MONSTER Clarity 200 BT

MONSTER
Clarity 200 BT

Słuchawki

Słuchawki Monstera gościły już na naszych łamach, jednak były to modele znacznie droższe. Seria Clarity nie jest wprawdzie najniższą w ofercie Monstera, ale model 200BT to najtańsze słuchawki spełniające dwa kryteria tego testu - są nauszne i bezprzewodowe.

Monster Clarity 200BT - konstrukcja

Błyszczące powierzchnie i umieszczone na nich grafiki nadają słuchawkom styl, który określiłbym jako techno-glamour. Pałąk wykończono od wewnątrz paskiem sprężystej gumy i wyposażono w dwa "łamane" przeguby. Regulacja odbywa się za pomocą systemu plastikowych szyn i zapadek. Mimo że słuchawki nie są zbyt duże, to maksymalnie rozłożone (po wyciągnięciu szyn do oporu) stają się naprawdę obszerne, nawet na sporej głowie. Szyny wspomagane są przez miniprzeguby. Duży wpływ na komfort ma sama elastyczność współpracujących elementów.

Pady są obłożone sztuczną skórą; patrząc na nie z boku wydają się być obszerne i grube, ale ponieważ są "ścięte" do środka, więc ucho wpada głęboko. Monster Clarity 200BT to konstrukcja zamknięta, ale izolacja akustyczna nie jest w tym przypadku skuteczna.

Monster Clarity 200BT - złącza

Regulatory i gniazda umieszczono z jednej (prawej) strony. Na dolnej krawędzi muszli znajduje się złącze USB do ładowania oraz wejście analogowe (mini-jack). Szkoda, że producent nie dostarczył odpowiedniego kabla (w zestawie jest tylko przewód do ładowania USB).

W większości przypadków przyciski sterujące są montowane na dolnej krawędzi muszli, jednak tym razem zainstalowano je na zewnętrznym kapslu (są to wypustki sensorów ukrytych pod gumowaną obudową), co okazuje się dość wygodne; kłopot jest tylko taki, że przyciski stawiają duży opór.

Monster Clarity 200BT mają pracować przez 24 godziny na jednym cyklu ładowania (tryb BT). Producent nie informuje o obsługiwanych systemach kodowania; W trakcie testu nie udało mi się wywołać niczego poza podstawowym SBC i tak prawdopodobnie się mają sprawy. Clarity 200BT pozwalają na sterowanie odtwarzaczem i mają mikrofon.

Słuchawki Monster Clarity 200 BT - sterowanie

Słuchawki Monster Clarity 200 BT - przyciski sterowania

Odsłuch

Również tutaj, tak jak w przypadku E55BT, spodziewałem się basowej uczty (albo nawałnicy). "Potwory" zwykle gniotły i grzmociły, jednak i tu spotkała mnie niespodzianka. Czy wszyscy będą z takiej odmiany zadowoleni? Ciekawostka nie sprowadza się do "unormowania" niskich częstotliwości. Może ma to związek z nazwą serii (Clarity), a może z innych powodów, nawet przypadkowych - w każdym razie Monster Clarity 200BT nie grają jak inne Monstery.

Bas jest zaokrąglony, lecz nie rozlewa się, biegnie z pulsem muzyki, chociaż rytmu "nie dobija" twardymi uderzeniami. Średnica jest mocna, wychodzi na pierwszy plan, co znowu przypomina E55BT. Dla większej swobody i otwartości przydałoby się więcej wysokich tonów, ograniczenie w tym zakresie wynika z kodowania SBC (transmisja BT), w konfiguracji przewodowej dźwięk wyraźnie zyskał na przejrzystości i trochę na przestrzenności.

Parametry

MONSTER Clarity 200 BT

  • Typ Zamknięte
  • Poduszka Nauszne
  • Masa 181
  • Impedancja (Ω)* b.d.
  • Kodeki BT b.d.
  • * W przypadku urządzeń testowanych w AUDIO wartość mierzona

Podstawowe dane

  • 500 zł

Nasza ocena

  • Wykonanie: Ciemne, ale nie ponure, efektowny kształt muszli i padów.
  • Funkcjonalność: Wygodne, nawet długodystansowo. Wejście analogowe, praktyczny panel przycisków, umiarkowana skuteczność izolacji akustycznej. Długi czas pracy w trybie bezprzewodowym.
  • Laboratorium: Jak na Monstery, powściągliwe w zakresie basu (a także wysokich tonów), spójne i skoncentrowane na średnicy.
SENNHEISER HD4.40BT

SENNHEISER
HD4.40BT

Cena: 440 zł

KOSS Porta Pro Wireless

KOSS
Porta Pro Wireless

Cena: 400 zł

JBL E55BT

JBL
E55BT

Cena: 550 zł

AUDIO-TECHNICA ATH-AR3BT

AUDIO-TECHNICA
ATH-AR3BT

Cena: 400 zł

Zobacz także
Audio - luty 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Zgodnie z zapowiedzią - druga część cyklu testów zespołów głośnikowych, a w niej pięć kolumn wolnostojących w zakresie 3600-3900 zł (za parę), konstrukcje jeszcze względnie niedrogie, a brzmienia - czasami już niezwykłe. Dla miłośników analogu test najlepszego ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

JBL
E55BT

JBL E55BT

Z witryny internetowej JBL-a spoglądają młodzi ludzie, otoczeni kolorowym, przenośnym sprzętem audio. Wzornictwo E55BT t...