Wzmacniacz Marantz PM8006

W grudniu w sprzedaży pojawi się nowy wzmacniacz zintegrowany Marantz, model PM8006. Urządzenie jest wyposażone w nowy przedwzmacniacz gramofonowy oraz w nowo zaprojektowaną sekcję przedwzmacniacza z elektryczną regulacją głośności.

Dodano: 24 listopad 2017

Marantz PM8006 został zaprojektowany jako klasyczny, zintegrowany wzmacniacz analogowy. Zapewnia moc 70 W na kanał, żeby obsłużyć wiele modeli głośników. Na pokładzie jest również nowy przedwzmacniacz gramofonowy Marantz, zaprojektowany w celu zapewnienia najniższego poziomu szumu i najczystszego sygnału z nagrań.

Sekcja gramofonowa Marantz Music Phono EQ eliminuje potrzebę dołączania do wzmacniacza zewnętrznego przedwzmacniacza gramofonowego. W PM8006 debiutują połączone moduły Marantz Hyper-Dynamic Amplifier Modules (HDAM), które razem z tranzystorami JFET (Junction gate Field-Effect Transistors) w sekcji wejściowej podnoszą impedancję, aby droga sygnału mogła zostać skrócona poprzez usunięcie kondensatorów sprzęgających.

Dwustopniowe wzmocnienie umożliwia obsługę niskich poziomów sygnału wytwarzanego przez wkładki gramofonowe przy minimalnych zniekształceniach. Moduł wyrównania dźwięku RIAA łączy sekcje pasywną i aktywną, zapewniając dokładność brzmienia: korekcja RIAA jest przeprowadzana przez moduły HDAM, podczas gdy wzmocnienie odbywa się przez wysokiej jakości wzmacniacz op-amp klasy A, aby zminimalizować zniekształcenia.

Wzmacniacz Marantz PM8006

Nowa sekcja regulacji głośności jest również wykorzystywana w celu zapewnienia klarowności i dokładnego zbalansowania kanałów, dzięki użyciu analogowego pokrętła głośności sterującego elektroniczną regulacją za pomocą mikroprocesora, a dwa zestawy produkowanych na zamówienie terminali głośnikowych Marantz wyposażone zostały w przełącznik A/B.

Terminale głośnikowe zostały wykonane z masywnego mosiądzu pokrytego grubą powłoką srebra, a główne przyłącza głośnikowe zostały zamontowane niżej (tym samym bliżej głównych obwodów, aby skrócić ścieżkę sygnału). Jest to zgodne z całą konstrukcją wzmacniacza, który wykorzystuje najkrótsze ścieżki sygnałowe oraz topologię High Instantaneous Current zapewniając lepszą prędkość i dynamikę.

Czytaj również testy wzmacniaczy Marantz

Wzmacniacz Marantz PM8006 - tylna ścianka

Podpis

 

Marantz PM8006 został wyposażony w słynne kontrolki tri-tone Marantza, umożliwiające osobną regulację dla tonów niskich, średnich i wysokich. Oprócz pięciu wejść liniowych i wejścia gramofonowego MM wzmacniacz oferuje wyjście przedwzmacniacza oraz gniazda wzmacniacza mocy, umożliwiając przyszłą rozbudowę systemu i/lub integrację z systemem kina domowego.

Wzmacniacz ma ponadto bufor sygnału wejściowego, dzięki któremu jest mniej reaktywny względem charakterystyki wyjściowej podłączonych źródeł. Marantz PM8006 jest zasilany przez podwójnie ekranowany transformator toroidalny ograniczający zniekształcenia. Został zbudowany na trójwarstwowej płycie nośnej obudowy zapewniającej stabilność i odporność na wibracje, również dzięki nowo opracowanym nóżkom antywibracyjnym.

Wzmacniacz PM8006 będzie dostępny w kolorze czarnym oraz srebrno złotym od grudnia 2017.

Źródło: Horn Distribution

Podstawowe dane

  • 4 995 zł

Pozostałe newsy sprzętowe

Zobacz wszystkie
Słuchawki Meze Empyrean w salonie Q21

Słuchawki Meze Empyrean w salonie Q21

Jednym z największych tegorocznych wydarzeń w świecie słuchawek była premiera najnowszego modelu Meze Empyrean, pierwszych na świecie słuchawek isodynamicznych. Do swojej oferty dołącza je właśnie salon Q21 z Pabianic.
Klipsch Heresy III w salonie Q21

Klipsch Heresy III w salonie Q21

Klipsch Heresy III dają możliwość poczucia klimatu lat 70. Właśnie pojawiły się w ofercie salonu Q21, zatem zainteresowani mogą przybywać na odsłuchy.
Pioneer UDP-LX500 w ofercie salonu Meloman

Pioneer UDP-LX500 w ofercie salonu Meloman

Najnowszy odtwarzacz płyt firmy Pioneer pozwala odtwarzać materiały o jakości Ultra HD Blu-ray™, rozdzielczości czterokrotnie większej niż 1080p Full HD, w kinie domowym. Urządzenie trafiło do oferty salonu Meloman z Lublina.
Tonsil przejmuje markę Sounddeco. Od dziś Sounddeco by Tonsil

Tonsil przejmuje markę Sounddeco. Od dziś Sounddeco by Tonsil

Dodano: 15 listopad 2018
Tonsil, polski producent nagłośnienia, przejął markę Sounddeco. Dzieki temu uzupełni ofertę, co pozwoli mu na ekspansję na rynku krajowym, a przede wszystkim zagranicznym. Po raz pierwszy oficjalna...
Salon Top Hi-Fi & Video Design teraz także w Białymstoku

Salon Top Hi-Fi & Video Design teraz także w Białymstoku

Dodano: 15 listopad 2018
W Białymstoku rozpoczął działalność nowy salon Top Hi-Fi & Video Design. To już 15. sklep tej ogólnopolskiej sieci specjalistycznych salonów audio-video. Zlokalizowany przy ul. Jurowieckiej 19...
Największa w Polsce strefa winyli na Audio Video Show 2018

Największa w Polsce strefa winyli na Audio Video Show 2018

Dodano: 22 październik 2018
Audio Video Show jak co roku zaprasza miłośników analogowego brzmienia i czarnych krążków do odwiedzenia największej w Polsce strefy winyli, tradycyjnie zlokalizowanej na PGE Narodowym. Początek...
Zobacz także
Audio - grudzień 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Tym razem nietrudno wskazać najważniejszy test numeru - to porównanie pięciu wzmacniaczy zintegrowanych, w cenie 7000–9000 zł. Pokazują nie tylko swoją własną kondycję, ale też dobrze demonstrują zmiany wśród ogółu wzmacniaczy. Każdy ma na pokładzie DAC-a, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Apple AirPlay 2 w urządzeniach Bluesound

Apple AirPlay 2 w urządzeniach Bluesound

Seria odtwarzaczy sieciowych Bluesound Generation 2i uzyskała certyfikat zgodności z technologią Apple AirPlay 2. Pozwal...