Filtr sieciowy iFi Audio AC iPurifier

Już w połowie lutego w polskich salonach audio-video pojawi się najnowsze urządzenie brytyjskiego producenta iFi Audio. Produkt, będący zaawansowanym filtrem sieciowym, otrzymał nazwę AC iPurifier.

Dodano: 12 luty 2018

Jego głównym zadaniem jest niwelowanie poziomu zakłóceń przenoszonych liniami zasilania A/C dzięki zastosowaniu technologii Active Noise Cancellation (ANC). iFi Audio wykorzystywało to rozwiązanie już w swoich wcześniejszych konstrukcjach - w zasilaczach z serii iPower, ale też w kompleksowych rozwiązaniach jak micro iUSB3.0.

Także i tutaj zadaniem zintegrowanej technologii jest generowanie przeciwfazy do zastanych w linii zasilania zakłóceń. Efektem wpięcia AC iPurifiera do listwy dystrybuującej prąd do danego systemu audio jest znaczna poprawa jego walorów brzmieniowych, dynamiki oraz stereofonii. Mierzalna różnica w skrajnych wypadkach może sięgać - jak mówi producent - nawet -40dB.

Czytaj również testy urządzeń ifiAudio

Filtr sieciowy  iFi Audio AC iPurifier

Filtr sieciowy  iFi Audio AC iPurifier

iFi Audio AC iPurifier otrzymał dodatkowo diodowe sygnalizatory unaoczniające aktualny (poprawny bądź nie) stan polaryzacji wykorzystywanego gniazdka sieciowego oraz informację o występowaniu prawidłowego uziemienia.

Nowe iFi można wykorzystać jako dodatkowe wejście uziemiające dla elektronicznych komponentów podłączonego systemu audio-video lub pozbyć się dzięki niemu uciążliwej brzmieniowo pętli masy, która może wystąpić pomiędzy dwoma składnikami systemu. Następuje to poprzez podłączenie wskazanego urządzenia z filtrem przy pomocy dołączonego do zestawu przewodu.

iFi Audio AC iPurifier  pełni też funkcję bezpiecznika przeciwprzepięciowego. Potrafi odciąć chwilowo zasilanie w wypadku wykrycia wysokiego wzrostu napięcia, jakie występuję na przykład w wypadku wyładowań atmosferycznych, i tym samym ochronić cenne elementy systemu audio przed wysoce prawdopodobną awarią.

Dane techniczne:

- Redukcja szumów: >40dB (> 100x)
- Maksymalny poziom przepięć: 30 000A / 1.000V / 10uS
- Napięcie pracy: 90 – 265 V

- Rozmiar: 40 x 115 mm - Waga: 12 6g

Źródło: Camax

Odsłuchy subwoofera SVS SB-4000 w salonie Q21

Odsłuchy subwoofera SVS SB-4000 w salonie Q21

SVS SB-4000 jest subwooferem o otwartej obudowie i parametrach, spotykanych dotąd w zdecydowanie droższych modelach. Ma sprawdzać się zarówno jako niskotonowy głośnik efektowy w kinie domowym oraz wsparcie basu w odsłuchu stereo. Oferuje przy tym silny i głęboki, rozciągnięty bas.
Słuchawki Ultrasone gratis przy zakupie kolumn głośnikowych Monitor Audio

Słuchawki Ultrasone gratis przy zakupie kolumn...

Okazja. Teraz kupując kolumny głośnikowe MONITOR AUDIO z serii MONITOR, otrzymamy gratis słuchawki ULTRASONE. Promocja trwa do końca lutego 2018 r. lub wyczerpania zapasów.
Yaqin MC-100C w salonie Q21

Yaqin MC-100C w salonie Q21

Kto chce spróbować lampy w swoim systemie, ale jeszcze nie podjął decyzji, może wybrać się na odsłuchy do salonu Q21, który organizuje cykl prezentacji najnowszej lampowej integry Yaqin MC-100C.
Davis Acoustics w dystrybucji Trimex

Davis Acoustics w dystrybucji Trimex

Dodano: 12 grudzień 2018
Od 3 grudnia Trimex jest wyłącznym dystrybutorem na Polskę produktów marki Davis Acoustics. W ofercie firmy znajdują się kolumny z serii Dream, Héritage, Coubert, 30, Balthus, Discover i serii...
Tonsil przejmuje markę Sounddeco. Od dziś Sounddeco by Tonsil

Tonsil przejmuje markę Sounddeco. Od dziś Sounddeco by Tonsil

Dodano: 15 listopad 2018
Tonsil, polski producent nagłośnienia, przejął markę Sounddeco. Dzieki temu uzupełni ofertę, co pozwoli mu na ekspansję na rynku krajowym, a przede wszystkim zagranicznym. Po raz pierwszy oficjalna...
Salon Top Hi-Fi & Video Design teraz także w Białymstoku

Salon Top Hi-Fi & Video Design teraz także w Białymstoku

Dodano: 15 listopad 2018
W Białymstoku rozpoczął działalność nowy salon Top Hi-Fi & Video Design. To już 15. sklep tej ogólnopolskiej sieci specjalistycznych salonów audio-video. Zlokalizowany przy ul. Jurowieckiej 19...
Zobacz także
Audio - luty 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Zgodnie z zapowiedzią - druga część cyklu testów zespołów głośnikowych, a w niej pięć kolumn wolnostojących w zakresie 3600-3900 zł (za parę), konstrukcje jeszcze względnie niedrogie, a brzmienia - czasami już niezwykłe. Dla miłośników analogu test najlepszego ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Kolumny głośnikowe Q Acoustics Concept 300

Kolumny głośnikowe Q Acoustics Concept 300

Bazując na flagowym modelu Concept 500, Q Acoustics opracował nową konstrukcję, model Concept 300, która właśnie ma swoj...