SHURE SRH1440

SHURE
SRH1440

Słuchawki

Firma Shure specjalizuje się w technice studyjnej - mikrofony, miksery, systemy bezprzewodowe to sprzęt, który można zobaczyć w środowisku Pro, ale tak skomponowana oferta nie byłaby przecież kompletna bez słuchawek. W studiach nagraniowych używa się głównie słuchawek zamkniętych, które dominują też w katalogu Shure, jednak kilka miesięcy temu firma przedstawiła dwa najdroższe i najlepsze w swojej ofercie modele, będące konstrukcjami otwartymi.

Shure SRH1440 - wykonanie i konstrukcja

Kilka miesięcy temu przetestowaliśmy STH1840; o kilkaset złotych tańsze Shure SRH1440 też prezentują się bardzo ciekawie. Większość obudowy wykonano z plastiku, jego jakość nie budzi zastrzeżeń, a strzałem w dziesiątkę jest mocniejsze zabudowanie elementów podtrzymujących muszle i wizualne zespolenie ich z pałąkiem, dzięki czemu słuchawki wyglądają bardziej monolitycznie.

Atrakcyjnie prezentują się też ażurowe, gęste osłony przetworników ozdobione srebrnym pierścieniem. Do głowy przylegają miękkie, welurowe poduszki, zapewniające lepszą wentylację niż skórzane odpowiedniki.

Pałąk ma tradycyjny, przesuwny mechanizm regulacyjny z wąskimi zapadkami, które pomagają w precyzyjnym ustaleniu i zachowaniu położenia. Słuchawki dość łatwo dostosowują się do kształtu głowy, w sporadycznych przypadkach owalne muszle mogą okazać się zbyt wąskie, ale nawet wtedy miękkość poduszek rekompensuje nieco mocniejszy uścisk i sporą masę słuchawek - 340 g.

Shure SRH1440 - futerał i przewody

W zestawie z Shure SRH1440 znajdziemy elegancki futerał do przechowywania i przenoszenia słuchawek, komplet zapasowych welurowych poduszek oraz dodatkowy przewód sygnałowy - więc mamy w sumie dwa kable z miedzi OFC. Każdy ma długość 2,1 m i jest zakończony wtykiem 3,5 mm, który uzupełniono adapterem na standard 6,5 mm. Przewód należy podłączyć do słuchawek dwoma złoconymi minikonektorami MMCX, blokowanymi przez wkręcenie w muszle. Zastosowane przetworniki szerokopasmowe mają średnicę 40 mm. Impedancja - to bardzo wygodne dla sprzętu przenośnego 37 omów.

Odsłuch

Grając bardzo precyzyjnie, przypominają o studyjnym rodowodzie marki. O ile tańszy model SRH940 był w tym zakresie niemal bezkompromisowy, to Shure SRH1440 grają bardziej "po ludzku", ale stale na fundamencie neutralności. Nie ma szaleństwa odseparowanego detalu, najdrobniejsze dźwięki są pokazywane zawsze bardzo rzetelnie, ale i wplecione w kontekst. Mocny i neutralny środek wraz z bezbłędnym przejściem w górne rejestry nie pozwala na ten dźwięk spoglądać inaczej jak tylko na znakomicie zharmonizowaną i uporządkowaną kompozycję.

Góra pasma łączy gładkość i kremowość z dynamiką, Shure SRH1440 potrafią zagrać nawet wybuchowo, ale wszystko znakomicie różnicuje i nie rozpędza się w jednym kierunku. Prawdziwą ucztą dla ucha są wszelkiego rodzaju przeszkadzajki, dzwoneczki, lecz także werbel. Wszystkie te elementy mają wyborny atak, nasycenie i selektywność.

Spędziłem z nimi dużo czasu, odkrywając nieznane wcześniej, albo nie do końca "oszlifowane", bogactwo wielu płyt. Nie jest to jednak brzmienie, które przyjaźnie traktuje wszystkie nagrania, bo tu i ówdzie zdarzają się ostrzejsze "szpile", których byśmy sobie nie życzyli - nie było jednak aż tak złego nagrania, które odsłuchiwane na Shure bardziej by męczyło niż cieszyło, a w moim odtwarzaczu lądowały przeróżne rzeczy, żeby wspomnieć np. Def Leppard ze śladowymi elementami poprawnej realizacji.

Jest jedna rzecz, którą bym w Shure SRH1440 poprawił (gdybym potrafił...), dotyczy to niskich tonów - są dość suche i ograniczone w rozciągnięciu, a także w potędze. Może dzięki temu góra pasma ma "wolną rękę" i nigdy nie jest przykrywana przez zagęszczoną substancję, również rytm trzyma się świetnie. Dźwięk byłby jednak pełniejszy, gdyby dodać do niego więcej basowego animuszu.

Parametry

SHURE SRH1440

 • Produkowany Tak
 • Typ Otwarte
 • Poduszka Nauszne
 • Masa 343
 • Impedancja (Ω)* 37
 • Pasmo przenoszenia (Hz) 15-27 000
 • Ergonomia Znakomite welurowe poduszki na dobrze dopasowanych, owalnych muszlach.
 • * W przypadku urządzeń testowanych w AUDIO wartość mierzona

Podstawowe dane

 • 1 500 zł

Nasza ocena

 • Wykonanie: Atrakcyjnie skrojone, zewnętrzne ażurowe panele, dobre spasowanie elementów, solidne regulacje.
 • Brzmienie: Wyborna rozdzielczość i przejrzystość połączona z delikatnością i lekką kremowością.
NAD Viso HP70

NAD
Viso HP70

Cena: 1 730 zł

KEF Space One Wireless

KEF
Space One Wireless

Cena: 1 730 zł

B&O PLAY H8i

B&O PLAY
H8i

Cena: 1 730 zł

SENNHEISER HD4.40BT

SENNHEISER
HD4.40BT

Cena: 440 zł

Zobacz także
Audio - wrzesień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Nagrody EISA zdobywają coraz większe znaczenie, jako że nasze grono poszerza się o ekspertów z całego świata, a nie tylko z Europy. W tym roku przedstawiamy ponad 30 nagród dla urządzeń stereo i wielokanałowych, high-endowych i budżetowych. Kolumny, słuchawki, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

SENNHEISER
HD820

SENNHEISER HD820

Minęła już niemal dekada od premiery modelu HD800, który był rozwinięciem słynnych HD600 (wciąż pozostających w ofercie!...