporo energii - dźwięk nie jest powolny i misiowaty, a męskie wokale są bardzo naturalne, mocne i bliskie. Wtedy moglibyśmy dać się oszukać, że to gra znacznie większe urządzenie.

Cambridge Audio Yoyo S i Envaya Mini Denona mogą pochwalić się układem stereofonicznym, przy obudowie mającej 24 cm szerokości scena nie jest spektakularna, jednak dodaje całemu przekazowi więcej swobody i oddechu.

Specyfikacja techniczna

CAMBRIDGE AUDIO YoYo S
NFC TAK
Akcesoria Nie
BT b.d.
Kodek SBC
Czas pracy 14 h
Wymiary: wys./szer./gł., W przypadku urządzeń testowanych w AUDIO wartość mierzona.
Może Cię zainteresować
CAMBRIDGE AUDIO testy
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta grudzień 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista luty 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio styczeń 2022

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu