ULTRASONE
HFI-680

Przy okazji wakacyjnego testu tańszych słuchawek producenta (HFI-450) wspominałem o firmowym systemie S-Logic, zadaniem którego jest poprawa właściwości przestrzennych i rekonstrukcja sceny dźwiękowej przed słuchaczem, a nie w jego głowie.

Nasza ocena

Wykonanie
Typowa konstrukcja Ultrasone, mieszanka plastiku, metalu i skóry. Układ S-Logic Plus.
Brzmienie
BRZMIENIE Jasny, rześki dźwięk, angażujący detalami. Bas pomrukuje i podtrzymuje rytm.
Artykuł pochodzi z Audio

W słuchawkach Ultrasone HFI- 680 również zastosowano ten pomysł, ale S-Logic występuje tutaj w bardziej zaawansowanej odmianie o nazwie Natural Surround Sound Plus. Sercem systemu są ponownie dyfuzyjne elementy, zainstalowane przed przetwornikiem.

Przez cienką siateczkę separującą ucho od wewnętrznej konstrukcji słuchawek widać otwór (przenika przez niego dźwięk), przesunięty w dół względem centrum muszli. Dodatkowo powierzchnię otworu pokrywa wiele mniejszych kanalików.

Czytaj również nasze  testy słuchawek bezprzewodowych

Same przetworniki są ulokowane wewnątrz i mają standardową średnicę 40 mm. Owalny kształt muszli Ultrasone HFI-680 jest dość typowy dla produktów serii HFI, poduszki i tym razem zostały wykonane ze skóry, zewnętrzne części muszli są plastikowe z metalowymi wstawkami.

Układ zawieszenia również spotykaliśmy już wcześniej, przegub łączący mocowanie z pałąkiem pozwala obracać muszle o 90 stopni. Pałąk jest potężny i dość ciasny, słuchawki leżą bardzo pewnie i stabilnie, choć będziemy to czuli wyraźnie.

Przewód wyprowadzono z jednej muszli. Kabel jest sztywny i długi (3 m), zakończony 3,5-mm wtykiem (z nakręcanym adapterem na standard 6,3 mm). Mimo to trudno sobie wyobrazić wygodną współpracę ze sprzętem przenośnym, także ze względu na relatywnie wysoką, impedancję sięgającą 75 omów.

Odsłuch

Próba połączenia słuchawek ze smartfonem również i tutaj skończyła się porażką - brzmieniem pozbawionym dynamiki, spłaszczonym, zaledwie z cieniem basu.

Żeby przekonać się, co Ultrasone HFI-680 naprawdę potrafią, trzeba im zapewnić dobry wzmacniacz słuchawkowy. Wtedy wyjadą z dźwiękiem lekkim, świeżym i soczystym. Kiedy tylko jest ku temu najmniejsza okazja, zapewnią znakomitą górę pasma, czystą i precyzyjną.

Detali dostajemy całe mnóstwo, ale i faktur, wybrzmień itp. Środek pasma jest szybki, przejrzysty, nie forsuje dużej masy, ale i nie jest odchudzony. Brzmienie jest angażujące i żywe, okazuje szczególne względy instrumentom perkusyjnym.

Radek Łabanowski

Specyfikacja techniczna

ULTRASONE HFI-680
Typ Zamknięte
Poduszka Wokółuszne
Masa 285
Impedancja (Ω) 75
Pasmo przenoszenia (Hz) 15-25 000
Ergonomia Duże i wygodne, świetnie izolują od zewnętrznych hałasów; współpraca ze sprzętem przenośnym problematyczna z powodu długiego kabla i parametrów elektrycznych.
Wymiary: wys./szer./gł., W przypadku urządzeń testowanych w AUDIO wartość mierzona.
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2024

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio listopad 2024

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu