Nagrody EISA 2017-2018
Nagrody EISA
2017-2018
The Burden Of Sorrow

PYRITHION
The Burden Of Sorrow

Death metal

Zanim jeszcze Tim Lambesis zlecił zabójstwo swojej żony, definitywnie odwracając się od Boga, skrzyknął kolegów z bezlitosnego, death metalowego Allegaeon - tylko po to, aby pokazać stwórcy środkowy palec i pokazać też światu, że dobry śmierć metal może powstać zupełnie spontanicznie we własnym studio. Na poziomie, od fanów dla fanów.

Trzy premierowe kompozycje Pyrithion to mroczny, intensywny, nowoczesny death metal dla fanów Whitechapel, rzeczonego Allegaeon (a nawet deathcore`owego Aegaeon), czy - co akurat zaskakuje - Suffocation. Moc, z jaką atakuje ten projekt, jest porównywalna do thrash/death metalowego oblicza innego projektu Lambesisa, czyli Austrian Death Machine.

Wygar z gardła bodybuildera z San Diego robi piorunujące wrażenie i żal, że w swoim macierzystym zespole nigdy nie pokusił się o tak intensywne wokale. Wiadomo, że muzyka zgoła odmienna, ale mając tak potężny wokal dosłownie grzech go nie wykorzystywać.

W Pyrithion Lambesis jest - co raczej nie dziwi - na pierwszym planie, mocno przed instrumentami. Normalnie potraktowałbym to za wadę, ale tutaj istotne jest to, kto rządzi tym projektem. Zarówno wokalnie i tekstowo Tim odwala kawał pierwszorzędnej roboty, a zaproszeni do projektu koledzy, choć muszą ustąpić mu miejsca, dbają o to, aby do Pyrithion chciało się wracać.

Powodów ku temu jest kilka. Pierwszy to FENOMENALNE BRZMIENIE. Puryści będą narzekać, że blastik. A właśnie, że nie! Tłuste, odpowiednio wyważony sound "The Burden of Sorrow" to jeden z największych atutów całego wydawnictwa. Doskonale uwypuklona sekcja rytmiczna, ostro tnące gitary - i no właśnie - przestrzeń. Dawno nie słyszałem tak fajnie zrealizowanego albumu, tym bardziej, w nowoczesnym i pozbawionym deathcore`owych naleciałości death metalu.

Ogółem rzecz biorąc jest moc. Trzy numery, trzy proste ciosy w twarz niczym z łapy Kliczki.

Grzegorz "Chain" Pindor

Inne płyty
tego wykonawcy
  • Wykonanie
  • Nagranie

Zobacz też:

Inne recenzje
<span>PROPHETS OF RAGE</span> Prophets Of Rage

PROPHETS OF RAGE Prophets Of Rage

<span>ZŁE PSY</span> Duma

ZŁE PSY Duma

<span>QUEENS OF THE STONE AGE</span> Villains

QUEENS OF THE STONE AGE Villains

<span>RAMMSTEIN</span> Rammstein: Paris

RAMMSTEIN Rammstein: Paris

<span>SOEN</span> Lykaia

SOEN Lykaia

<span>DEEP PURPLE</span> InFinite

DEEP PURPLE InFinite

<span>PERCIVAL SCHUTTENBACH</span> Strzyga

PERCIVAL SCHUTTENBACH Strzyga

<span>VADER</span> The Empire

VADER The Empire

 

 

Audio - styczeń 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Po Świętach i Nowym Roku możemy być trochę ociężali, więc na początek proponuję lekki rozruch, bez napinania się na trudne wykłady teoretyczne i sążniste artykuły. Test dziesięciu modeli słuchawek w cenie 1000-2000 zł, a więc już dobrej klasy, które ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio