Telewizor Bang & Olufsen Beovision Harmony

09 października 2019 Sprzęt

Podczas targów Warsaw Home Bang & Olufsen zaprezentował swój nowy telewizor - Beovision Harmony. Dość niezwyczajny, ponieważ z ekranem zasłanianym przez dwa rozkładające się głośniki.

Jak to działa? A tak - gdy telewizor jest wyłączony, jego ekran pozostaje przy podłodze, częściowo zakryty przez drewniano-aluminiowe głośniki. Wystarczy uruchomić Beovision Harmony, aby panel OLED uniósł się na optymalną wysokość oglądania, a głośniki otworzyły niczym skrzydła i połączyły pod ekranem. Gdy wyłączymy telewizor, cała konstrukcja wróci do poprzedniego układu.

Telewizor Beovision Harmony po raz pierwszy został zaprezentowany podczas mediolańskich targów wzorniczych FuoriSalone 2019 w kwietniu 2019 r. w ramach wystawy "93 Years of Magic", która upamiętniała historię marki Bang & Olufsen i przypominała jej najsłynniejsze urządzenia.

Ręcznie wykonane fronty z drewna dębowego i aluminium kryją zaawansowane technologicznie urządzenia. System jest trzykanałowy, w pełni aktywny i działa pod kontrolą procesora DSP. Ekran OLED od LG ma 77 cali i dzięki samodzielnie emitującym światło pikselom wyświetla fantastyczne kolory.

Czytaj również testy słuchawek B&O Play

Telewizor Bang & Olufsen Beovision Harmony

Koncepcja Beovision Harmony powstała w oparciu o najbardziej cenione rozwiązania Bang & Olufsen. Jednym z nich jest seria Capri, wprowadzona w 1959 roku. Firma zastosowała w niej elementy drewna tekowego - wówczas bardzo modnego w przemyśle meblarskim - po to, by urządzenie stanowiło integralny element aranżacji salonu. Model Beovision Capri 611 FM SJ TV z 1964 roku w stylowej szafce łączył telewizor z odbiornikiem radiowym, umożliwiając całkowite ukrycie urządzeń w czasie, gdy nie były używane.

Telewizor Beovision Harmony może również pełnić funkcję domowego centrum rozrywki. Przy wykorzystaniu bardzo wydajnych głośników i wbudowanych technologii można odtwarzać muzykę z serwisów Tune-in czy Dezeer lub bezprzewodowo z telefonu poprzez Apple Airplay 2, Chromecast czy Bluetooth. Beovision Harmony ma też najnowszą platformę LG webOS 4.5. Dzięki temu systemowi mamy dostęp do treści z Netflixa, Amazona czy YouTube.

Czytaj również testy głośników bezprzewodowych B&O Play

Telewizor Bang & Olufsen Beovision Harmony

Telewizor umożliwia też płynną integrację z rozwijającą się ofertą głośników Bang & Olufsen działających w systemie multiroom - 7.1-kanałowy dekoder dźwięku sorround umożliwia połączenie telewizora z nawet 8 głośnikami, takimi jak Beolab 18, Beolab 50 czy Beolab 90.

Wszystkie źródła i podłączone urządzenia mogą być sterowane przy pomocy Beoremote One – stylowego, ergonomicznego pilota, którego obudowa została wykonana z jednego kawałka aluminium.

Telewizor Beovision Harmony będzie dostępny w salonach firmowych marki od listopada 2019 r. W sprzedaży będą dwa warianty kolorystyczne frontu głośników: wykonane z drewna dębu łączonego z aluminium oraz z tkaniny w kolorze szarego melanżu i aluminium. Dostępne też będą dwie opcje montażu: podłogowy i naścienny.

BANG & OLUFSEN testy
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista kwiecień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio maj 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu