Praca w domu przy dobrej muzyce. Co proponują Denon, Marantz czy Wilson?

19 marca 2020 Sprzęt

Sprzęt audio, który umili domową codzienność, zwłaszcza gdy część z nas pracuje zdalnie? Do wyboru mamy wiele urządzeń, przeanalizujmy kilka propozycji audiofilskich marek, jak Marantz, Denon, Wilson czy Definitive Technology.

Głośniki Wilson Raptor X

Na początek jednak nieco rozrywki. Komisja Europejska zwróciła się właśnie do użytkowników Netflixa, aby nie oglądali filmów w wysokiej rozdzielczości, bo to obciąża sieć internetową. Obraz nieco gorszej, choć i tak dobrej, jakości to jedno, pozostaje dźwięk. A tu możemy szaleć.

Dziś odgłosy kina domowego - dzięki dobrodziejstwu nowoczesnych technologii - mogą dobiegać do nas z każdej strony, także z góry. Takie efekty zapewniają m.in. głośniki z efektem Dolby Atmos Wilson Raptor X. Ich specjalna, ścięta konstrukcja zapewnia odbicie dźwięku od sufitu, dzięki czemu dźwięk jest bardziej przestrzenny. 

Wilson Raptor i Denon

Soundbary Definitive Technology i Denon

Dźwięk możemy dodatkowo wzmocnić, podłączając do telewizora soundbar, np. Studio Slim od Definitive Technology, który teraz salonach Denon można online kupić w obniżonej cenie. Tu mamy funkcjonalność HDMI ARC, Chromecast i obsługę 4K.

Czytaj test soundbara Definitive Technology Studio Slim

Definitive Technology Studio Slim

Innym ciekawym rozwiązaniem jest soundbar Denon DHT-S716H. Czyste brzmienie listwa ta uzyskuje dzięki dekodowaniu dźwięku przestrzennego Dolby TrueHD / DTS-HD Master Audio. Wbudowana technologia Heos Built-in umożliwia mu ponadto stremowanie muzyki z serwisów muzycznych, takich jak Spotify i Tidal.

Sercem kina domowego jest amplituner. Dla szukających uniwersalnych rozwiązań odpowiednim może się okazać Denon AVR-S950H (przeczytaj test Denona AVR-S950H). Zapewnia telewizorowi obraz 4K, w tym Dolby Vision™, HDR10 i HLG. Dba też o dźwięk - odtwarza Dolby Atmos®, Dolby Atmos Height Virtualization, DTS: X oraz DTS Virtual: X.

Interesującym rozwiązaniem jest także amplituner 7.2 kina domowego Marantz NR1710. Urządzenie oferuje moc 90W na kanał, ma 8 wejść HDMI ze skalowaniem 4K i obsługuje dźwięk 3D z Dolby Atmos, Dolby Height Virtualization i DTS: X / DTS Virtual: X, Dolby TrueHD oraz DTS-HD Master Audio.

Czytaj testy amplitunerów AV Marantz

Amplituner Marantz NR1710

Głośniki multiroom Denon Home

Muzyka łagodzi obyczaje i ma wpływ na działanie naszego mózgu. Tak, tak, nawet 10-minutowy fragment sonaty Mozarta sprawia, że wzrastają (na kilka minut, ale to zawsze coś), nasze umiejętności rozumowania czasoprzestrzennego. A w przestrzeni domu można, z błogosławieństwem (znów) nowej technologii, rozstawić głośniki bezprzewodowe.

Muzyki możemy posłuchać więc wszyscy wspólnie albo każdy swojej. Umożliwiają to między innymi nowe głośniki multiroom Denon Home 150, 250 i 350. Sprzęt obsługuje najpopularniejsze serwisy streamingowe w tym Tidal, Spotify i Tuneln. Oprócz tego do dyspozycji są Wi-Fi, AirPlay 2 i Bluetooth. 

Głośnik bezprzewodowy Denon Home

 

Z kolei głośnik bluetooth Beoplay P2 możemy wszędzie ze sobą zabrać. Co najważniejsze, umożliwia on odbieranie połączeń w trybie głośnomówiącym. Zastosowano w nim technologię, która uzyskuje jednolitą czułość mikrofonu na całej płaszczyźnie głośnika. Dzięki temu telekonferencja nawet z kilkoma osobami będzie przebiegać bez zakłóceń.

Czytaj test głośnika Beoplay P2

Głośnik bluetooth Beoplay P2

Słuchawki Denon

Jeśli jednak będziemy chcieli odciąć się od otoczenia, pomogą w tym słuchawki z aktywną redukcją szumów, np. Denon AH-GC30. Z kolei Soundcore – Liberty Air najbardziej przydadzą się w pracy...zdalnej, a konkretnie, gdy będziemy musieli porozmawiać przez telefon. Mają bowiem wbudowany mikrofon i oferują technologię redukcji szumów. W salonach Denon kupimy je teraz taniej.

***

Na koniec: każdy sprzęt można zamówić online na www.salonydenon.pl. Pod telefonami dostępni są ponadto eksperci, którzy udzielą odpowiedzi na wszelkie pytania: +48 22 331 55 31, kom. 533 317 031. Pisać można również na adres e-mail cok@denon.pl. Co więcej, czynne są również telefony kontaktowe do stacjonarnych salonów Denon, w których czekają specjaliści gotowi na udzielanie porad.

Dystrybutor sprzętu zapewnia bezpłatną dostawę kurierem oraz 14 dni na zwrot bez podawania powodu.

DENON testy
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta lipiec 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista maj - czerwiec 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio lipiec 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio lipiec - sierpień 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu