Na górnym panelu znajduje się aż dziesięć przycisków do obsługi urządzenia. Podłączenia obejmują gniazdo Ethernet, wejście analogowe mini-jack i USB do ładowania urządzenia przenośnego.
Musaic MP10 łączy się także przez WLAN oraz BT. Zdejmowana maskownica zakrywa trzy przetworniki: dwa średnio-wysokotonowe i umieszczony między nimi niskotonowy. Do obsługi dostajemy znakomitą aplikację Musaic Control (na urządzenia przenośne z Android i iOS oraz na komputery PC i MAC). Dobrą grafikę i intuicyjną funkcjonalność tej aplikacji warto wykorzystać stosując tablet.
Musaic MP10 strumieniuje wiele serwisów muzycznych (m.in. Napster, Spotify, Rhapsody), obsługuje również radio internetowe.
Urządzenie jest zgodne z DLNA, może także odtwarzać pliki z pamięci NAS. MP10 potrafi nawet strumieniować pliki 24 bit/192 kHz. Nie ma AirPlay, jest za to współpraca z platformą All Play. Możliwe jest podłączenie dwunastu urządzeń w zestawie i jednoczesna praca sześciu. Producent zastrzega jednak, że stabilność takiej instalacji zależy od przepustowości sieci.
Ciekawą opcją jest umiejętność sterowania dwoma systemami oświetleniowymi: Philips Hue i LightwaveRF.
Odsłuch
Procesor sygnału audio (Kronoton HDSX) działa najbardziej efektywnie przy ustawieniu głośnika 5–20 cm od ściany. W takiej sytuacji MusaicMP10 gra swobodnie i z blaskiem, ale bez wyostrzenia. Średnica jest szczupła, ale wyrazista, przechodzi płynnie w wysokie tony, sięgające gładko prawie do samego skraju pasma.
Bas uderzał dość głęboko, czasami odczepiał się od reszty, jakby grały satelity z subwooferem. Musaic MP10 z odległości około metra potrafi ł kreować "jakieś" efekty przestrzenne, a to duża umiejętność w tej grupie.
Komunikacja: WLAN, LAN, BT
Wejścia: 1 x analogowe mini-jack audio
Podłączenia: 1 x USB do ładowania, 1 x RJ45 LAN
Czas pracy na wewnętrznej batrii [h]: -
Wymiary (szer. x wys. x gł.) [mm]: 412 x 146 x 115
Masa [kg]: 2,6