Bezprzewodowe słuchawki douszne Audio-Technica ATH-DSR5BT

20 lutego 2018 Sprzęt

Słuchawki Audio-Technica ATH-DSR5BT zadebiutowały podczas tegorocznej wystawy CES, w drugim kwartale tego roku będą dostępne w sprzedaży. Wtedy poznamy ich cenę, teraz zaś kilka informacji.

Audio-Technica ATH-DSR5BT dołączyły do serii słuchawek DSR. Zastosowano w nich układ Pure Digital Drive - system, który zachowuje sygnał audio w cyfrowej postaci od źródła aż do przetwornika. W uzyskaniu wysokiej jakości brzmienia pomaga także kodek aptX HD współpracujący z modułem Bluetooth®.

Słuchawki są wyposażone w nowo opracowane dwufazowe przetwornik push-pull. Konstrukcja ta zadebiutowała w słuchawkach dousznych z serii CKR i składa się z dwóch przetworników o różnych średnicach (w DSR5BT: 9,8 mm oraz 8,8 mm). Membrany przetworników poruszają się równocześnie w przeciwnych kierunkach i mają przeciwne uzwojenia (odwrócona faza). Rozwiązanie to zmniejsza zniekształcenia harmoniczne i udoskonala równowagę czasową przy jednoczesnym zwiększeniu mocy i wzroście czułości wyjściowej. W połączeniu z systemem Pure Digital Drive™ zapewnia to - jak mówi producent - przestrzenny i ekspansywny dźwięk zachowujący swój naturalny charakter w szerokim zakresie częstotliwości.

Czytaj również testy słuchawek Audio-Technica

Bezprzewodowe słuchawki douszne Audio-Technica ATH-DSR5BT

Obydwie słuchawki modelu ATH-DSR5BT są połączone przy pomocy nowo opracowanego naszyjnika. W jego przedniej części znajduje się mikrofon oraz przyciski umożliwiające regulowanie poziomu głośności, sterowanie odtwarzaniem muzyki, a także odbieranie połączeń telefonicznych.

Naszyjnik wygodnie opiera się na karku użytkownika i skrywa akumulator oraz układy elektroniczne, m.in. moduł łączności bezprzewodowej. Bluetooth® wspomagany jest przez kodeki aptX HD oraz SBC i AAC. Dzięki temu słuchawki pozwalają odkryć jakość dźwięku high-res (do aż 48 kHz/24 bitów).

Słuchawki Audio-Technica ATH-DSR5BT są dostarczane z futerałem. Wśród akcesoriów są silikonowe wkładki douszne w różnych rozmiarach, a także przewód USB umożliwiający ładowanie akumulatora.

Źródło: Audio Klan

AUDIO-TECHNICA testy
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2024

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio październik 2024

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu