GOLDENOTE Phono 2

GOLDENOTE
Phono 2

Przedwzmacniacze gramofonowe

Maurizio Aterini zaczynał od marki Bluenote, ale po konflikcie prawnym ze znaną wytwórnią płytową musiał zmienić jej nazwę. Przy okazji rozdzielił ofertę na dwie linie - pod marką Blacknote oferuje teraz urządzenia cyfrowe, takie jak odtwarzacze SACD, przetworniki C/A oraz wzmacniacze, a w ramach Goldenote produkty "analogowe" - gramofony, ramiona, wkładki i przedwzmacniacze gramofonowe.

Z zewnątrz Goldenote Phono 2 wygląda jak wyrośnięty na drożdżach Questar firmy Heed Audio - głębokość jest podobna, ale wysokość i szerokość - o połowę większe. Także tutaj front wykonano z czarnego akrylu - naklejono na nim logo firmy oraz nazwę modelu. Goldenote Phono 2 jest przedwzmacniaczem MM/MC, ale korekcję wybieramy małymi zworami wewnątrz. Fabrycznie urządzenie przygotowane jest do obciążenia 470 omów.

Z tyłu widać dwie pary szeroko rozstawionych gniazd RCA (wejście i wyjście), a pomiędzy nimi zacisk uziemienia. Nieco z boku znajduje się mechaniczny wyłącznik sieciowy, wykręcany bezpiecznik i gniazdo sieciowe IEC. Pomiędzy sekcją sygnałową i zasilającą widać jeszcze jedno gniazdo - zakręcany DIN z czterema pinami, służący do podłączenia opcjonalnego, zewnętrznego zasilacza PSU.

Przeważającą część wnętrza Goldenote Phono 2 zajmuje zasilacz. Patent Inductive-Phono polega na zastosowaniu klasycznego zasilacza typu Pi z dławikiem pomiędzy dwoma pojemnościami. Tak naprawdę dławiki są dwa i tworzą osobne zasilacze dla lewego i prawego kanału, korzystające ze wspólnego, przykręconego do przedniej ścianki transformatora toroidalnego Talema.

Pozostała część zasilacza, tj. scalone stabilizatory napięcia, znalazły się na płytce z układem wzmacniającym. Ten oparto na czterech układach scalonych (po dwa na kanał) OP37G Analog Devices.

Odsłuch

Włoski przedwzmacniacz Goldenote Phono 2 wymaga chwili uwagi przy instalacji. Chodzi o odpowiednie ułożenie kabli zasilających oraz interkonektów, aby usunąć lub przynajmniej zminimalizować przydźwięk. Myślę, że nie do końca sprawdza się ich bardzo bliskie położenie na tylnej ściance. Dla wielu użytkowników może to być frustrujące.

Kiedy już się to uda, otrzymamy dźwięk, który może zadowolić zarówno zwolenników "analogu" - z jego domniemaną miękkością i ociepleniem, jak i "cyfry" - z jej przecenianą czystością. Nasycony "dolny środek" gwarantuje pełne brzmienie głosów, mimo to nie są one (zbyt) bliskie, zachowują klarowność i artykulację.

Parametry

GOLDENOTE Phono 2

 • Produkowany Tak
 • Typ MM/MC
 • Zmiana wzmocnienia [W] nie
 • Zmiana imp. wejściowej nie
 • Zmiana poj. wejściowe nie
 • Filtr subsoniczny nie
 • Zdalne sterowanie nie
 • Zewnętrzny zasilacz opcja

Podstawowe dane

 • 4 400 zł

Nasza ocena

 • Wykonanie: Znakomity zasilacz, który można zdublować opcjonalnym PSU. Dość prosty układ wzmacniający na scalakach.
 • Funkcjonalność: Ograniczona - bez regulacji obciążenia wkładki, ale tę można ustalić z producentem.
 • Brzmienie: Pełne i gładkie, potrafi dodać ciepła i zachować czystość.
REGA Fono MC

REGA
Fono MC

Cena: 1 500 zł

MUSICAL FIDELITY LX2-LPS

MUSICAL FIDELITY
LX2-LPS

Cena: 1 150 zł

PRO-JECT Phono-Box DS2

PRO-JECT
Phono-Box DS2

Cena: 1 550 zł

CLEARAUDIO Nano Phono V2

CLEARAUDIO
Nano Phono V2

Cena: 1 500 zł

Zobacz także
Audio - lipiec - sierpień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W tym numerze znajdziecie regularny test porównawczy (pięć wzmacniaczy za ok. 9000 zł), hi-endowe kolumny, gramofon, ale polecam przede wszystkim indywidualne testy pięciu urządzeń nowej generacji - soundbarów, głośników bezprzewodowych, systemów "all-in-one". ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

CLEARAUDIO
Nano Phono V2

CLEARAUDIO Nano Phono V2

Wśród firm występujących w tym teście mamy kilku wybitnych ekspertów od gramofonów, ale nawet w tak doborowym gronie Cle...