Nagrody EISA 2017-2018
Nagrody EISA
2017-2018
 

PHILIPS SA5285BT

PHILIPS SA5285BT

Przejście na MP3 uwolniło producentów przenośnych odtwarzaczy od trosk i problemów odporności urządzeń na wstrząsy. Swego czasu Philips mocno propagował modele "empetrójek" dla osób uprawiających sport; do ich promocji włączył się nawet jeden z największych gigantów odzieżowych Nike.

Dzisiaj GoGear jest bardziej stonowany, a produkty mniej krzykliwe. W ofercie Philipsa odnajdziemy, już na wstępie działu odtwarzaczy przenośnych, bardzo klarowny podział. Albo interesuje nas odtwarzacz muzyczny, określany mianem MP3 , albo bardziej zaawansowany - odtwarzacz wideo. Ten drugi również poradzi sobie z zadaniami dźwiękowymi, o czym świadczy choćby upakowanie flagowej technologii Philipsa w tej dziedzinie - procesorów FullSound.

Wśród kilku modeli odtwarzaczy z opcją multimedialną model Philips SA5285BT jest propozycją z samego czuba oferty. Dość złożony symbol określa konkretną wersję wyposażenia. Przyrostek BT sygnalizuje obecność wbudowanego modułu Bluetooth, z kolei trzecia cyfra oznacza pojemność. Nasz model ma 8 GB przestrzeni, zrealizowanej oczywiście na bazie kości "fleszowych", producent oferuje również modele 4 oraz 2 GB; przy czym ten ostatni nie występuje w opcji z modułem Bluetooth.

Najbardziej multimedialny

Wśród czterech prezentowanych odtwarzaczy na pierwszy rzut oka to właśnie Philips SA5285BT zasługuje na miano najbardziej multimedialnego. Przekonuje o tym zdecydowanie największy, mierzący aż 2,8 cala wyświetlacz, jego rozdzielczość wynosi już standardowe 320x240 punktów. Obraz generowany przez Philipsa wygląda bardzo dobrze; pomińmy tu na moment dyskusyjną sprawę przyjemności oglądania filmu na urządzeniu tej wielkości.

Znakomity wyświetlacz nie ma jednak pełnego oparcia w pojemności pamięci. Żeby zgromadzić filmy (i muzykę) na podróż, 8GB wydaje się absolutnym minimum, z tej perspektywy zakup mniejszych wersji wydaje się nie najlepszym pomysłem. Druga sprawa to możliwości procesorów: radzą sobie one z wciąż najpopularniejszym kodowaniem MPEG4, jednak podbijający rynek świetnymi właściwościami kompresji AVC (H.264) pozostaje już poza zasięgiem Philipsa.

Bluetooth, radio i dyktafon

W strefie dźwięku Philips SA5285BT obsługuje MP3, WMA oraz AAC, pominięto wprawdzie bezstratny FLAC, ale przyjmijmy, że nie jest to obecnie format kluczowy. Unikalną możliwością Philipsa jest transmisja Bluetooth - bez problemu wykorzystamy bezprzewodowe słuchawki. Producent dodał także radio i dyktafon. Obudowę wykonano w większości z aluminium, prezentuje się i leży w dłoni znakomicie, jego masa nie przekracza 100 g.

W komplecie dostajemy słuchawki, kabel transmisji danych (służy także do ładowania akumulatorów), płytę z oprogramowaniem i nawet elegancki, miękki pokrowiec. Philips SA5285BTgra dynamicznie, żywo, ale udaje mu się uniknąć natarczywości średnicy, która ma całkiem dobrą barwę. Bas urządzenia jest mocny, zaczepia nawet o najniższe rejony, nie ma też problemów z uzyskiwaniem wysokich poziomów głośności.

Radosław Łabanowski

PHILIPS SA5285BT

  • Produkowany Tak
  • Obsługiwane formaty MP3, WMA, AAC
  • Pamięć Flash
  • Pojemność pamięci 2
  • Radio Tak
 
 

Testy porównawcze Audio

Podstawowe dane

  • 610 zł

Galeria zdjęć

TEAC HA-P90SD

TEAC
HA-P90SD

Cena: 2 500 zł

PIONEER XPD-100R

PIONEER
XPD-100R

Cena: 3 600 zł

HiFiMAN HM-802u

HiFiMAN
HM-802u

Cena: 3 500 zł

Astell & Kern AK120 TITAN

Astell & Kern
AK120 TITAN

Cena: 5 500 zł

 

 

Audio - luty 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Wzmacniacze stereo były, są i będą; zmieniają się ich dodatkowe funkcje, ale podstawowa jest oczywista i konieczna - wzmacniać sygnał ze źródła, aby podać go do głośników. Są wzmacniacze tanie i bardzo drogie, ale większość audiofilów szuka czegoś wartościowego ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

PEACHTREE AUDIO Nova 150 V2

PEACHTREE AUDIO
Nova 150 V2

Nova to linia wzmacniaczy zintegrowanych, którą Peachtree Audio ma w ofercie od kilku lat, ale obydwa jej modele - Nova...

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio