DALI i rozwiązania multiroom wysokiej rozdzielczości BluOS

Firmy DALI i Lenbrook International ogłosiły partnerstwo o ogólnoświatowym zasięgu, w którym DALI będzie oferować platformę multiroom wysokiej rozdzielczości BluOS jako rozszerzenie swoich przyszłych rozwiązań bezprzewodowych.

Dodano: 5 czerwiec 2017

Jest to jednoznaczne z wejściem DALI do rosnącej kategorii produktów streamingu multiroom i sygnałem, że BluOS został preferowaną platformą systemową dla produktów DALI w przyszłości.

BluOS jest nagradzaną wielokrotnie, ale niezależną od marki platformą, co oznacza, że jakikolwiek produkt zgodny z technologią BluOS podłączony do tej samej sieci WiFi może współdzielić biblioteki muzyczne i playlisty niezależnie od marki głośnika lub komponentu audio. Dzięki dodaniu DALI jako partnera produkującego głośniki będziemy mieli możliwość wyboru z oferty wielu produktów tradycyjnego hifi i nowoczesnych produktów bezprzewodowych od DALI, NAD Electronics i Bluesound, by tworzyć w pełni bezprzewodowe domowe systemy audio.

O firmie BluOS

BluOS jest ekosystemem audio multiroom kategorii premium, który jest zdolny do zarządzania zapisanymi lokalnie i w chmurze źródłami muzyki oraz jej odtwarzaniem, wspierającym strumieniowanie audio wysokiej rozdzielczości, aż do 24/192. Zaadoptowany przez niektóre najbardziej znane marki audio hifi i zintegrowany z wieloma systemami inteligentnego domu, BluOS pozwala na współpracę pomiędzy urządzeniami systemu, niezależnie od ich marki, dla maksymalnej wszechstronności i w wielu zastosowaniach. Integracja z popularnymi serwisami streamingowymi jak: Tidal, Spotify, Qobuz i Deezer, oraz wsparcie dla plików w formatach FLAC, WAV, MQA i innych wysokiej rozdzielczości formatów i kodeków, BluOS oferuje niemal nielimitowany dostęp do muzyki wszelkiego gatunku i na każdą okazję. Zbudowany z systemu operacyjnego i aplikacji sterującej dla smartfonów, tabletów, komputerów PC, BluOS jest ostatecznym wyborem dla współczesnego audiofila. Więcej informacji dostępnych na stronie BluOS.net.

O firmie Lenbrook International

Lenbrook International jest właścicielem marek high fidelity audio, takich jak NAD Electronics, PSB Speakers i Bluesound, a także platformy BluOS do zarządzania muzyką i dystrybucji dźwięku. Jest własnością wyłączną The Lenbrook Group of Companies, prywatną korporacją kanadyjską utworzoną w 1978 roku, specjalizującą się w produkcji i dystrybucji urządzeń z zakresu elektroniki i telekomunikacji na ponad 84 rynkach na świecie. Po więcej informacji zapraszamy na stronę Lenbrook.com.

Czytaj również testy produktów Dali

Źródło: Horn Distribution

Pozostałe newsy sprzętowe

Zobacz wszystkie
Odsłuchy najnowszych kolumn Pylon Audio Ruby Monitor w Q21

Odsłuchy najnowszych kolumn Pylon Audio Ruby...

Salon Q21 z Pabianic organizuje kolejne ciekawe prezentacje - tym razem zaprasza na premierowe odsłuchy najnowszych kolumn Pylon Audio Ruby Monitor.
Odsłuchy w salonie Q21: Vincent DAC-7

Odsłuchy w salonie Q21: Vincent DAC-7

Już niebawem fani marki Vincent będą mogli przetestować w pabianickim salonie Q21 najnowszy przetwornik cyfrowo/analogowy tej marki, a mianowicie DAC-7.
Gramofon Pro-Ject Essential III George Harrison w wiosennej, niższej cenie

Gramofon Pro-Ject Essential III George Harrison...

Kolejna cenowa okazja w pabianickim salonie audio-video Q21. Limitowana wersja gramofonu Pro-Ject Essential III George Harrison w salonie Q21 teraz w wiosennej cenie 1450 zł.
Pro-Ject

Pro-Ject

Dodano: 4 czerwiec 2019
Wraz z początkiem czerwca br. portfolio produktowe Horn Distribution powiększyło się o wybrane linie produktów marki Pro-Ject, uznanego producenta wysokiej jakości gramofonów i innych urządzeń...
Ken Ishiwata żegna się z marką Marantz

Ken Ishiwata żegna się z marką Marantz

Dodano: 16 maj 2019
Po 41 latach bycia czołową postacią dla Marantza Ken Ishiwata - jeszcze w tym miesiącu - odchodzi z firmy. Decyzja została podjęta przez obie strony po wygaśnięciu kontraktu starszego menedżera i...
Exposure w RAFKO Dystrybucja

Exposure w RAFKO Dystrybucja

Dodano: 11 kwiecień 2019
Firma RAFKO Dystrybucja została wyłącznym przedstawicielem marki Exposure, której produkty hołdują klasycznym analogowym rozwiązaniom hi-fi. Stanowią idealne uzupełnienie dotychczasowego portfolio...
Zobacz także
Audio - czerwiec 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Gramofony za 2400 zł to już nie plastikowa tandeta z supermarketów, która pozwala dzisiaj dotrzeć "analogowi" pod strzechy. Dobry dźwięk zawsze trochę kosztuje, czy to ze źródła cyfrowego, czy analogowego, czy z kolumn, czy ze słuchawek. Trzy znane marki - Denon, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Naim Mu-so 2nd Generation

Naim Mu-so 2nd Generation

Naim Mu-so zrobił furorę. Oryginalne urządzenie zawiera odtwarzacz strumieniowy, wzmacniacz i komplet głośników, ale prz...