Nagrody EISA 2017-2018
Nagrody EISA
2017-2018
Wzmacniacz Marantz PM8006

Wzmacniacz Marantz PM8006

Dodano: 24 listopad 2017

W grudniu w sprzedaży pojawi się nowy wzmacniacz zintegrowany Marantz, model PM8006. Urządzenie jest wyposażone w nowy przedwzmacniacz gramofonowy oraz w nowo zaprojektowaną sekcję przedwzmacniacza z elektryczną regulacją głośności.

Pozostałe newsy MARANTZ

Marantz PM8006 został zaprojektowany jako klasyczny, zintegrowany wzmacniacz analogowy. Zapewnia moc 70 W na kanał, żeby obsłużyć wiele modeli głośników. Na pokładzie jest również nowy przedwzmacniacz gramofonowy Marantz, zaprojektowany w celu zapewnienia najniższego poziomu szumu i najczystszego sygnału z nagrań.

Sekcja gramofonowa Marantz Music Phono EQ eliminuje potrzebę dołączania do wzmacniacza zewnętrznego przedwzmacniacza gramofonowego. W PM8006 debiutują połączone moduły Marantz Hyper-Dynamic Amplifier Modules (HDAM), które razem z tranzystorami JFET (Junction gate Field-Effect Transistors) w sekcji wejściowej podnoszą impedancję, aby droga sygnału mogła zostać skrócona poprzez usunięcie kondensatorów sprzęgających.

Dwustopniowe wzmocnienie umożliwia obsługę niskich poziomów sygnału wytwarzanego przez wkładki gramofonowe przy minimalnych zniekształceniach. Moduł wyrównania dźwięku RIAA łączy sekcje pasywną i aktywną, zapewniając dokładność brzmienia: korekcja RIAA jest przeprowadzana przez moduły HDAM, podczas gdy wzmocnienie odbywa się przez wysokiej jakości wzmacniacz op-amp klasy A, aby zminimalizować zniekształcenia.

Wzmacniacz Marantz PM8006

Nowa sekcja regulacji głośności jest również wykorzystywana w celu zapewnienia klarowności i dokładnego zbalansowania kanałów, dzięki użyciu analogowego pokrętła głośności sterującego elektroniczną regulacją za pomocą mikroprocesora, a dwa zestawy produkowanych na zamówienie terminali głośnikowych Marantz wyposażone zostały w przełącznik A/B.

Terminale głośnikowe zostały wykonane z masywnego mosiądzu pokrytego grubą powłoką srebra, a główne przyłącza głośnikowe zostały zamontowane niżej (tym samym bliżej głównych obwodów, aby skrócić ścieżkę sygnału). Jest to zgodne z całą konstrukcją wzmacniacza, który wykorzystuje najkrótsze ścieżki sygnałowe oraz topologię High Instantaneous Current zapewniając lepszą prędkość i dynamikę.

Czytaj również testy wzmacniaczy Marantz

Wzmacniacz Marantz PM8006 - tylna ścianka

Podpis

 

Marantz PM8006 został wyposażony w słynne kontrolki tri-tone Marantza, umożliwiające osobną regulację dla tonów niskich, średnich i wysokich. Oprócz pięciu wejść liniowych i wejścia gramofonowego MM wzmacniacz oferuje wyjście przedwzmacniacza oraz gniazda wzmacniacza mocy, umożliwiając przyszłą rozbudowę systemu i/lub integrację z systemem kina domowego.

Wzmacniacz ma ponadto bufor sygnału wejściowego, dzięki któremu jest mniej reaktywny względem charakterystyki wyjściowej podłączonych źródeł. Marantz PM8006 jest zasilany przez podwójnie ekranowany transformator toroidalny ograniczający zniekształcenia. Został zbudowany na trójwarstwowej płycie nośnej obudowy zapewniającej stabilność i odporność na wibracje, również dzięki nowo opracowanym nóżkom antywibracyjnym.

Wzmacniacz PM8006 będzie dostępny w kolorze czarnym oraz srebrno złotym od grudnia 2017.

Źródło: Horn Distribution

Zobacz też:

Podstawowe dane

  • 4 995 zł Cena
MARANTZ MARANTZ Marka
Pozostałe newsy sprzętowe Zobacz wszystkie
Promocje i prezentacje

U2 "Songs of Experience" przy zakupie gramofonu...

Dodano: 11 grudzień 2017
U2 "Songs of Experience" przy zakupie gramofonu Rega
Najnowsza płyta LP U2 "Songs of Experience" w prezencie od Q21 przy zakupie wybranych modeli gramofonów Rega.

Focal Kanta No2 w salonie Audiotrendt

Dodano: 11 grudzień 2017
Focal Kanta No2 w salonie Audiotrendt
W krakowskim salonie audio-video Audiotrendt pojawiły się najnowsze kolumny marki Focal.

Słuchawki w prezencie przy zakupie kolumn...

Dodano: 11 grudzień 2017
Słuchawki w prezencie przy zakupie kolumn Monitor Audio
W okresie świątecznym, tj. od 1 grudnia 2017, przy zakupie kolumn głośnikowych Monitor Audio dostaniemy w prezencie słuchawki. Oferta obowiązuje do wyczerpania zapasów.
Zobacz wszystkie
Newsy branżowe
Horn Distribution S.A. wyłącznym dystrybutorem soundbarów i głośników mobilnych marki POLK AUDIO

Horn Distribution S.A. wyłącznym dystrybutorem soundbarów i głośników mobilnych marki POLK AUDIO

Dodano: 23 listopad 2017
Wraz z tegoroczną edycją Audio Video Show 2017 firma Horn rozpoczęła wyłączną dystrybucję w Polsce soundbarów i głośników przenośnych marki POLK AUDIO.
Audio Video Show 2017

Audio Video Show 2017

Dodano: 3 listopad 2017
Dwadzieścia lat temu zorganizowaliśmy pierwsze AUDIO Show. Impreza nie tylko przetrwała, nie tylko odbywała się systematycznie, corocznie, ale też wyrosła na jedną z najważniejszych w Europie. Jest...
Miliony winyli na Audio Video Show

Miliony winyli na Audio Video Show

Dodano: 18 październik 2017
W trakcie targów Audio Video Show, które odbędą się w dniach 17-19 listopada, odwiedzający będą mieli niepowtarzalną możliwość zaopatrzenia się w najlepsze płyty winylowe w niezwykle atrakcyjnych...
STREFA HFS dystrybutorem Simply Analog

STREFA HFS dystrybutorem Simply Analog

Dodano: 18 październik 2017
Strefa HFS została oficjalnym dystrybutorem urządzeń greckiej firmy Simply Analog produkującej akcesoria gramofonowe bardzo wysokiej jakości za nieduże pieniądze.
Zobacz wszystkie

 

 

 
Audio - grudzień 2017

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Kolejna porcja pięciu kolumn głośnikowych w cenie ok. 7000 zł, razem z piątką z poprzedniego numeru, dają dobry przegląd nowości w tej ważnej kategorii, wzbogacony o prezentację ogólnych wątków techniki głośnikowej. Do tego pięć ultranowoczesnych DAC-ów, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio
Wzmacniacz Audio Research VT80SE

Wzmacniacz Audio Research VT80SE

Audio Research przedstawił nowy wzmacniacz mocy z serii Foundation, model VT80SE. Po raz pierwszy w Polsce urządzenie zo...