VINCENT PEIRANI

Living Being

Living Being

Wykonanie

Nagranie

Niedawno zachwycił kameralnymi pomysłami w duecie z saksofonistą Emilie Parisienem, aktualnie przedstawia nam swój kwintet, który śmiało wychodzi poza intymny charakter prezentacji. Narracje zespołu ze względu na użycie fortepianu elektrycznego i rockowe akcentacje są pokrewne nurtowi art-rocka. Partie dynamiczne poprzedzielane są nierzadko melancholijnymi wejściami akordeonu Peiraniego.

Zespół powstał cztery lata temu, ale na nagranie lider zdecydował się po "dotarciu" formacji. Do współpracy zaprosił dość młodych muzyków: Tony’ego Paelemana - fortepian elektryczny i efekty, Juliena Hernego - bas i efekty, oraz Yoanna Serra’ego - perkusja. Warte podkreślenia jest to, że głos akordeonu Peiraniego nie zdominował brzmienia zespołu, wydaje się nawet być czasami wycofanym na drugi plan, podczas gdy w zespołowych improwizacjach iskrzy na froncie między saksofonem Parisiena a fortepianem Paelemana.

Kwintet wykonuje siedem zróżnicowanych fakturowo kompozycji lidera i bardzo oryginalnie interpretuje "Dream Brother" Jeffa Buckleya oraz "Mutinerie" Michela Portala. Podczas słuchania "Living Being" może się wydawać, że ktoś już tak grał, lecz gdy spróbujemy skonkretyzować domysł, trudno wskazać jakiś przykład.

Cezary Gumński
ACT/GIGI

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2024

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio czerwiec 2024

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu