DR. ACULA

Slander

Slander

Wykonanie

Nagranie

Dr. Acula to taki muzyczny kabaret w stajni Victory Records. Niby deathcore'owcy, ale wyraźnie lubujący się w pastiszu i starych filmach, grach komputerowych i imprezowaniu! Teksty z ogromnym przymrużeniem oka, elektroniczne wtręty i wszechobecny dystans do świata odróżniają ich od poważnej i super mrocznej reszty.

Kiedy pierwszy raz słyszałem Dr. Acula za żadne skarby nie mogłem się do nich przekonać. Muzyka prezentowana przez amerykanów była dziwna, jeszcze (wtedy) archaiczna, ale w sumie – miała to coś. W końcu, dostrzegli ich włodarze Victory Records...

I tu pojawia się pytanie, co rzeczywiście przyciągnęło jedną z wiodących wytwórni do tego septetu z Long Island? Bo muzyka, choć prezentuje się całkiem okazale, to nie jest niczym nowym na już zmęczonej tradycyjnym deathcore scenie. Bo, nawet jeżeli te ich wygłupy traktować jako element wyróżniający, to nie jest to czynnik decydujący o ich sukcesie.

Na całe szczęście, reszta świata nie jest native speakerami i nie do końca wie o jakich pierdołach (dwaj) panowie śpiewają. Chociaż część z czytelników może kojarzyć tytuły utworów, ponieważ każdy z osobna odpowiada jednej części "Gęsiej Skórki" - mniej lub bardziej znanej serii książek niby dla dzieci zekranizowanej też w telewizji. Nie wiem czy istnieje coś takiego jak party metal albo party core, ale gdyby tak wlać w siebie odpowiednią ilość wódki (i imprezować w amerykańskim stylu przez trzy dni na tak zwany krzywy ryj) "Slander" jawiłby się jako jeden z najlepszych imprezowych soundtracków, na głowę bijący Municipal Waste. Lepszy bo z breakdownami.

Pomijając już infantylne teksty i nonsens jakim jest fakt istnienia tego zespołu, obcowanie ze "Slander" może być całkiem przyjemne. Dwa zróżnicowane wokale, ciekawe elektroniczne wtręty z dubstepowymi wooblami włącznie, raczej szybkie tempo utworów i potężna produkcja nie pozwalają wystawić noty niższej niż 6 w skali 1 na 10. Siódemka jest odpowiednia, a to choćby za to, że w tak przy głupawej muzyce nie mają sobie równych. A jako, że w Audio nie mamy takiej skali jaką podałem wyżej, za brzmienie piątka a za wykonanie trójeczka. Więcej blastów panowie a pijany studentcore`owcy oszaleją na waszym punkcie (śmiech). Po sześciu latach istnienia czas wreszcie wyjść poza własny garaż i ruszyć na podbój kampusów.

Grzegorz Pindor
Victory Records

GATUNKI MUZYKI
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio maj 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu