Słuchawki HiFiMAN HE-1000se

Nowa wersja nausznych słuchawek planarnych HiFiMAN HE-1000se właśnie wkroczyła do sprzedaży. Punktem odniesienia dla nich jest model HE-1000, względem którego pojawiło się kilka zmian. Przed nami odsłona trzecia.

Dodano: 15 kwiecień 2019

Różnice względem oryginalnych HE-1000:

• Nowe magnesy neodymowe o większej sile i niższym poziomie zniekształceń
• Przeprojektowany przetwornik o skuteczności większej o 6 decybeli
• Kolosalnie większa dynamika dla lepszego obrazowania dźwięku w skali makro
• Mocniejszy i głębszy bas
• Większa szybkość grania
• Balans tonalny mniej akcentujący górne pasmo
• Równiejsze pasmo przetwarzania
• Wyższej jakości pałąk wykonany w całości z metalu

Czytaj również testy słuchawek HiFiMAN

HiFiMAN HE-1000se

HiFiMAN HE-1000se - najcieńsza słuchawkowa membrana na świecie

Ultraprecyzyjnie wykonana membrana słuchawek HiFiMAN HE-1000se ma grubość jednego nanometra, tj. 0.000001 mm, czyli jednej milionowej milimetra. Oznacza to, że jest praktycznie niewidoczna gołym okiem. Masa takiego przetwornika jest niemal zerowa, a co z a tym idzie oddanie impulsów prądowych natychmiastowe.

Tak precyzyjna technologia gwarantuje bardzo szerokie pasmo przenoszenia oraz niezwykłą energię brzmienia i siłę membran, które potrafią wprowadzić w drganie nie tylko przepływające powietrze, ale w skrajnym przypadku poruszyć nawet całą obudową słuchawek.

HiFiMAN HE-1000se

HiFiMAN HE-1000se - akustycznie transparentne magnesy neodymowe o podniesionej mocy

Sposób rozmieszczenia magnesów i dobór ich wielkości pozwalają znacznie zmniejszyć wpływ negatywnych skutków ubocznych dyfrakcji dźwięku, które oddziaływują na integralność fal dźwiękowych. Wynika to z faktu, że fale te nie działają bezpośrednio na magnes (odbijają się od niego) tworząc interferencje, jak w przypadku innych konstrukcji tego typu.

HiFiMAN HE-1000se - plus 6 decybeli w 3 lata

Badania nad technologiami wykorzystanymi w pierwszej wersji HE-1000 trwały 7 lat. Po trzech latach prac skuteczność wersji SE w stosunku do oryginału została poprawiona o 6 decybeli - jest o tyle wyższa. Nowe planary mają 96-decybelową skuteczność, co pozwala na swobodne łączenie słuchawek z dowolnym źródłem mobilnym.

Słuchawki HiFiMAN HE-1000se

HiFiMAN HE-1000se - asymetryczna struktura przetworników i opatentowany system obudowy "Windows Shade"

Symetryczna budowa konwencjonalnych przetworników planarnych (przetwornik umieszczony pomiędzy dwoma siatkami magnesów) sprawia, że dźwięk powstaje w kilku miejscach jednocześnie, co powoduje niepożądane odbicia skutkujące słyszalnymi zniekształceniami dźwięku.

Zaawansowana, niesymetryczna struktura przetworników HE-1000 redukuje wielkość wewnętrznej siatki magnetycznej, która blokuje swobodny przepływ dźwięku z membrany. W połączeniu z "Windows Shade", opatentowanym systemem maskownic tłumiących zewnętrzne odbicia dźwięku, całość gwarantuje bardziej zogniskowane źródła dźwięku, które skutkuje brzmieniem przywodzącym na myśl granie muzyki na żywo.

Wytrzymałe złącza 3.5 mm osadzone w dolnej części muszli pozwalają szybko i bezproblemowo przepiąć aktualnie używane kable. W zestawie znajdują się trzy przewody, zamiast jednego czy dwóch zazwyczaj stosowanych w referencyjnych modelach innych producentów: kabel zakończony wtykiem 3.5 mm jack, zbalansowany kabel zakończony wtykiem 4.4 mm jack oraz kabel zakończony wtykiem 6.35 mm jack.

Słuchawki HiFiMAN HE-1000se - wtyki

Dane techniczne:

- Zakres częstotliwości: 8 - 65 000 Hz
- Impedancja: 35 Ω
- Skuteczność: 96 dB
- Waga: 440 g

Źródło: Rafko

Podstawowe dane

  • 15 995 zł

Pozostałe newsy sprzętowe

Zobacz wszystkie
Telewizory Samsung QLED z soundbarami za 1 zł

Telewizory Samsung QLED z soundbarami za 1 zł

W ramach najnowszej promocji Samsunga wybrane telewizory QLED 2019 możemy teraz kupić w zestawie z soundbarem za 1 zł*. Oferta promocyjna jest dostępna w wybranych sieciach handlowych do 30 czerwca br.
Kolumna głośnikowa podstawkowa Klipsch B-20 taniej w Audiohicie

Kolumna głośnikowa podstawkowa Klipsch B-20...

Na stronie internetowej sklepu Audiohit znajduje się bogata lista urządzeń, które aktualnie możemy kupić po mniej lub bardziej obniżonych cenach. Wśród produktów w promocji znajdują się kolumny podstawkowe Klipsch B-20.
Nowe kolumny podłogowe Indiana Line Tesi 661 w ofercie salonu Q21

Nowe kolumny podłogowe Indiana Line Tesi 661 w...

Q21 wprowadził do swojej oferty nowe kolumny Indiana Line, model Tesi 661. Przy okazji do końca maja obowiązują w salonie specjalne ceny wszystkich kolumn tej marki.
Ken Ishiwata żegna się z marką Marantz

Ken Ishiwata żegna się z marką Marantz

Dodano: 16 maj 2019
Po 41 latach bycia czołową postacią dla Marantza Ken Ishiwata - jeszcze w tym miesiącu - odchodzi z firmy. Decyzja została podjęta przez obie strony po wygaśnięciu kontraktu starszego menedżera i...
Exposure w RAFKO Dystrybucja

Exposure w RAFKO Dystrybucja

Dodano: 11 kwiecień 2019
Firma RAFKO Dystrybucja została wyłącznym przedstawicielem marki Exposure, której produkty hołdują klasycznym analogowym rozwiązaniom hi-fi. Stanowią idealne uzupełnienie dotychczasowego portfolio...
Demo Room Samsung na Złotej 44 w Warszawie

Demo Room Samsung na Złotej 44 w Warszawie

Dodano: 5 kwiecień 2019
W centrum Warszawy, na 46. piętrze luksusowego budynku Złota 44, powstał Samsung Demo Room - przestrzeń, w której Samsung prezentuje swój 110-calowy ekran MicroLED w warunkach domowych. Wszystko po...
Zobacz także
Audio - maj 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Wzmacniacze zintegrowane, dzięki coraz bogatszemu wyposażeniu, wchodzą często w rolę źródeł. Cyfrowe wejścia, Bluetooth, a nawet moduły sieciowe, to elementy widywane tak często, że już niemal standardowe - przynajmniej w zakresie cenowym 3000-4000 zł, którym ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Trzy nowe amplitunery AV Denon z serii X

Trzy nowe amplitunery AV Denon z serii X

Trzy nowe amplitunery AV z serii X zasilą portflio Denona. Wszystkie oferują technologię Dolby Atmos Height Virtualizati...