Wzmacniacze EGG-SHELL TanQ i Classic PS5.1

Firma Encore Seven, producent wzmacniaczy lampowych EGG-SHELL, oficjalnie umieściła w swojej ofercie nowości zaprezentowane podczas Audio Video Show w listopadzie 2018. Z trzech zaprezentowanych podczas pokazów modeli dwa można znaleźć na stronie internetowej tego polskiego producenta.

Dodano: 11 marzec 2019

Wzmacniacz EGG-SHELL TanQ

EGG-SHELL TanQ to flagowy wzmacniacz zintegrowany będący pierwszym z nowej serii o nazwie TanQ. Na razie jest jedynym przedstawicielem linii i nie został opatrzony żadnym dodatkowym symbolem.

Wzmacniacz jest wykonany w topologii Single-Ended, reprezentuje klasę A, oferuje moc 20W na kanał. W stopniu mocy zastosowano dwie równolegle połączone lampy KT88. Firma proponuje dwa komplety lamp do wyboru - KT88 Genalex Gold Lion lub najbardziej wymagający mogą zdecydować się na kwadrę ręcznie produkowanych w Czechach lamp KR Audio, uznawanych obecnie za jedne z najlepszych w świecie audio.

Obudowa EGG-SHELL TanQ jest wykonana ze stali nierdzewnej i z aluminium. Posiada pływającą płytę nośną z transformatorami, oddzielającą je i ich drgania od elektroniki i lamp. Lampy mocy wyeksponowane są na zewnątrz charakterystycznie pod kątem w układzie V, a lampy przedwzmacniacza schowano za szybą.

Wzmacniacz EGG-SHELL TanQ

Producent na razie nie planuje wyposażyć wzmacniacza w pilota Apple TV. Zamiast niego każdy TanQ jest sprzedawany z żyroskopowym pilotem sferycznym RCX.

Stabilność zapewniają wzmacniaczowi trzy stopki z polerowanej stali z gumowymi zakończeniami, stanowiącymi dodatkowy element antywibracyjny i antypoślizgowy. Wysokie stopki, znane z pozostałych serii wzmacniaczy, poprawiają chłodzenie, które dodatkowo jest wspomagane mechanicznie, dzięki zamontowanemu w dolnej płycie cichemu wentylatorowi Noctua 11,9 dB / 800 obr. Numer aktywnego wejścia analogowe audio jest wyświetlany za pomocą lampy Nixie. Wzmacniacz objęty jest 3-letnią gwarancją.

Wzmacniacz EGG-SHELL TanQ - tylna ścianka

Cena: 17 900 zł

Przedwzmacniacz gramofonowy EGG-SHELL Classic PS5.1

Drugą nową pozycją w ofercie bielskiego producenta jest przedwzmacniacz gramofonowy wprowadzony do serii Classic, odwołującej się do serii Prestige pod względem konstrukcji audio, lecz o uproszczonej klasycznej obudowie (z zachowaniem niektórych cech charakterystycznych dla marki, takie jak układ V lamp mocy). W przypadku phono stage mamy więc do czynienia z urządzeniem odpowiadającym modelowi Prestige PS5.1. Przedwzmacniacz EGG-SHELL Classic PS5.1 jest przeznaczony do gramofonów z wkładkami MM (korekcja RIAA).

Przedwzmacniacz gramofonowy EGG-SHELL Classic PS5.1

Encore Seven EGG-SHELL TanQ - tylna ścianka

Cena: 4 300 zł

***

EGG-SHELL to polska marka stworzona przez firmę Encore Seven z Bielska-Białej. Jej założycielami są bracia Grabowscy. Firma zajmuje się produkcją wzmacniaczy lampowych o charakterystycznym wyglądzie z pochylonymi lampami w układzie V.

