Subwoofery MartinLogan Dynamo

Pod koniec miesiąca na polskim rynku będą dostępne najnowsze produkty z pod znaku MartinLogan - subwoofery Dynamo oznaczone symbolami 1600X, 1100X, 800X, 600X i 400.

Dodano: 13 sierpień 2018

Nowa linia subwooferów została wyposażona w potężne wzmacniacze i audiofilskie przetworniki niskotonowe, rozbudowane opcje wprowadzania danych, łączność bezprzewodową, sterowanie za pomocą aplikacji Bluetooth oraz opcję Anthem Room Correction (ARC®).

Kontrolery, aplikacje sterujące subwooferem na iOS i Android umożliwiają precyzyjną konfigurację ustawień subwoofera, podczas gdy - jak mówi producent - Korekcja Akustyki Pomieszczenia (ARC) gwarantuje dokładne brzmienie basów dostosowane do każdego pomieszczenia odsłuchowego.

Niskoszumowe przetworniki o wysokim wychyle z odwróconymi membranami w subwooferach Dynamo są dodatkowo wyposażone w mocne magnesy, wzmacniacz i zaawansowane zawieszenie. Wysokowydajne magnesy (znacznie bardziej wytrzymałe niż w poprzedniej generacji) łączą się z membranami o niskiej masie, aby zapewnić masywne ruchy, a jednocześnie zachować najdrobniejsze szczegóły basu.

MartinLogan Dynamo 600X, 800X, 1100X i 1600X mają port połączenia dla opcjonalnego systemu bezprzewodowego. Bezprzewodowy system SWT-X (sprzedawany osobno) oferuje najnowszą technologię bezprzewodowej transmisji dźwięku, w tym dynamiczną częstotliwość 2,4 GHz, korekcję szumów i zasięg do ponad 15 metrów. Łatwy do zainstalowania w subwooferze odbiornik SWT-X nie wymaga zewnętrznego źródła zasilania ani połączeń audio.

MartinLogan Dynamo 800X, 1100X i 1600X są wyposażone w niestandardowe szpilki ETC, które można wykorzystać do zwiększenia stabilności na grubych dywanach lub stworzyć mocniejszą amortyzację subwoofera od podłogi w celu poprawy ogólnej jakości dźwięku. Wbudowane szpilki są wygodnie i ukryte pod gumowymi nóżkami.

Subwoofery MartinLogan Dynamo - złącza

Wszystkie nowe modele z serii Dynamo są wyposażone w wejścia głośnikowe [L/R] z wejściami liniowymi RCA. Prawe wejście w Dynamo 400 i 600X jest podwojone jako wejście LFE do zastosowań w kinie domowym. Dynamo 800X ma ponadto dyskretne wejście liniowe LCA RCA, a modele 1100X i 1600X wejścia XLR i RCA dla połączenia LFE. To nie koniec - MartinLogan Dynamo 800X, 1100X i 1600X oferują wejścia wyzwalacza (Trigger) 12V pozwalające zewnętrznemu urządzeniu na włączanie / wyłączanie subwoofera.

Systemy połączeń i sterowania znajdujące się w Dynamo 800X, 1100X i 1600X umożliwiają jednoczesne połączenie zarówno 2-kanałowego stereo, jak i wielokanałowego kina domowego. Każde źródło może uzyskać indywidualne ustawienia podziału i poziomu.

Wejścia LFE nie używają filtra dolnoprzepustowego, pozostawiając sterowanie zwrotnicą procesorowi. Lewe i prawe wejścia integrują dyskretne regulowane przez użytkownika filtry dolnoprzepustowe.

Źródło: Polpak

Premiera Audiovector R 8 ARRETÉ w salonie HI-TON Home of Perfection

Premiera Audiovector R 8 ARRETÉ w salonie HI-TON...

Warszawski salon Audio-Video HI-TON Home of Perfection zaprasza na premierowe prezentacje kolumn głośnikowych Audiovector R 8 ARRETÉ.
Odsłuchy subwoofera SVS SB-4000 w salonie Q21

Odsłuchy subwoofera SVS SB-4000 w salonie Q21

SVS SB-4000 jest subwooferem o otwartej obudowie i parametrach, spotykanych dotąd w zdecydowanie droższych modelach. Ma sprawdzać się zarówno jako niskotonowy głośnik efektowy w kinie domowym oraz wsparcie basu w odsłuchu stereo. Oferuje przy tym silny i głęboki, rozciągnięty bas.
Słuchawki Ultrasone gratis przy zakupie kolumn głośnikowych Monitor Audio

Słuchawki Ultrasone gratis przy zakupie kolumn...

Okazja. Teraz kupując kolumny głośnikowe MONITOR AUDIO z serii MONITOR, otrzymamy gratis słuchawki ULTRASONE. Promocja trwa do końca lutego 2018 r. lub wyczerpania zapasów.
Davis Acoustics w dystrybucji Trimex

Davis Acoustics w dystrybucji Trimex

Dodano: 12 grudzień 2018
Od 3 grudnia Trimex jest wyłącznym dystrybutorem na Polskę produktów marki Davis Acoustics. W ofercie firmy znajdują się kolumny z serii Dream, Héritage, Coubert, 30, Balthus, Discover i serii...
Tonsil przejmuje markę Sounddeco. Od dziś Sounddeco by Tonsil

Tonsil przejmuje markę Sounddeco. Od dziś Sounddeco by Tonsil

Dodano: 15 listopad 2018
Tonsil, polski producent nagłośnienia, przejął markę Sounddeco. Dzieki temu uzupełni ofertę, co pozwoli mu na ekspansję na rynku krajowym, a przede wszystkim zagranicznym. Po raz pierwszy oficjalna...
Salon Top Hi-Fi & Video Design teraz także w Białymstoku

Salon Top Hi-Fi & Video Design teraz także w Białymstoku

Dodano: 15 listopad 2018
W Białymstoku rozpoczął działalność nowy salon Top Hi-Fi & Video Design. To już 15. sklep tej ogólnopolskiej sieci specjalistycznych salonów audio-video. Zlokalizowany przy ul. Jurowieckiej 19...
Zobacz także
Audio - luty 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Zgodnie z zapowiedzią - druga część cyklu testów zespołów głośnikowych, a w niej pięć kolumn wolnostojących w zakresie 3600-3900 zł (za parę), konstrukcje jeszcze względnie niedrogie, a brzmienia - czasami już niezwykłe. Dla miłośników analogu test najlepszego ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Nowość Indiana Line - kolumny głośnikowe Tesi 661

Nowość Indiana Line - kolumny głośnikowe Tesi 661

Tesi 661 to najnowsza, flagowa konstrukcja Indiana Line. Jest już dostępna w sprzedaży w dwóch wersjach wykończenia - cz...