Exposure 5010 Preamp i 5010 PWR

Do sprzedaży w Polsce wchodzi właśnie seria 5010 marki Exposure. W jej skład wchodzą audiofilski przedwzmacniacz stereo 5010 Preamp, końcówka mocy mono 5010 PWR klasy hi-end oraz karty rozszerzeń. Urządzenia tworzą audiofilski, dzielony zestaw stereo, który może być dowolnie rozszerzony przez zewnętrzne karty do obsługi wkładek MM, wkładek MC lub z przetwornikiem DAC.

Dodano: 6 maj 2019

Przedwzmacniacz Exposure 5010 Preamp

Exposure 5010 Preamp zbudowano zgodnie z klasyczną koncepcją DC (Direct Coupled) w celu maksymalnego uproszczenia ścieżki sygnałowej oraz poprawy przetwarzania niskich tonów. Za zasilanie odpowiada odpowiada transformator 200 W wyprodukowany na indywidualne zamówienie Exposure'a.

Urządzenie jest wyposażone w transformator toroidalny o mocy 200 W wyprodukowany na zamówienie i według specyfikacji Exposure podłączony do szybkich prostowników oraz 24 kondensatorów w celu maksymalnej poprawy jakości prądu. Oferuje zbalansowane wyjście pre out, a także gniazdo na opcjonalny moduł - przedwzmacniacza lub przetwornika DAC DSD oraz wysokiej klasy przekaźniki w selektorze wejść.

Przedwzmacniacz Exposure 5010 Preamp został zbudowany zgodnie z klasyczną koncepcją DC (Direct Coupled) w celu maksymalnego uproszczenia ścieżki sygnałowej oraz poprawy przetwarzania niskich tonów.

Opcjonalnie istnieje możliwość zainstalowania następujących kart:

- Karty przedwzmacniacza gramofonowego dla wkładek MM lub MC
- Karty przetwornika cyfrowo-analogowego z wejściem w standardzie BNC (75 Ω) dla sygnałów PCM do 24Bit/192KHz
- USB typu B dla sygnałów PCM do 24Bit/192KHz i DSD64 (2,8224 MHz)

Czytaj również testy urządzeń Exposure

Exposure 5010 Preamp i 5010 PWR

Końcówka mocy Exposure 5010 PWR

Exposure 5010 PWR dysponuje gigantycznym, 800 watowym zasilaczem, który kieruje prąd do dwóch kondensatorów Kemeta o łącznej pojemności 100 000 pikofaradów i napięciu nominalnym 100 V.

Sygnał audio wpływa do wzmacniacza za pomocą obwodu kaskadowego, po czym trafia do drugiego, niezależnego obwodu izolowanego od zasilania w celu poprawy jego linearności, a następnie prosto do tranzystorowych końcówek mocy.

Exposure 5010 PWR dysponuje 120 decybelowym stosunkiem sygnału do szumu, zniekształceniami na poziomie 0.005% THD jest odporne na dowolne obciążenie. Według niezależnych pomiarów prasy przy obciążeniu 1 Ω końcówka oddała 1120 W mocy dynamicznej.

Również 5010 PWR został zbudowany zgodnie z klasyczną koncepcją DC (Direct Coupled) i skrywa w swojej aluminiowej obudowie 800 W, wyprodukowany na zamówienie Exposure, transformator toroidalny. Na pokładzie jest też wyjście bi-wiring.

Zmierzona moc maksymalna:

- Moc dynamiczna według pomiarów prasy: 220W/8 Ω | 428W/4 Ω | 804W/2 Ω | 1220W/1 Ω
- Moc RMS wg pomiarów prasy: 220W/8 Ω | 415W/4 Ω

Ceny:

• Exposure 5010 Preamp: 10 190 zł (sztuka)
• Exposure 5010 PWR: 22 750 zł (para)

Źródło: Rafko

Podstawowe dane

Pozostałe newsy sprzętowe

Zobacz wszystkie
Amplitunery Cambridge Audio AXR w zestawach promocyjnych w salonie Q21

Amplitunery Cambridge Audio AXR w zestawach...

Salon Q21 przygotował dla swoich klientów kolejną promocyjną ofertę. Tym razem w atrakcyjnych cenach znalazły się zestawy stereo.
Weekendowa promocja. Niższe ceny w Top Hi-Fi & Video Design

Weekendowa promocja. Niższe ceny w Top Hi-Fi &...

W salonach Top Hi-Fi & Video Design startuje akcja promocyjna "Deal of the weekend", w ramach której kilkadziesiąt produktów będzie można kupić w bardzo atrakcyjnych cenach.
Gramofon Clearaudio Concept - w zestawie taniej

Gramofon Clearaudio Concept - w zestawie taniej

W salonach Top Hi-Fi & Video Design rozpoczęła się sprzedaż zestawu składającego się z gramofonu Clearaudio Concept z wkładką MM oraz praktycznych akcesoriów: pokrywy przeciwpyłowej, docisku i szczotki do czyszczenia płyt.
Audio Klan oficjalnym przedstawicielem firmy Luxman w Polsce

Audio Klan oficjalnym przedstawicielem firmy Luxman w Polsce

Dodano: 27 czerwiec 2019
Japoński Luxman, ikona w świecie high-endowych urządzeń, ma nowego przedstawiciela w Polsce. Została nim firma Audio Klan. Już wkrótce w jej 12 salonach Top Hi-Fi & Video Design pojawi się...
Pro-Ject

Pro-Ject

Dodano: 4 czerwiec 2019
Wraz z początkiem czerwca br. portfolio produktowe Horn Distribution powiększyło się o wybrane linie produktów marki Pro-Ject, uznanego producenta wysokiej jakości gramofonów i innych urządzeń...
Ken Ishiwata żegna się z marką Marantz

Ken Ishiwata żegna się z marką Marantz

Dodano: 16 maj 2019
Po 41 latach bycia czołową postacią dla Marantza Ken Ishiwata - jeszcze w tym miesiącu - odchodzi z firmy. Decyzja została podjęta przez obie strony po wygaśnięciu kontraktu starszego menedżera i...
Zobacz także
Audio - wrzesień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Nagrody EISA zdobywają coraz większe znaczenie, jako że nasze grono poszerza się o ekspertów z całego świata, a nie tylko z Europy. W tym roku przedstawiamy ponad 30 nagród dla urządzeń stereo i wielokanałowych, high-endowych i budżetowych. Kolumny, słuchawki, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Nagrody EISA 2019-2020 rozdane

Nagrody EISA 2019-2020 rozdane

EISA nagradza produkty z całego świata, ma już wpływ na wszystkie rynki, opiera swój autorytet na ekspertach ze wszystki...