Wiele dekad doświadczenia firmy Monitor Audio w produkcji nagradzanych głośników zaowocowało najnowszą serią Gold. Każdy z sześciu modeli został pieczołowicie zaprojektowany i skrupulatnie skonstruowany.
Po raz pierwszy w serii Gold wykorzystano technologię używaną w flagowej serii Platinum II. Przetworniki Platinum II zostały przeprojektowane i udoskonalone pod kątem zastosowania ich w serii Gold i zamontowane w odpowiednio wytłumionych obudowach z wykorzystaniem uznanego rozwiązania Monitor Audio, zakładającego mocowanie głośników za pomocą pojedynczej śruby.
Czytaj również testy kolumn głośnikowych Monitor Audio
W skład nowej serii Gold wchodzą:
• Monitor Audio GOLD 50 - model podstawkowy z pojedynczym 5,5" głośnikiem niskotonowym RST oraz wstęgowym głośnikiem wysokotonowym C-CAM; bas przetwarzany jest w nich aż do 60 Hz; dostępne są opcjonalne, dopasowane stylistycznie podstawki.
• Monitor Audio GOLD 100 - większy model podstawkowy z 6,5" głośnikiem niskotonowym RST i wstęgą C-CAM.
• Monitor Audio GOLD 200 - nowe w całej serii kolumny wolnostojące z dwoma głośnikami niskotonowymi 5,5" oraz 4" średniotonowym zabudowanym w osobnej komorze.
• Monitor Audio GOLD 300 - głośnik podłogowy z dwoma przetwornikami niskotonowymi 6,5", 4" średniotonowym i wysokotonową wstęgą C-CAM; pasmo przenoszenia rozciąga się od 30 Hz aż do 60 kHz, przy wyjątkowej dynamice.
• Monitor Audio GOLD C150 - niewielki głośnik centralny do systemów wielokanałowych pasujący do większości półek telewizyjnych; podwójne głośniki 5,5" oraz wstęga wysokotonowa pozwalają na przeniesienie pasma od 50 Hz do 60 kHz.
• Monitor Audio GOLD C350 - głośnik centralny spełniający najwyższe wymagania, pasmo przenoszenia od 40 Hz do 60 kHz.
• Monitor Audio GOLD FX - głośniki surround z przełączanym za pomocą triggera 12V promieniowaniem bezpośrednim i dipolowym.
• Monitor Audio GOLD W15 - subwoofer state-of-the-art, z 15" głośnikiem C-CAM o potrójnym zawieszeniu i 38 mm, liniowym wychyleniu; głośnik napędzany jest przez 650-watowy wzmacniacz kontrolowany systemem DSP.
Źródło: Meloman