W wersji PERLISTEN S7t Limited Edition ulepszono głośniki niskotonowe w celu zwiększenia wychylenia liniowego, obniżenia indukcyjności oraz spotęgowania możliwości niskich częstotliwości. Przetworniki niskotonowe wyposażono w nowe cewki i obwody magnetyczne, dzięki czemu membrany mogą wychylać się mocniej o 20%. Wymusiło to zmiany w chłodzeniu cewek.
Konstrukcję falowodu stworzono ponadto ze stopu aluminium 6061-T6. Aluminiowy falowód pełni funkcję masywnego radiatora dla wszystkich trzech przetworników w układzie, łącząc radiatory, w które każdy z nich został wyposażony.
Nie tylko zwiększa to zdolność do przenoszenia mocy i redukuje efekt kompresji termicznej dla poszczególnych przetworników, lecz także utrzymuje tę samą temperaturę dla zespołu głośników. Udoskonalona pod nowe wymagania i przeprojektowana została również zwrotnica.
Wszystkie komponenty PERLISTEN S7t Limited Edition są dobierane ręcznie z tolerancją 1%. Finałowo kolumny są łączone w pary z tolerancją 0,5 dB w centrali producenta w USA. Każdy przetwornik mierzony jest za pomocą skanera bliskiego pola Klippel. Dane pomiarowe każdej kolumny z pary będą przekazane właścicielowi.
Czytaj również nasz test kolumn głośnikowych Perlisten S7t
Wykończenie
Model PERLISTEN S7t Limited Edition zyskał też nowe wykończenie. Boki kolumn zdobią panele z błyszczącego włókna węglowego, co dodatkowo służy usztywnieniu obudowy. system izolacji drgań opracowany wraz z firmą IsoAcoustics sprawia, jak mówi producent, że kolumny są jednocześnie stabilne, neutralne ze względu na drgania i nie niszczą powierzchni na której stoją.
Technologia DPC-Array
S7t Limited Edition wyposażono w zastrzeżony przez Perlisten falowód z trzema przetwornikami o nazwie DPC-Array, kontrolujący średnie i wysokie częstotliwości.
Technologia DPC-Array to unikalna konstrukcja falowodu, który koordynuje kierunkowe właściwości trzech głośników w nim umieszczonych. Spójny front falowodu, przy jednoczesnej optymalizacji wczesnych odbić i mocy dźwięku, przenosi odtwarzanie wokalu na zupełnie nowy poziom.
W centralnej części falowodu znajduje się przetwornik wysokotonowy: 28-milimetrowa kopułka berylowa, a nad nią i poniżej są umieszczone dwa przetworniki średniotonowe: dwie ultralekkie kopułki 28 mm TPCD z dwóch warstw tworzywa TeXtreme - cienkiej plecionki karbonowej.
Czytaj również:
Głośniki sufitowe Perlisten In-Ceiling S3ic, R3ic, R2ic
Perlisten poszerza ofertę subwooferów o dwa nowe modele - R210s i R212s
Perlisten przedstawia głośniki instalacyjne In-Wall z certyfikatem THX Dominus
Beryl to rzadko występujący metal, jeden z najmocniejszych materiałów znanych człowiekowi, który stosowany jest w rozwiązaniach Hi-End ze względu na swój ultra-wysoki stosunek sztywności do masy. W tym względzie znacznie przewyższa on aluminium czy tytan.
Zastosowane w Perlisten s7t LE włókno węglowe TeXtreme jest o 30% lżejsze od standardowego włókna węglowego o tej samej grubości, dodatkowo dzięki unikalnemu procesowi układania wielu warstw ma też znacznie większą wytrzymałość.
Certyfikat THX Dominus
PERLISTEN S7t Limited Edition jest kontynuacją linii kolumn, której - jako pierwszej - przyznano certyfikat THX Dominus. Dominus to najnowsza i najwyższa klasa wydajności certyfikatu THX, mająca na celu wypełnienie luki między dużymi kinami domowymi a publicznymi kinami na całym świecie.
Podczas rygorystycznego procesu testowania THX zwracano szczególną uwagę na poziomy zniekształceń generowanych przez duże kolumny. THD poniżej 0,5% przy poziomach odsłuchu 90dB i rygorystycznymi limitami zniekształceń przy ekstremalnym 120dB SPL.
Źródło: Rafko