Kolumny Spendor Classic

Brytyjski Spendor zastąpił swoje klasyczne konstrukcje znane od wielu lat pod nazwą SP nową serią Classic. Numeracja pozostała jednak taka jak dawniej (3/5, 3/1, 2/3, itd.), a prawie wszystkie modele - oprócz jednego - są identyczne z poprzednikami. No chyba że zajrzymy pod mocowane magnetycznie maskownice.

Dodano: 11 lipiec 2018

Także wymiary i proporcje skrzynek pozostają identyczne, a we wszystkich modelach wysokie tony obsługuje dobrze znany tekstylny tweeter kopułkowo-pierścieniowy o średnicy 22 mm. Za przetwornikami nisko-średniotonowymi i średniotonowymi poszły nowe zwrotnice i wzmocnienia wewnętrznej struktury skrzynek.

Zamiast półprzeźroczystych mlecznych membran polimerowych producent proponuje jednolicie czarne, wykonane ze wzmocnionego polimeru EP77 znanego z modeli serii D. Najnowsze wersje tych głośników mają jednak zmodyfikowane układy napędowe oraz kosze wykonane ze stopu magnezowego.

Ten sam polimer EP77, uzupełniony wklęsłą nakładką wzmacniającą wykonaną z kompozytu kevlarowego, zastosowano w membranie basowej trójdrożnych Classic 1/2. W przypadku Classiców 100 nakładka z tegoż kompozytu usztywnia klasyczną bextrenową membranę o średnicy 30 cm i jest wypukła.

Czytaj również: Kolumny Spendor A7

Monitory Spendor Classic 1.2

Monitory Spendor Classic 1.2

Monitory Spendor Classic 3.5

Monitory Spendor Classic 3.5

Jeśli natomiast chodzi o wspomnianą zmianę, poddano jej model Spendor Classic 1/2, w którym zmodyfikowano proporcje obudowy, a do przetwarzania średnich tonów zamiast dużej kopułki tekstylnej wykorzystano obecny również w modelu Spendor Classic 3/5 stożek o średnicy 15 cm. Zabiegi te spowodowały, że 1/2 wyglądają jak kompaktowa wersja wielkogabarytowych, trójdrożnych Classiców 100.

Ale to nie koniec - typoszereg uzupełniają od góry wolnostojące Classic 200. Te potężne "lodówki" z podwójnym głośnikiem basowym na kanał, pracującym w obudowie zamkniętej, to rozbudowane mega-monitory Spendor Classic 100.

Monitory Spendor Classic 100

Monitory Spendor Classic 100

Spendor Classic 200

Kolumny Spendor Classic 200

Monitory Spendor serii Classic występują w dwóch naturalnych fornirach: ciemnym orzechu oraz jaśniejszej wiśni. Spendor Classic 200 można zamówić także w bardziej ekskluzywnym wykończeniu hebanowym.

Ceny za parę przedstawiają się następująco:

- Classic 3/5: 5 490 zł
- Classic 3/1: 9 900 zł
- Classic 2/3: 14 900 zł
- Classic 1/2: 24 900 zł
- Classic 100: 39 900 zł
- Classic 200: 77 900 zł

Źródło: Nautilus

Weekendowa promocja. Niższe ceny w Top Hi-Fi & Video Design

Weekendowa promocja. Niższe ceny w Top Hi-Fi &...

W salonach Top Hi-Fi & Video Design startuje akcja promocyjna "Deal of the weekend", w ramach której kilkadziesiąt produktów będzie można kupić w bardzo atrakcyjnych cenach.
Gramofon Clearaudio Concept - w zestawie taniej

Gramofon Clearaudio Concept - w zestawie taniej

W salonach Top Hi-Fi & Video Design rozpoczęła się sprzedaż zestawu składającego się z gramofonu Clearaudio Concept z wkładką MM oraz praktycznych akcesoriów: pokrywy przeciwpyłowej, docisku i szczotki do czyszczenia płyt.
Wakacyjna wyprzedaż w salonie Q21

Wakacyjna wyprzedaż w salonie Q21

Pabianicki salon Q21 odpalił właśnie wakacyjną wyprzedaż. W outlecie saklepu znalazły się urządzenia, które teraz kupimy znacznie taniej.
Audio Klan oficjalnym przedstawicielem firmy Luxman w Polsce

Audio Klan oficjalnym przedstawicielem firmy Luxman w Polsce

Dodano: 27 czerwiec 2019
Japoński Luxman, ikona w świecie high-endowych urządzeń, ma nowego przedstawiciela w Polsce. Została nim firma Audio Klan. Już wkrótce w jej 12 salonach Top Hi-Fi & Video Design pojawi się...
Pro-Ject

Pro-Ject

Dodano: 4 czerwiec 2019
Wraz z początkiem czerwca br. portfolio produktowe Horn Distribution powiększyło się o wybrane linie produktów marki Pro-Ject, uznanego producenta wysokiej jakości gramofonów i innych urządzeń...
Ken Ishiwata żegna się z marką Marantz

Ken Ishiwata żegna się z marką Marantz

Dodano: 16 maj 2019
Po 41 latach bycia czołową postacią dla Marantza Ken Ishiwata - jeszcze w tym miesiącu - odchodzi z firmy. Decyzja została podjęta przez obie strony po wygaśnięciu kontraktu starszego menedżera i...
Zobacz także
Audio - lipiec - sierpień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W tym numerze znajdziecie regularny test porównawczy (pięć wzmacniaczy za ok. 9000 zł), hi-endowe kolumny, gramofon, ale polecam przede wszystkim indywidualne testy pięciu urządzeń nowej generacji - soundbarów, głośników bezprzewodowych, systemów "all-in-one". ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Nagrody EISA 2019-2020 rozdane

Nagrody EISA 2019-2020 rozdane

EISA nagradza produkty z całego świata, ma już wpływ na wszystkie rynki, opiera swój autorytet na ekspertach ze wszystki...