Filtr sieciowy iFi Audio AC iPurifier

Już w połowie lutego w polskich salonach audio-video pojawi się najnowsze urządzenie brytyjskiego producenta iFi Audio. Produkt, będący zaawansowanym filtrem sieciowym, otrzymał nazwę AC iPurifier.

Dodano: 12 luty 2018
Pozostałe newsy IFI AUDIO

Jego głównym zadaniem jest niwelowanie poziomu zakłóceń przenoszonych liniami zasilania A/C dzięki zastosowaniu technologii Active Noise Cancellation (ANC). iFi Audio wykorzystywało to rozwiązanie już w swoich wcześniejszych konstrukcjach - w zasilaczach z serii iPower, ale też w kompleksowych rozwiązaniach jak micro iUSB3.0.

Także i tutaj zadaniem zintegrowanej technologii jest generowanie przeciwfazy do zastanych w linii zasilania zakłóceń. Efektem wpięcia AC iPurifiera do listwy dystrybuującej prąd do danego systemu audio jest znaczna poprawa jego walorów brzmieniowych, dynamiki oraz stereofonii. Mierzalna różnica w skrajnych wypadkach może sięgać - jak mówi producent - nawet -40dB.

Czytaj również testy urządzeń ifiAudio

Filtr sieciowy  iFi Audio AC iPurifier

Filtr sieciowy  iFi Audio AC iPurifier

iFi Audio AC iPurifier otrzymał dodatkowo diodowe sygnalizatory unaoczniające aktualny (poprawny bądź nie) stan polaryzacji wykorzystywanego gniazdka sieciowego oraz informację o występowaniu prawidłowego uziemienia.

Nowe iFi można wykorzystać jako dodatkowe wejście uziemiające dla elektronicznych komponentów podłączonego systemu audio-video lub pozbyć się dzięki niemu uciążliwej brzmieniowo pętli masy, która może wystąpić pomiędzy dwoma składnikami systemu. Następuje to poprzez podłączenie wskazanego urządzenia z filtrem przy pomocy dołączonego do zestawu przewodu.

iFi Audio AC iPurifier  pełni też funkcję bezpiecznika przeciwprzepięciowego. Potrafi odciąć chwilowo zasilanie w wypadku wykrycia wysokiego wzrostu napięcia, jakie występuję na przykład w wypadku wyładowań atmosferycznych, i tym samym ochronić cenne elementy systemu audio przed wysoce prawdopodobną awarią.

Dane techniczne:

- Redukcja szumów: >40dB (> 100x)
- Maksymalny poziom przepięć: 30 000A / 1.000V / 10uS
- Napięcie pracy: 90 – 265 V

- Rozmiar: 40 x 115 mm - Waga: 12 6g

Źródło: Camax

Odsłuchy wzmacniacza zintegrowanego Moon 340i X w salonie Q21

Odsłuchy wzmacniacza zintegrowanego Moon 340i X...

Salon audio-video Q21 z Pabianic zaprasza na prezentację flagowej integry Moon 340i X.
Głośniki bezprzewodowe JBL Xtreme taniej w Audiohicie

Głośniki bezprzewodowe JBL Xtreme taniej w...

Bezprzewodowy głośnik JBL Xtreme teraz w nieco niższej cenie do kupienia na www.audiohit.pl. Jego cena została obniżona o 300 zł i wynosi 999 zł.
Odsłuchy słuchawek HiFiMAN Ananda w salonie Q21

Odsłuchy słuchawek HiFiMAN Ananda w salonie Q21

Salon audio-video Q21 z Pabianic zaprasza na premierowe odsłuchy słuchawek HiFiMan Ananda.
Salon Q21 autoryzowanym dealerem produktów marki Moon - Simaudio

Salon Q21 autoryzowanym dealerem produktów marki Moon - Simaudio

Dodano: 3 sierpień 2018
Salon Q21 z Pabianic został autoryzowanym dealerem produktów marki Moon - Simaudio. Firma zaprasza na odsłuchy, umożliwia też wypożyczenia urządzeń i zorganizowanie indywidualnych odsłuchów w domu...
Q21 dystrybutorem marki AUDIOLAB

Q21 dystrybutorem marki AUDIOLAB

Dodano: 12 lipiec 2018
Od 1 lipca 2018 roku firma Q21 została wyłącznym przedstawicielem marki Audiolab w Polsce. Zapowiada też niższe ceny urządzeń detalicznych.
Philips TV i Bowers & Wilkins nawiązują współpracę

Philips TV i Bowers & Wilkins nawiązują współpracę

Dodano: 2 lipiec 2018
Philips TV oraz Bowers & Wilkins zainicjowały współpracę, której celem jest stworzenie wybitnych produktów, wyznaczających referencyjny poziom parametrów audio i wideo wśród telewizorów.
Audio - wrzesień 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Zapraszamy na wielką galę EISA - w tym roku aż 35 nagród dla urządzeń audio - stereo i wielokanałowych, stacjonarnych i przenośnych, analogowych i cyfrowych. Kolumny, słuchawki, wzmacniacze, odtwarzacze, gramofony, daki, amplitunery, całe systemy... To najważniejszy ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio

Nagrody EISA 2018-2019 rozdane

Nagrody EISA 2018-2019 rozdane

Nadszedł jak co roku wyczekiwany moment - wraz z kilkoma urządzeniami audio przenośnego prezentujemy w sumie 35 najlepsz...