Głośniki Wilson Raptor X
Na początek jednak nieco rozrywki. Komisja Europejska zwróciła się właśnie do użytkowników Netflixa, aby nie oglądali filmów w wysokiej rozdzielczości, bo to obciąża sieć internetową. Obraz nieco gorszej, choć i tak dobrej, jakości to jedno, pozostaje dźwięk. A tu możemy szaleć.
Dziś odgłosy kina domowego - dzięki dobrodziejstwu nowoczesnych technologii - mogą dobiegać do nas z każdej strony, także z góry. Takie efekty zapewniają m.in. głośniki z efektem Dolby Atmos Wilson Raptor X. Ich specjalna, ścięta konstrukcja zapewnia odbicie dźwięku od sufitu, dzięki czemu dźwięk jest bardziej przestrzenny.
Soundbary Definitive Technology i Denon
Dźwięk możemy dodatkowo wzmocnić, podłączając do telewizora soundbar, np. Studio Slim od Definitive Technology, który teraz salonach Denon można online kupić w obniżonej cenie. Tu mamy funkcjonalność HDMI ARC, Chromecast i obsługę 4K.
Czytaj test soundbara Definitive Technology Studio Slim
Innym ciekawym rozwiązaniem jest soundbar Denon DHT-S716H. Czyste brzmienie listwa ta uzyskuje dzięki dekodowaniu dźwięku przestrzennego Dolby TrueHD / DTS-HD Master Audio. Wbudowana technologia Heos Built-in umożliwia mu ponadto stremowanie muzyki z serwisów muzycznych, takich jak Spotify i Tidal.
Sercem kina domowego jest amplituner. Dla szukających uniwersalnych rozwiązań odpowiednim może się okazać Denon AVR-S950H (przeczytaj test Denona AVR-S950H). Zapewnia telewizorowi obraz 4K, w tym Dolby Vision™, HDR10 i HLG. Dba też o dźwięk - odtwarza Dolby Atmos®, Dolby Atmos Height Virtualization, DTS: X oraz DTS Virtual: X.
Interesującym rozwiązaniem jest także amplituner 7.2 kina domowego Marantz NR1710. Urządzenie oferuje moc 90W na kanał, ma 8 wejść HDMI ze skalowaniem 4K i obsługuje dźwięk 3D z Dolby Atmos, Dolby Height Virtualization i DTS: X / DTS Virtual: X, Dolby TrueHD oraz DTS-HD Master Audio.
Czytaj testy amplitunerów AV Marantz
Głośniki multiroom Denon Home
Muzyka łagodzi obyczaje i ma wpływ na działanie naszego mózgu. Tak, tak, nawet 10-minutowy fragment sonaty Mozarta sprawia, że wzrastają (na kilka minut, ale to zawsze coś), nasze umiejętności rozumowania czasoprzestrzennego. A w przestrzeni domu można, z błogosławieństwem (znów) nowej technologii, rozstawić głośniki bezprzewodowe.
Muzyki możemy posłuchać więc wszyscy wspólnie albo każdy swojej. Umożliwiają to między innymi nowe głośniki multiroom Denon Home 150, 250 i 350. Sprzęt obsługuje najpopularniejsze serwisy streamingowe w tym Tidal, Spotify i Tuneln. Oprócz tego do dyspozycji są Wi-Fi, AirPlay 2 i Bluetooth.
Z kolei głośnik bluetooth Beoplay P2 możemy wszędzie ze sobą zabrać. Co najważniejsze, umożliwia on odbieranie połączeń w trybie głośnomówiącym. Zastosowano w nim technologię, która uzyskuje jednolitą czułość mikrofonu na całej płaszczyźnie głośnika. Dzięki temu telekonferencja nawet z kilkoma osobami będzie przebiegać bez zakłóceń.
Czytaj test głośnika Beoplay P2
Słuchawki Denon
Jeśli jednak będziemy chcieli odciąć się od otoczenia, pomogą w tym słuchawki z aktywną redukcją szumów, np. Denon AH-GC30. Z kolei Soundcore – Liberty Air najbardziej przydadzą się w pracy...zdalnej, a konkretnie, gdy będziemy musieli porozmawiać przez telefon. Mają bowiem wbudowany mikrofon i oferują technologię redukcji szumów. W salonach Denon kupimy je teraz taniej.
***
Na koniec: każdy sprzęt można zamówić online na www.salonydenon.pl. Pod telefonami dostępni są ponadto eksperci, którzy udzielą odpowiedzi na wszelkie pytania: +48 22 331 55 31, kom. 533 317 031. Pisać można również na adres e-mail cok@denon.pl. Co więcej, czynne są również telefony kontaktowe do stacjonarnych salonów Denon, w których czekają specjaliści gotowi na udzielanie porad.
Dystrybutor sprzętu zapewnia bezpłatną dostawę kurierem oraz 14 dni na zwrot bez podawania powodu.