INDUKTI

Idmen

Idmen

Wykonanie

Nagranie

Improwizacje jak u Mars Volty, styl jak u Toola, instrumentarium jak u Skyclad, a ciężar gdzieś pomiędzy Enslaved a Meshuggah. Tak pokrótce można by opisać nowy album Indukti pt. "Idmen".

Piękne w muzyce progresywnej jest to, że nawet jeśli ta recenzja miałaby mieć 10 tysięcy znaków, i tak po jej przeczytaniu trzeba byłoby posłuchać albumu, żeby zrozumieć "co autor miał na myśli". W przypadku "Idmen" spróbuję opisać zjawisko, jakie usłyszałem jako rozbudowane dzieło, w którym na każdym kroku odkrywamy coś nowego.

Niewiele jest tu powtarzających się partii, za to zespół bezustannie stara się przykuć uwagę słuchacza. Plemienne pejzaże muzyczne łączą się z elementami folkowymi przy akompaniamencie klasyczych instrumentów. Brzmi łagodnie, ale nowa płyta Indukti jest dużo cięższa niż debiutancki "S.U.S.A.R.". Formuła przez większość momentów sprawdza się bardzo dobrze, męcząc jedynie momentami swoją wybitnością, kiedy marzy się powrót do jakiegoś motywu przewodniego albumu, który splótłby utwory w całość. Śpiewu jest niewiele i, zupełnie jak w przypadku Opeth, polega on na mieszaniu czystych wokaliz z growlem. Płyta dla wymagających, ale i otwartych fanów muzyki.

M. Kubicki
MYSTIC

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2024

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio grudzień 2024

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu