Premiery Focala: słuchawki Stellia i wzmacniacz Arche

Już w tym miesiącu Focal zaprezentuje swoje dwa nowe produkty klasy high-end: nowe słuchawki Stellia i wzmacniacz słuchawkowy Arche.

Dodano: 5 luty 2019

Słuchawki Focal Stellia

Stellia to flagowy model zamkniętych słuchawek zaprojektowanych przez Focala. Podobnie jak w przypadku słuchawek Utopia, wykorzystują one najlepszą francuską technologię i są wyposażone w kopułkę berylową o wysokiej czystości.

Słuchawki Focal Stellia mają opaskę na głowę z pełnej skóry licowej, nauszniki i podkładki uszne, solidny aluminiowy pierścień wykonany za pomocą frezowania CNC, a wszystko to zdobione wykończeniem w odcieniach mokki i koniaku. Izolacja, komfort i szczelność idealne dla przenośnego odtwarzacza audio o wysokiej rozdzielczości, ze względu na bardzo niską impedancję (35 Ω), są końcowym akcentem oferowanego obrazu dźwiękowego.

Czytaj również testy urządzeń Focal

Słuchawki Focal Stellia

Focal: słuchawki Stellia i wzmacniacz Arche

Wzmacniacz Focal Arche

Arche został opracowany przez francuskiego producenta Micromega dla firmy Focal. Wzmacniacz został zaprojektowany z myślą o słuchawkach Stellia. Łączy w sobie przetwornik cyfrowo-analogowy oraz dwa czyste tryby wzmacniania klasy A (napięcie, hybryda). Oferuje także ustawienia wstępne dla każdego zestawu słuchawek Focal.

Układ dual mono i wysokowydajna audiofilska konstrukcja umożliwiają oddzielenie zarządzania lewym i prawym kanałem już w fazie podania zasilania.

Focal Arche jest kompatybilny z formatami PCM do 384kHz oraz DSD 264, a jego symetryczne i asymetryczne wyjścia pozwalają na wykorzystanie Arche jako przetwornika C/A, który następnie zasili zewnętrzny wzmacniacz.

Oba produkty zostaną oficjalnie przedstawione na pokazie New York CanJam 16 lutego.

Ceny:

• Słuchawki Stellia: 12 999 zł
Wzmacniacz Arche: 10 999 zł

• Źródło: Focal

Odsłuchy zestawów Focal + Naim w salonie Meloman

Odsłuchy zestawów Focal + Naim w salonie Meloman

Dziś pierwszy dzień odsłuchów, jakie przygotował lubelski salon audio-video Meloman. Dla fanów kolumn Focal i elektroniki Naim to okazja, aby posłuchać zestawów bazujących na urządzeniach tych marek.
Odsłuchy Chord HUGO TT 2 w salonie Q21

Odsłuchy Chord HUGO TT 2 w salonie Q21

Salon Q21 z Pabianic zaprasza na prezentacje najnowszego przetwornika z przedwzmacniaczem i wzmacniaczem słuchawkowym Chord HUGO TT 2.
Darmowa wysyłka w sklep.RMS.pl

Darmowa wysyłka w sklep.RMS.pl

Sklep.RMS.pl wprowadza stałą darmową dostawę dla wybranych produktów aż siedmiu marek. Wśród nich znajdują się Musical Fidelity i Triangle.
Nichicon Muse Acoustic w ofercie TME

Nichicon Muse Acoustic w ofercie TME

Dodano: 19 marzec 2019
Polski dystrybutor części elektronicznych Transfer Multisort Elektronik w swojej ofercie ma kondensatory elektrolityczne marki Nichicon, umożliwiające uzyskanie świetnych efektów dla audiofilów.
Audeze partnerem organizacji e-sportowej Echo Fox

Audeze partnerem organizacji e-sportowej Echo Fox

Dodano: 13 marzec 2019
Audeze, producent planarnych słuchawek magnetycznych, ogłosił oficjalne partnerstwo z cenioną organizacją e-sportową i firmą medialną – Echo Fox.
Audio Forum - Nowy specjalistyczny salon audio-video w Warszawie

Audio Forum - Nowy specjalistyczny salon audio-video w Warszawie

Dodano: 7 marzec 2019
Na ulicy Poznańskiej 24 otworzył się właśnie nowy salon specjalistycznej sprzedaży sprzętu audiovideo, akcesoriów i wiedzy eksperckiej - Audio Forum.
Zobacz także
Audio - marzec 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Test pięciu podstawkowych "monitorów", chociaż układowo dość prostych (dwudrożnych), został wzbogacony o wyjątkowo rozwinięte opisy konstrukcji i komentarze wyników pomiarów, odnoszące się też do wielu ogólniejszych wątków. Do tego finał testu wspaniałych, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Odsłuchy zestawów Focal + Naim w salonie Meloman

Odsłuchy zestawów Focal + Naim w salonie Meloman

Dziś pierwszy dzień odsłuchów, jakie przygotował lubelski salon audio-video Meloman. Dla fanów kolumn Focal i elektronik...