Wzmacniacze EGG-SHELL TanQ i Classic PS5.1

Firma Encore Seven, producent wzmacniaczy lampowych EGG-SHELL, oficjalnie umieściła w swojej ofercie nowości zaprezentowane podczas Audio Video Show w listopadzie 2018. Z trzech zaprezentowanych podczas pokazów modeli dwa można znaleźć na stronie internetowej tego polskiego producenta.

Dodano: 11 marzec 2019

Wzmacniacz EGG-SHELL TanQ

EGG-SHELL TanQ to flagowy wzmacniacz zintegrowany będący pierwszym z nowej serii o nazwie TanQ. Na razie jest jedynym przedstawicielem linii i nie został opatrzony żadnym dodatkowym symbolem.

Wzmacniacz jest wykonany w topologii Single-Ended, reprezentuje klasę A, oferuje moc 20W na kanał. W stopniu mocy zastosowano dwie równolegle połączone lampy KT88. Firma proponuje dwa komplety lamp do wyboru - KT88 Genalex Gold Lion lub najbardziej wymagający mogą zdecydować się na kwadrę ręcznie produkowanych w Czechach lamp KR Audio, uznawanych obecnie za jedne z najlepszych w świecie audio.

Obudowa EGG-SHELL TanQ jest wykonana ze stali nierdzewnej i z aluminium. Posiada pływającą płytę nośną z transformatorami, oddzielającą je i ich drgania od elektroniki i lamp. Lampy mocy wyeksponowane są na zewnątrz charakterystycznie pod kątem w układzie V, a lampy przedwzmacniacza schowano za szybą.

Wzmacniacz EGG-SHELL TanQ

Producent na razie nie planuje wyposażyć wzmacniacza w pilota Apple TV. Zamiast niego każdy TanQ jest sprzedawany z żyroskopowym pilotem sferycznym RCX.

Stabilność zapewniają wzmacniaczowi trzy stopki z polerowanej stali z gumowymi zakończeniami, stanowiącymi dodatkowy element antywibracyjny i antypoślizgowy. Wysokie stopki, znane z pozostałych serii wzmacniaczy, poprawiają chłodzenie, które dodatkowo jest wspomagane mechanicznie, dzięki zamontowanemu w dolnej płycie cichemu wentylatorowi Noctua 11,9 dB / 800 obr. Numer aktywnego wejścia analogowe audio jest wyświetlany za pomocą lampy Nixie. Wzmacniacz objęty jest 3-letnią gwarancją.

Wzmacniacz EGG-SHELL TanQ - tylna ścianka

Cena: 17 900 zł

Przedwzmacniacz gramofonowy EGG-SHELL Classic PS5.1

Drugą nową pozycją w ofercie bielskiego producenta jest przedwzmacniacz gramofonowy wprowadzony do serii Classic, odwołującej się do serii Prestige pod względem konstrukcji audio, lecz o uproszczonej klasycznej obudowie (z zachowaniem niektórych cech charakterystycznych dla marki, takie jak układ V lamp mocy). W przypadku phono stage mamy więc do czynienia z urządzeniem odpowiadającym modelowi Prestige PS5.1. Przedwzmacniacz EGG-SHELL Classic PS5.1 jest przeznaczony do gramofonów z wkładkami MM (korekcja RIAA).

Przedwzmacniacz gramofonowy EGG-SHELL Classic PS5.1

Encore Seven EGG-SHELL TanQ - tylna ścianka

Cena: 4 300 zł

***

EGG-SHELL to polska marka stworzona przez firmę Encore Seven z Bielska-Białej. Jej założycielami są bracia Grabowscy. Firma zajmuje się produkcją wzmacniaczy lampowych o charakterystycznym wyglądzie z pochylonymi lampami w układzie V.

Premiera pierwszego zintegrowanego wzmacniacza lampowego EGG-SHELL miała miejsce w 2012 roku i od razu zrobiła sporo zamieszania na polskim rynku, głównie za sprawą unikalnego projektu plastycznego i całkiem dobrego brzmienia. Salon Hi-Fi Studio wspierał działania firmy, głównie w zakresie dopracowania walorów brzmieniowych. W efekcie w 2013 roku pojawiły się zmiany w ofercie, a przez kolejne lata dalszy rozwój tak w stronę poprawy jakości wykonania, lepszego brzmienia, jak i poszerzania oferty.

W ciągu kilku lat działalności firma wprowadziła swoje produkty na rynek zagraniczny, między innymi do Niemiec, Wielkiej Brytanii, Włoch, Holandii i innych krajów europejskich, a nawet do Singapuru. Otrzymała też kilka nagród, w tym Red Fingeprint i Produkt Roku od High Fidelity oraz High-End od Stereolife, a także znalazła się w Złotej Siódemce najlepszego brzmienia wystawy Audio Video Show 2015 wg magazynu AudioLifestyle.pl. Obecnie oferuje dwie serie produktów i udziela 3-letniej gwarancji na wzmacniacze Prestige. Jest współzałożycielem i członkiem Polskiego Klastra Audio.

Źródło: Hi-Fi Studio

Podstawowe dane

Pozostałe newsy sprzętowe

Zobacz wszystkie
Prezentacja kolumn JBL L100 Classic i muzyka na żywo

Prezentacja kolumn JBL L100 Classic i muzyka na...

W sobotę 20 lipca w salonie Audio Styl w Katowicach odbędzie się prezentacja kolumn JBL L100 Classic, której będzie towarzyszyła muzyka na żywo. W prezentacji weźmie także udział wzmacniacz zintegrowany Mark Levinson No 585.5.
Odsłuchy wzmacniacza lampowego Little Dot MK3 w ofercie Q21

Odsłuchy wzmacniacza lampowego Little Dot MK3 w...

Salon audio-video Q21 z Pabianic zaprasza na odsłuchy słuchawkowego wzmacniacza lampowego Little Dot MK3.
Zestaw do czyszczenia winyli i igły gramofonowej przy zakupach w Hifistation

Zestaw do czyszczenia winyli i igły gramofonowej...

Okazja cenowa w krakowskim salonie Hifistation - kupując gramofon 1-Xpression Carbon z wkładką Ortofon 2M-RED, otrzymamy zestaw do czyszczenia i pielęgnacji płyt winylowych oraz igły gramofonowej firmy Simply Analog za 1 zł (wartość zestawu to 249 zł).
Audio Klan oficjalnym przedstawicielem firmy Luxman w Polsce

Audio Klan oficjalnym przedstawicielem firmy Luxman w Polsce

Dodano: 27 czerwiec 2019
Japoński Luxman, ikona w świecie high-endowych urządzeń, ma nowego przedstawiciela w Polsce. Została nim firma Audio Klan. Już wkrótce w jej 12 salonach Top Hi-Fi & Video Design pojawi się...
Pro-Ject

Pro-Ject

Dodano: 4 czerwiec 2019
Wraz z początkiem czerwca br. portfolio produktowe Horn Distribution powiększyło się o wybrane linie produktów marki Pro-Ject, uznanego producenta wysokiej jakości gramofonów i innych urządzeń...
Ken Ishiwata żegna się z marką Marantz

Ken Ishiwata żegna się z marką Marantz

Dodano: 16 maj 2019
Po 41 latach bycia czołową postacią dla Marantza Ken Ishiwata - jeszcze w tym miesiącu - odchodzi z firmy. Decyzja została podjęta przez obie strony po wygaśnięciu kontraktu starszego menedżera i...
Zobacz także
Audio - lipiec - sierpień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W tym numerze znajdziecie regularny test porównawczy (pięć wzmacniaczy za ok. 9000 zł), hi-endowe kolumny, gramofon, ale polecam przede wszystkim indywidualne testy pięciu urządzeń nowej generacji - soundbarów, głośników bezprzewodowych, systemów "all-in-one". ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Wzmacniacz zintegrowany ARCAM SA30

Wzmacniacz zintegrowany ARCAM SA30

Arcam wypuścił na rynek swój najnowszy wzmacniacz zintegrowany SA30. Jest on częścią serii HDA i został zaprojektowany w...