Premiera pierwszego zintegrowanego wzmacniacza lampowego EGG-SHELL miała miejsce w 2012 roku i od razu zrobiła sporo zamieszania na polskim rynku, głównie za sprawą unikalnego projektu plastycznego i całkiem dobrego brzmienia. Salon Hi-Fi Studio wspierał działania firmy, głównie w zakresie dopracowania walorów brzmieniowych. W efekcie w 2013 roku pojawiły się zmiany w ofercie, a przez kolejne lata dalszy rozwój tak w stronę poprawy jakości wykonania, lepszego brzmienia, jak i poszerzania oferty.

W ciągu kilku lat działalności firma wprowadziła swoje produkty na rynek zagraniczny, między innymi do Niemiec, Wielkiej Brytanii, Włoch, Holandii i innych krajów europejskich, a nawet do Singapuru. Otrzymała też kilka nagród, w tym Red Fingeprint i Produkt Roku od High Fidelity oraz High-End od Stereolife, a także znalazła się w Złotej Siódemce najlepszego brzmienia wystawy Audio Video Show 2015 wg magazynu AudioLifestyle.pl. Obecnie oferuje dwie serie produktów i udziela 3-letniej gwarancji na wzmacniacze Prestige. Jest współzałożycielem i członkiem Polskiego Klastra Audio.

Źródło: Hi-Fi Studio

Odsłuchy zestawów Focal + Naim w salonie Meloman

Odsłuchy zestawów Focal + Naim w salonie Meloman

Dziś pierwszy dzień odsłuchów, jakie przygotował lubelski salon audio-video Meloman. Dla fanów kolumn Focal i elektroniki Naim to okazja, aby posłuchać zestawów bazujących na urządzeniach tych marek.
Odsłuchy Chord HUGO TT 2 w salonie Q21

Odsłuchy Chord HUGO TT 2 w salonie Q21

Salon Q21 z Pabianic zaprasza na prezentacje najnowszego przetwornika z przedwzmacniaczem i wzmacniaczem słuchawkowym Chord HUGO TT 2.
Darmowa wysyłka w sklep.RMS.pl

Darmowa wysyłka w sklep.RMS.pl

Sklep.RMS.pl wprowadza stałą darmową dostawę dla wybranych produktów aż siedmiu marek. Wśród nich znajdują się Musical Fidelity i Triangle.
Nichicon Muse Acoustic w ofercie TME

Nichicon Muse Acoustic w ofercie TME

Dodano: 19 marzec 2019
Polski dystrybutor części elektronicznych Transfer Multisort Elektronik w swojej ofercie ma kondensatory elektrolityczne marki Nichicon, umożliwiające uzyskanie świetnych efektów dla audiofilów.
Audeze partnerem organizacji e-sportowej Echo Fox

Audeze partnerem organizacji e-sportowej Echo Fox

Dodano: 13 marzec 2019
Audeze, producent planarnych słuchawek magnetycznych, ogłosił oficjalne partnerstwo z cenioną organizacją e-sportową i firmą medialną – Echo Fox.
Audio Forum - Nowy specjalistyczny salon audio-video w Warszawie

Audio Forum - Nowy specjalistyczny salon audio-video w Warszawie

Dodano: 7 marzec 2019
Na ulicy Poznańskiej 24 otworzył się właśnie nowy salon specjalistycznej sprzedaży sprzętu audiovideo, akcesoriów i wiedzy eksperckiej - Audio Forum.
Zobacz także
Audio - marzec 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Test pięciu podstawkowych "monitorów", chociaż układowo dość prostych (dwudrożnych), został wzbogacony o wyjątkowo rozwinięte opisy konstrukcji i komentarze wyników pomiarów, odnoszące się też do wielu ogólniejszych wątków. Do tego finał testu wspaniałych, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Odsłuchy zestawów Focal + Naim w salonie Meloman

Odsłuchy zestawów Focal + Naim w salonie Meloman

Dziś pierwszy dzień odsłuchów, jakie przygotował lubelski salon audio-video Meloman. Dla fanów kolumn Focal i elektronik...