PIONEER SBX-N700

PIONEER
SBX-N700

Soundbary

Skończyły się tiwiprzelewki, Pioneer wytoczył ciężką artylerię. Ten zestaw pod wieloma względami jest inny, zaczynając od tego, że zawiera odtwarzacz sieciowy, a kończąc na oryginalnej lokalizacji głośników.

Z listy odczytywanych rodzajów plików wynika, że Pioneer SBX-N700 czyta wszystko, co istotne, włącznie z muzycznymi "flakami" 192/24, zdjęciami i plikami wideo do MKV 1080p. Źródłem może być sieć domowa LAN lub urządzenie podpięte bezpośrednio pod USB. Belka ma wygląd hi-tech, który podkreśla załamany grafitowy grill z perforowanej blachy i znakomicie zaprojektowany wyświetlacz - nie musimy się domyślać po kolorkach lub odliczając diodki od lewej, co jest włączone.

Widzimy całe wyrazy jak "OPTICAL2" czy "PORTABLE". Jeżeli uznamy, że bladobłękitne literki są wciąż zbyt widoczne, możemy je jeszcze mocniej przyciemnić. Gniazdkologia rozpoczyna się na froncie portem USB i wejściem audio 3,5 mm dla urządzeń przenośnych - i jest to jedyne wejście analogowe. Z tyłu wszystko cyfrowe - dwa wejścia optyczne, LAN (sieć domowa), wyjście HDMI z ARC (kanałem zwrotnym z TV) oraz wyjście na czujnik podczerwieni. Są jeszcze dwa szklane wyłupiaste twory, przypominające wizjer w drzwiach - to nadajniki modułu sterowania falami podczerwonymi.

Znamy dobrze ten problem - stawiamy belkę przed telewizorem, ta zasłania okienko czujnika w TV i zaczynają się schody - jedno trzeba unieść, albo drugie obniżyć. Tutaj sygnały z pilota są przechwytywane przez belkę i przekazywane dalej "za siebie", do znajdujących się z tyłu nadajników IR. Jeżeli z jakiegoś powodu i to nie działa, to możemy podłączyć dostarczony przewód z nadajnikiem i podstawić go pod sam czujnik krnąbrnego urządzenia.

Wbudowano moduł Wi-Fi, pozwalający - poza wymianą danych sieciowych - również na bezpośrednie podłączanie urządzeń mobilnych z pominięciem sieci i routera Wi-Fi Direct. Działa tu również Miracast, czyli możliwość wyświetlania obrazu z urządzeń mobilnych wprost na ekranie telewizora. Nie zapomniano też o Bluetooth.

Media Serwer umożliwia zbieranie danych zgromadzonych na różnych urządzeniach (komputery, dyski NAS), byle były podpięte do tej samej sieci i zgodne z DLNA 1.5. Charakter tego testu nie pozwala mi na wgryzienie się w temat i sprawdzenie, czy rzeczywiście wszystko działa jak z nut - załóżmy więc, że działa, a instrukcja podaje wiele cennych wskazówek, jak sobie poradzić z uruchomieniem takiej domowej sieci (kilkanaście stron zapisanych maczkiem).

Do całej gamy różnych funkcji mamy dostęp z poziomu pilota i wyświetlanego, rozbudowanego OSD na ekranie telewizora - jest menu do ustalania odległości od ścian, equalizacji dla kolejnych wejść, a z pilota trybów Surround, Sound Retriever (poprawia jakość plików skompresowanych), Equalizer, Night (do oglądania filmów w nocy), Dialog (uwypukla dialogi, przycisza efekty), Audio Sync (synchronizacja obrazu z dźwiękiem), nawet filmy z YouTube’a można oglądać, bo jest do tego osobny przycisk. Sterowanie poziomem basu w bezprzewodowym subwooferze również załatwiamy pilotem - to bardzo ułatwia życie. Jest też system Phase Control, znany z amplitunerów Pioneera, który dba o fazową integrację subwoofera i belki.

Odsłuch

Z uwagi na funkcje sieciowe sprawdziłem najpierw muzykę - to jedno z lepszych brzmień, o ile trzyma się w ryzach suba i jego Double Bass, który jak dziki koń próbuje się wyrwać do kina. Przestawianie się z muzyki na film i odwrotnie wymusza używanie telewizora, by poprzełączać ustawienia suba i chciałoby się to załatwiać inaczej. Zwykle gdy bas duży, to i kino duże, ale ten tutaj potrafił wyrwać kurz z już odkurzonego dywanu.

Pioneer SBX-N700 - to ciekawa propozycja dla osób z ograniczonymi możliwościami na ustawianie kolejnych sprzętów - all-in-one sieciowo-filmowy za rozsądne pieniądze.

- Wymiary belki [mm]: 106 x 900 x 121
- Wymiary subwoofera [mm]: 200 x 415 x 271
- Głośniki 2 x 6,6cm szerokopasmowe stożkowe + 2 x 7,7cm niskotonowe z bas-refleks/
- sub 16,5cm bas-refleks
- Masa [kg]: 4,4 + 6,7
- Wejścia: HDMI out z ARC/2x Toslink/mini-jack/LAN/Wi-Fi/USB/Bluetooth
- Subwoofer: tak (bezprzewodowy)
- Pasmo [Hz - kHz] 30-20
- Moc [W] 2 x 35 + 150 RMS
- Inne wieszaki zintegrowane/Toslink 1,5 m/przekaźnik IR 1 m/pilot

Waldemar (Pegaz) Nowak

Parametry

PIONEER SBX-N700

  • Produkowany Tak
  • Zint. odtwarzacz blu-ray Tak
  • Subwoofer Tak
  • Bezprzewodowy subwoofer Tak

Podstawowe dane

  • 2 050 zł

Nasza ocena

  • Wykonanie: Nowoczesne wzornictwo, chociaż luksusem nie ocieka.
  • Laboratorium: Nowatorskie połączenie soundbara (wspartego subwooferem) z odtwarzaczem sieciowym - ambicje uniwersalnego źródła dźwięku. Łącza przewodowe i bezprzewodowe, ale... znowu brak wejść HDMI.
  • Brzmienie: Dobre brzmienie kinowe, z wyrywnym basem, który trzeba poskromić dla celów muzycznych – wtedy wystarczy nawet sama belka.
POLK AUDIO Signa S1

POLK AUDIO
Signa S1

Cena: 1 100 zł

YAMAHA YSP-2700

YAMAHA
YSP-2700

Cena: 4 500 zł

POLK AUDIO SB1

POLK AUDIO
SB1

Cena: 4 000 zł

MONITOR AUDIO ASB-10+WS-10

MONITOR AUDIO
ASB-10+WS-10

Cena: 4 300 zł

Zobacz także
Audio - czerwiec 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Gramofony za 2400 zł to już nie plastikowa tandeta z supermarketów, która pozwala dzisiaj dotrzeć "analogowi" pod strzechy. Dobry dźwięk zawsze trochę kosztuje, czy to ze źródła cyfrowego, czy analogowego, czy z kolumn, czy ze słuchawek. Trzy znane marki - Denon, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

POLK AUDIO
SB1

POLK AUDIO SB1

Soundbar jest ściśle związany z telewizorem. Kto produkuje telewizory, musi dzisiaj mieć w ofercie soundbary, ale ma też...