SENNHEISER HD700

SENNHEISER
HD700

Słuchawki

Trudno znaleźć słuchawki pozostające w produkcji dłużej niż HD600 czy HD650 Sennheisera, dlatego na ich tle HD700 to produkt całkiem młody, bowiem... oferowany od ok. 3 lat. To jednak poprzednia generacja, jedne z ostatnich słuchawek, które Sennheiser zaprojektował według założeń "starej szkoły", nie bacząc na to, co dzisiaj często proponują projektanci. Ukłony w kierunku sprzętu przenośnego, czy to pod kątem parametrów elektrycznych, rozmiarów, sposobów składania, przechowywania i transportowania słuchawek, bogatych akcesoriów, błyszczących opakowań - to wszystko zwyczajnie HD700 nie dotyczy.

Odsłuch

Brzmienie podobne jak inne wrażenia organoleptyczne - bardzo łatwe, przyswajalne, komfortowe. Za samą słuchawkową wygodę nie trzeba by jednak płacić ponad dwa tysiące złotych... Największą zaletą Sennheiserów HD700 jest zakres średnio-wysokotonowy - najwyższych lotów. Zrównoważenie, czystość, dokładność zostają wyniesione do poziomu referencyjnego. Neutralność to zbyt oklepane określenie, aby za jego pomocą podsumować możliwości Sennheisera.

Można by napisać, że prezentują one wyjątkową elastyczność, umiejętność dopasowania się do klimatu muzyki i nagrania - ale oczywiście nic w nich się nie dopasowuje - to właśnie stabilność i czystość, brak odbarwień pozwala dźwiękom przechodzić przez słuchawki z pełnym zróżnicowaniem, a nam odczytywać różne muzyczne emocje. Sennheiser nie przegina w żadną stroną, nawet w żadną stronę się nie przechyla - balans płynności i dokładności, spójności i selektywności jest idealny, procentuje przy każdej sytuacji.

Słuchawki Sennheiser HD700

 

Sennheiser HD700 nie ocieplają, ale i nie schładzają muzyki, grają z polotem, lecz uprzejmie. Nie wpadają w żadne własne klimaty, nigdy nie grają ostro, ale nie są "usypiaczami", które miałyby nas ukołysać miękkimi falami łagodnej muzyki. Nie są też "budzikiem" stawiającym nas na baczność.

Brzmienie jest przejrzyste i często pierwszoplanowe. Słuchawki idealne? Nie wszystkim wystarczy basu. Niskie tony są równie dokładne, nawet dynamiczne, nawet bardzo dobrze rozciągnięte, ale nie mają żaru i energetyczności, która mogłaby sprawić nam specjalną frajdę. Bas jest poprawny, raczej twardy, rytmiczny, uzupełniający przekaz.

Sennheiser to także jedna z lepszych propozycji jeśli chodzi o przestrzeń, podobnie jak HiFiMan nie "zbiera" wszystkich dźwięków na górze głowy, stara się grać nieco niżej i szerzej, słychać także porządek i dobre lokalizacje.

Radosław Łabanowski

Parametry

SENNHEISER HD700

 • Produkowany Tak
 • Typ Otwarte
 • Poduszka Wokółuszne
 • Masa 270
 • Impedancja (Ω)* 150
 • Pasmo przenoszenia (Hz) 15-40 000
 • Sterowanie (podst./MFI/Android) nie/nie/nie
 • * W przypadku urządzeń testowanych w AUDIO wartość mierzona

Podstawowe dane

 • 2 400 zł

Nasza ocena

 • Wykonanie: Konstrukcja w większości plastikowa (czemu zawdzięcza małą masę), ale estetyczna i wytrzymała, wyjątkowy kształt i kolorystyka muszel.
 • Funkcjonalność: Żadnych ukłonów i dodatków w stronę mobilności, wygodne do użytku domowego.
 • Brzmienie: Wzorcowo neutralne i dokładne.
AUDIO-TECHNICA ATH-AR3BT

AUDIO-TECHNICA
ATH-AR3BT

Cena: 400 zł

SENNHEISER HD820

SENNHEISER
HD820

Cena: 10 000 zł

AUDIO-TECHNICA ATH-ADX5000

AUDIO-TECHNICA
ATH-ADX5000

Cena: 11 000 zł

MASTER & DYNAMIC MW50

MASTER & DYNAMIC
MW50

Cena: 2 100 zł

Zobacz także
Audio - grudzień 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Tym razem nietrudno wskazać najważniejszy test numeru - to porównanie pięciu wzmacniaczy zintegrowanych, w cenie 7000–9000 zł. Pokazują nie tylko swoją własną kondycję, ale też dobrze demonstrują zmiany wśród ogółu wzmacniaczy. Każdy ma na pokładzie DAC-a, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

SENNHEISER
HD820

SENNHEISER HD820

Minęła już niemal dekada od premiery modelu HD800, który był rozwinięciem słynnych HD600 (wciąż pozostających w ofercie!...