GOLDENOTE
Phono 2

Maurizio Aterini zaczynał od marki Bluenote, ale po konflikcie prawnym ze znaną wytwórnią płytową musiał zmienić jej nazwę. Przy okazji rozdzielił ofertę na dwie linie - pod marką Blacknote oferuje teraz urządzenia cyfrowe, takie jak odtwarzacze SACD, przetworniki C/A oraz wzmacniacze, a w ramach Goldenote produkty "analogowe" - gramofony, ramiona, wkładki i przedwzmacniacze gramofonowe.

Nasza ocena

Wykonanie
Znakomity zasilacz, który można zdublować opcjonalnym PSU. Dość prosty układ wzmacniający na scalakach.
Funkcjonalność
Ograniczona - bez regulacji obciążenia wkładki, ale tę można ustalić z producentem.
Brzmienie
Pełne i gładkie, potrafi dodać ciepła i zachować czystość.
Artykuł pochodzi z Audio

Z zewnątrz Goldenote Phono 2 wygląda jak wyrośnięty na drożdżach Questar firmy Heed Audio - głębokość jest podobna, ale wysokość i szerokość - o połowę większe. Także tutaj front wykonano z czarnego akrylu - naklejono na nim logo firmy oraz nazwę modelu.

Goldenote Phono 2 jest przedwzmacniaczem MM/MC, ale korekcję wybieramy małymi zworami wewnątrz. Fabrycznie urządzenie przygotowane jest do obciążenia 470 omów.

Goldenote Phono 2 - przyłącza

Z tyłu widać dwie pary szeroko rozstawionych gniazd RCA (wejście i wyjście), a pomiędzy nimi zacisk uziemienia. Nieco z boku znajduje się mechaniczny wyłącznik sieciowy, wykręcany bezpiecznik i gniazdo sieciowe IEC.

Pomiędzy sekcją sygnałową i zasilającą widać jeszcze jedno gniazdo - zakręcany DIN z czterema pinami, służący do podłączenia opcjonalnego, zewnętrznego zasilacza PSU.

Goldenote Phono 2 - układ elektroniczny

Przeważającą część wnętrza Goldenote Phono 2 zajmuje zasilacz. Patent Inductive-Phono polega na zastosowaniu klasycznego zasilacza typu Pi z dławikiem pomiędzy dwoma pojemnościami.

Tak naprawdę dławiki są dwa i tworzą osobne zasilacze dla lewego i prawego kanału, korzystające ze wspólnego, przykręconego do przedniej ścianki transformatora toroidalnego Talema.

Pozostała część zasilacza, tj. scalone stabilizatory napięcia, znalazły się na płytce z układem wzmacniającym. Ten oparto na czterech układach scalonych (po dwa na kanał) OP37G Analog Devices.

Odsłuch

Włoski przedwzmacniacz Goldenote Phono 2 wymaga chwili uwagi przy instalacji. Chodzi o odpowiednie ułożenie kabli zasilających oraz interkonektów, aby usunąć lub przynajmniej zminimalizować przydźwięk. Myślę, że nie do końca sprawdza się ich bardzo bliskie położenie na tylnej ściance. Dla wielu użytkowników może to być frustrujące.

Kiedy już się to uda, otrzymamy dźwięk, który może zadowolić zarówno zwolenników "analogu" - z jego domniemaną miękkością i ociepleniem, jak i "cyfry" - z jej przecenianą czystością. Nasycony "dolny środek" gwarantuje pełne brzmienie głosów, mimo to nie są one (zbyt) bliskie, zachowują klarowność i artykulację.

Specyfikacja techniczna

GOLDENOTE Phono 2
Typ MM/MC
Zmiana wzmocnienia [W] nie
Zmiana imp. wejściowej nie
Zmiana poj. wejściowe nie
Filtr subsoniczny nie
Zdalne sterowanie nie
Zewnętrzny zasilacz opcja
Wymiary: wys./szer./gł., W przypadku urządzeń testowanych w AUDIO wartość mierzona.
Może Cię zainteresować
GOLDENOTE testy
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio maj 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu