PIONEER Steez STZ -D10Z

PIONEER
Steez STZ -D10Z

Stacje dokujące

Steez to submarka Pioneera, adresowana do tancerzy - czy kiedyś ktoś w "Audio" poruszał temat tańca przy muzyce? Zwykle piszemy o fotelach do odsłuchów, w najlepszym razie o spacerowaniu ze słuchawkami na uszach, ale żeby przy muzyce od razu tańczyć?!

Pioneer Steez STZ -D10Z to przenośne monstrum, przygotowane do pracy w trudnych warunkach zewnętrznych - podczas treningu, prób układów czy samych zawodów (ang. Battles) tanecznych. Duży kolorowy ekran (3,5-calowy LCD) wyświetla sporo informacji o sprawach, o których audiofile nie mają pojęcia. Bryłę zwieńcza rączka z przyciskami, których próżno by szukać gdziekolwiek indziej poza takim specjalistycznym sprzętem. Z tyłu znajduje się przedział na baterie (10 x R14).

Do codziennej pracy dostajemy zasilacz laptopowy na kablu - nie rozumiem, dlaczego nie został wbudowany do wnętrza, a przewód zasilający nie ma zwijacza jak odkurzacz, ponieważ byłoby mniej zachodu przy przenoszeniu, a poza tym całe urządzenie jest bryzgoszczelne, a zasilacz - już nie. Z tyłu mamy: wejście mikrofonowe (3,5 mm) z potencjometrem głośności, przyłącze USB do PC (stosowny przewód w komplecie), wejście USB dla pamięci masowych lub odtwarzacza przenośnego Steez Portable, wyjście słuchawkowe (3,5 mm), wejście audio (3,5 mm) - wszystkie pod uszczelnioną klapką, którą nieco trudno otworzyć (mało miejsca na palce) i łatwo zgubić (nie wisi na żadnym zawiasie).

Trening czas zacząć. Pomogą nam następujące funkcje:

- Tempo Control - czyli zmiana tempa;
- Custom Cues - pozwala wprowadzić znaczniki, dzięki którym można łatwo wracać do trudnego dla nas fragmentu, bez konieczności przewijania utworu;
-8 Beat Skip - przewijanie utworów, przeskakując o zadaną liczbę uderzeń (BPM);
- Auto Battle Mode - tryb "turniejowy" z zapowiedziami (z pliku lub mikrofonu) i odliczaniem, ma kilka odmian i można regulować długość pojedynków;
- Bust the Beat - wzmocnienie akcentów rytmicznych ułatwia utrzymanie się w rytmie i kołysze publikę;
- DJ Mix - tworzy niekończący się mix muzyki określonego gatunku z płynnymi przejściami i efektami trafiającymi w rytm;
- Rhythm Machine - gra sama perkusja.

No i co? Świetna zabawa nie tylko do tańca. Funkcjami można również sterować z poziomu pilota wielkości karty kredytowej. Pliki odtwarzane z iPoda, pendrajwa czy wejścia audio są odtwarzane w takiej formie, w jakiej zostały zgrane, lub według kolejności z playlisty.

Żeby można było skorzystać z zaawansowanych funkcji Pioneer Steez STZ -D10Z, muzyka musi zostać skopiowana do pamięci urządzenia (4GB), ale wcześniej musi być poddana analizie (np. tempo w BPM, gdzie wchodzi wokal itd.) i otagowana (przypisanie styli poszczególnym utworom jak hip-hop, dance itp.). Analizę przeprowadza się w znakomicie zaprojektowanej do tych celów darmowej aplikacji na PC i MAC - MixTrax.

MixTrax zajmuje się analizowaniem treści, transferowaniem plików do Steeza, ustawia preferowane pliki jako głosy zapowiadające pojedynki, updatuje firmware, wgrywa i kasuje sekwencje rytmiczne, pobiera playlisty z iTunesem itd. Tak przygotowany materiał jest już później miksowany w czasie rzeczywistym, z użyciem dodatkowych efektów w Steezie. System potrafi obsłużyć do 24 000 utworów.

Pioneer Steez STZ -D10Z sprawdza się genialnie jako sprzęt podłogowy w sali tanecznej, na ulicy, przebijając się przez zgiełk przechodniów, a nawet wtedy... gdy stoi ma biurku. Brzmienie nie jest orydynarne, lecz potrafi być potężne. Arsenał przetworników w układach trójdrożnych robi swoje.

Muzyka mocna i czysta, zbudowana na rytmie, z dynamicznym basem i soczystą górą. Nie tylko klubowa - również pop, rock, a nawet jazz, wcale nie wpada w jakąś pułapkę. Nawet tak wysłużeni artyści, jak Sade, Kate Bush i Tina Turner nabrali wigoru.

Waldemar (Pegaz) Nowak

Parametry

PIONEER Steez STZ -D10Z

  • Produkowany Tak
  • Stacja dokująca dla iPoda Tak
  • Wejścia/wyjścia AUX
  • USB Tak
  • Bluetooth nie

Podstawowe dane

  • 1 700 zł

Nasza ocena

  • Wykonanie: Wygląda jak wielka zabawka, ale jest wykonany bardzo solidnie i rozsądnie – przeznaczony do pracy w warunkach ekstremalnych.
  • Funkcjonalność: Ukierunkowana na pomoc przy nauce tańca, lecz zapewni dobrą zabawę również w innych sytuacjach.
  • Brzmienie: Podkreśla rytm, ale bas wcale nie wali jak oszalały.

Artukuł pochodzi z

BOWERS & WILKINS Z2

BOWERS & WILKINS
Z2

Cena: 1 800 zł

DENON DSD500 Cocoon Home

DENON
DSD500 Cocoon Home

Cena: 2 200 zł

JBL OnBeat Venue

JBL
OnBeat Venue

Cena: 900 zł

MARANTZ MS7000 Consolette

MARANTZ
MS7000 Consolette

Cena: 3 500 zł

Zobacz także
Audio - lipiec - sierpień 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Test porównawczy wzmacniaczy stereofonicznych w zakresie 2200-2800 zł pokazuje, jak bardzo się zmieniły, jak wiele dodatkowych funkcji można dzisiaj znaleźć w nawet niedrogich modelach.   Kilka kolejnych testów, już indywidualnych, wprowadza nie tylko nowe produkty, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

POLK AUDIO
Signa S1

POLK AUDIO Signa S1

Soundbary stały się jedną z najważniejszych kategorii sprzętu A/V. Zdobyły w kinie domowym większą popularność niż wielo...

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio