Gramofony Denon DP-400 i DP-450USB

Denon dołączył właśnie do swojej serii urządzeń Design Series dwa kolejne - tym razem gramofony. Rodzina powiększyła się tym samym o modele DP-400 i DP-450USB.

Dodano: 5 wrzesień 2018

Mimo że gramofony są członkami linii Desidn Series, skonfigurujemy je również z komponentami linii CEOL, a także tymi klasycznymi Hi-Fi o szerokości 43 cm. Oba zostały wyposażone w wewnętrzne przedwzmacniacze, dzięki czemu zapewniają kompatybilność z wieloma systemami audio, Denon DP-450USB oferuje dodatkowo konwersję analogowo-cyfrową, co ułatwia nagrywanie treści ulubionych płyt LP oraz singli bezpośrednio na urządzenia pamięci masowej USB.

Denon DP-400 i Denon DP-450USB są proste w instalacji i obsłudze, z czytelnym przewodnikiem konfiguracji. Kupimy je w komplecie z wysokiej jakości wkładką MM, wstępnie zainstalowaną w uniwersalnej głowicy połączonej z ramieniem. Oznacza to, że mogą być skonfigurowane i gotowe do pracy w ciągu zaledwie kilku minut. Proste? Proste.

Wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy ma możliwość jego wyłączenia, co oznacza, że nowe modele mogą współpracować z zewnętrznymi wzmacniaczami oraz systemami bez wbudowanych wejść Phono – każde wejście liniowe lub wejście AUX będzie obsługiwane.

Gramofon Denon DP-400

Denon DP-400 został zbudowany na masywnej, dobrze tłumiącej wibracje podstawie, która ma tylko 41 cm szerokości. Talerz jest napędzany paskiem. Płyty możemy odtwarzać przy prędkości obrotowej 33 1/3 rpm, 45 rpm oraz 78 rpm, przy czym prędkość jest kontrolowana przez zintegrowany czujnik m.in. w celu uniknięcia fluktuacji. Gdy płyta się kończy, ramię automatycznie się podnosi.

Ramię gramofonu ma kształt litery "S". Zostało tak skonstruowane, aby zredukować zniekształcenia i wyposażone we wkładkę MM, którą w razie potrzeby można łatwo wymienić na ulepszony model MC.

Czytaj również testy gramofonów Denon

Gramofon Denon DP-400

Wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy można wyłączyć, umożliwiając wykorzystanie DP-400 wraz z wzmacniaczami z własnym przedwzmacniaczem gramofonowym lub odpowiadającymi mu wzmacniaczami Phono.

Denon DP-400 został wyposażony w specjalnie zaprojektowaną osłonę przeciwpyłową, którą można również wykorzystać jako stojak na okładkę albumu - wystarczy zamontować osłonę pionowo na dołączonej podstawie.

Denon DP-450USB

Denon DP-450USB bazuje na specyfikacji DP-400, ale ma dodatkowo wbudowany konwerter cyfrowo-analogowy, który umożliwia przesyłanie muzyki bezpośrednio do urządzenia USB podłączonego do portu USB typu A na przednim panelu.

Nie ma potrzeby podłączania Denon DP-450USB do komputera: wystarczy podłączyć urządzenie pamięci masowej oraz wybrać format - skompresowane pliki MP3 lub nieskompresowane nagrania WAV w jakości CD i odtworzyć nagranie. Kopiowanie muzyki z płyt winylowych nigdy nie było prostsze.

Gramofon Denon DP-450USB

Nagrane pliki można następnie odtwarzać z urządzenia pamięci masowej USB na komputerze, w samochodowym systemie audio, wykorzystując produkty Denon z interfejsem USB lub bezprzewodowe głośniki HEOS.

Aby edytować nagrania na komputerze, Denon udostępnia oprogramowanie MusiCut dla Windows 10 pozwalające na obrabianie, organizowanie oraz tagowanie plików MP3 za pomocą metadanych w celu zbudowania biblioteki. Oprogramowanie MusiCut można pobrać bezpłatnie ze strony internetowej Denon.

Nowe gramofony będą dostępne w sprzedaży wrześniu u autoryzowanych dealerów Denon.

Ceny:

- DP-400: 2 195 zł
- DP-450USB: 2 595 zł

Źródło: Horn Distribution

Prezentacje głośnika Naim Mu-So Special Edition w salonie Q21

Prezentacje głośnika Naim Mu-So Special Edition...

Salon Q21 z Pabianic aprasza na prezentacje limitowanej do 2000 szt. wersji głośnika Naim Mu-So Special Edition. Urządzenie jest dostępne w ekskluzywnym wykończeniu Champagne.
Kolumny i subwoofery Klipsch z serii Reference i Reference Premiere w salonie Meloman

Kolumny i subwoofery Klipsch z serii Reference i...

Salon Meloman z Lublina zaprasza wszystkich zainteresowanych na prezentację kolumn podłogowych Klipsch R-820F oraz RP-8000F oraz subwooferów Klipsch R-100SW oraz R-120SW nowej generacji popularnych serii Reference oraz Reference Premiere.
Superoferty na koniec lata w Top Hi-Fi & Video Design

Superoferty na koniec lata w Top Hi-Fi & Video...

W ogólnopolskiej sieci Top Hi-Fi & Video Design trwa promocja "Superoferty na koniec lata".
Salon Q21 autoryzowanym dealerem produktów marki Moon - Simaudio

Salon Q21 autoryzowanym dealerem produktów marki Moon - Simaudio

Dodano: 3 sierpień 2018
Salon Q21 z Pabianic został autoryzowanym dealerem produktów marki Moon - Simaudio. Firma zaprasza na odsłuchy, umożliwia też wypożyczenia urządzeń i zorganizowanie indywidualnych odsłuchów w domu...
Q21 dystrybutorem marki AUDIOLAB

Q21 dystrybutorem marki AUDIOLAB

Dodano: 12 lipiec 2018
Od 1 lipca 2018 roku firma Q21 została wyłącznym przedstawicielem marki Audiolab w Polsce. Zapowiada też niższe ceny urządzeń detalicznych.
Philips TV i Bowers & Wilkins nawiązują współpracę

Philips TV i Bowers & Wilkins nawiązują współpracę

Dodano: 2 lipiec 2018
Philips TV oraz Bowers & Wilkins zainicjowały współpracę, której celem jest stworzenie wybitnych produktów, wyznaczających referencyjny poziom parametrów audio i wideo wśród telewizorów.
Zobacz także
Audio - wrzesień 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Zapraszamy na wielką galę EISA - w tym roku aż 35 nagród dla urządzeń audio - stereo i wielokanałowych, stacjonarnych i przenośnych, analogowych i cyfrowych. Kolumny, słuchawki, wzmacniacze, odtwarzacze, gramofony, daki, amplitunery, całe systemy... To najważniejszy ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio

Nowy zestaw stereo Focal + Naim w warszawskim salonie Focala

Nowy zestaw stereo Focal + Naim w warszawskim salonie Focala

Nowy zestaw stereo Focal + Naim w warszawskim salonie Focala. Całość składa się w dwóch kolumn Focal Aria 926 Black High...