DALI i rozwiązania multiroom wysokiej rozdzielczości BluOS

Firmy DALI i Lenbrook International ogłosiły partnerstwo o ogólnoświatowym zasięgu, w którym DALI będzie oferować platformę multiroom wysokiej rozdzielczości BluOS jako rozszerzenie swoich przyszłych rozwiązań bezprzewodowych.

Dodano: 5 czerwiec 2017

Jest to jednoznaczne z wejściem DALI do rosnącej kategorii produktów streamingu multiroom i sygnałem, że BluOS został preferowaną platformą systemową dla produktów DALI w przyszłości.

BluOS jest nagradzaną wielokrotnie, ale niezależną od marki platformą, co oznacza, że jakikolwiek produkt zgodny z technologią BluOS podłączony do tej samej sieci WiFi może współdzielić biblioteki muzyczne i playlisty niezależnie od marki głośnika lub komponentu audio. Dzięki dodaniu DALI jako partnera produkującego głośniki będziemy mieli możliwość wyboru z oferty wielu produktów tradycyjnego hifi i nowoczesnych produktów bezprzewodowych od DALI, NAD Electronics i Bluesound, by tworzyć w pełni bezprzewodowe domowe systemy audio.

O firmie BluOS

BluOS jest ekosystemem audio multiroom kategorii premium, który jest zdolny do zarządzania zapisanymi lokalnie i w chmurze źródłami muzyki oraz jej odtwarzaniem, wspierającym strumieniowanie audio wysokiej rozdzielczości, aż do 24/192. Zaadoptowany przez niektóre najbardziej znane marki audio hifi i zintegrowany z wieloma systemami inteligentnego domu, BluOS pozwala na współpracę pomiędzy urządzeniami systemu, niezależnie od ich marki, dla maksymalnej wszechstronności i w wielu zastosowaniach. Integracja z popularnymi serwisami streamingowymi jak: Tidal, Spotify, Qobuz i Deezer, oraz wsparcie dla plików w formatach FLAC, WAV, MQA i innych wysokiej rozdzielczości formatów i kodeków, BluOS oferuje niemal nielimitowany dostęp do muzyki wszelkiego gatunku i na każdą okazję. Zbudowany z systemu operacyjnego i aplikacji sterującej dla smartfonów, tabletów, komputerów PC, BluOS jest ostatecznym wyborem dla współczesnego audiofila. Więcej informacji dostępnych na stronie BluOS.net.

O firmie Lenbrook International

Lenbrook International jest właścicielem marek high fidelity audio, takich jak NAD Electronics, PSB Speakers i Bluesound, a także platformy BluOS do zarządzania muzyką i dystrybucji dźwięku. Jest własnością wyłączną The Lenbrook Group of Companies, prywatną korporacją kanadyjską utworzoną w 1978 roku, specjalizującą się w produkcji i dystrybucji urządzeń z zakresu elektroniki i telekomunikacji na ponad 84 rynkach na świecie. Po więcej informacji zapraszamy na stronę Lenbrook.com.

Czytaj również testy produktów Dali

Źródło: Horn Distribution

Odsłuchy zestawów Focal + Naim w salonie Meloman

Odsłuchy zestawów Focal + Naim w salonie Meloman

Dziś pierwszy dzień odsłuchów, jakie przygotował lubelski salon audio-video Meloman. Dla fanów kolumn Focal i elektroniki Naim to okazja, aby posłuchać zestawów bazujących na urządzeniach tych marek.
Odsłuchy Chord HUGO TT 2 w salonie Q21

Odsłuchy Chord HUGO TT 2 w salonie Q21

Salon Q21 z Pabianic zaprasza na prezentacje najnowszego przetwornika z przedwzmacniaczem i wzmacniaczem słuchawkowym Chord HUGO TT 2.
Darmowa wysyłka w sklep.RMS.pl

Darmowa wysyłka w sklep.RMS.pl

Sklep.RMS.pl wprowadza stałą darmową dostawę dla wybranych produktów aż siedmiu marek. Wśród nich znajdują się Musical Fidelity i Triangle.
Nichicon Muse Acoustic w ofercie TME

Nichicon Muse Acoustic w ofercie TME

Dodano: 19 marzec 2019
Polski dystrybutor części elektronicznych Transfer Multisort Elektronik w swojej ofercie ma kondensatory elektrolityczne marki Nichicon, umożliwiające uzyskanie świetnych efektów dla audiofilów.
Audeze partnerem organizacji e-sportowej Echo Fox

Audeze partnerem organizacji e-sportowej Echo Fox

Dodano: 13 marzec 2019
Audeze, producent planarnych słuchawek magnetycznych, ogłosił oficjalne partnerstwo z cenioną organizacją e-sportową i firmą medialną – Echo Fox.
Audio Forum - Nowy specjalistyczny salon audio-video w Warszawie

Audio Forum - Nowy specjalistyczny salon audio-video w Warszawie

Dodano: 7 marzec 2019
Na ulicy Poznańskiej 24 otworzył się właśnie nowy salon specjalistycznej sprzedaży sprzętu audiovideo, akcesoriów i wiedzy eksperckiej - Audio Forum.
Zobacz także
Audio - marzec 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Test pięciu podstawkowych "monitorów", chociaż układowo dość prostych (dwudrożnych), został wzbogacony o wyjątkowo rozwinięte opisy konstrukcji i komentarze wyników pomiarów, odnoszące się też do wielu ogólniejszych wątków. Do tego finał testu wspaniałych, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Odsłuchy zestawów Focal + Naim w salonie Meloman

Odsłuchy zestawów Focal + Naim w salonie Meloman

Dziś pierwszy dzień odsłuchów, jakie przygotował lubelski salon audio-video Meloman. Dla fanów kolumn Focal i elektronik...