Gramofony Denon DP-400 i DP-450USB

Denon dołączył właśnie do swojej serii urządzeń Design Series dwa kolejne - tym razem gramofony. Rodzina powiększyła się tym samym o modele DP-400 i DP-450USB.

Dodano: 5 wrzesień 2018

Mimo że gramofony są członkami linii Desidn Series, skonfigurujemy je również z komponentami linii CEOL, a także tymi klasycznymi Hi-Fi o szerokości 43 cm. Oba zostały wyposażone w wewnętrzne przedwzmacniacze, dzięki czemu zapewniają kompatybilność z wieloma systemami audio, Denon DP-450USB oferuje dodatkowo konwersję analogowo-cyfrową, co ułatwia nagrywanie treści ulubionych płyt LP oraz singli bezpośrednio na urządzenia pamięci masowej USB.

Denon DP-400 i Denon DP-450USB są proste w instalacji i obsłudze, z czytelnym przewodnikiem konfiguracji. Kupimy je w komplecie z wysokiej jakości wkładką MM, wstępnie zainstalowaną w uniwersalnej głowicy połączonej z ramieniem. Oznacza to, że mogą być skonfigurowane i gotowe do pracy w ciągu zaledwie kilku minut. Proste? Proste.

Wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy ma możliwość jego wyłączenia, co oznacza, że nowe modele mogą współpracować z zewnętrznymi wzmacniaczami oraz systemami bez wbudowanych wejść Phono – każde wejście liniowe lub wejście AUX będzie obsługiwane.

Gramofon Denon DP-400

Denon DP-400 został zbudowany na masywnej, dobrze tłumiącej wibracje podstawie, która ma tylko 41 cm szerokości. Talerz jest napędzany paskiem. Płyty możemy odtwarzać przy prędkości obrotowej 33 1/3 rpm, 45 rpm oraz 78 rpm, przy czym prędkość jest kontrolowana przez zintegrowany czujnik m.in. w celu uniknięcia fluktuacji. Gdy płyta się kończy, ramię automatycznie się podnosi.

Ramię gramofonu ma kształt litery "S". Zostało tak skonstruowane, aby zredukować zniekształcenia i wyposażone we wkładkę MM, którą w razie potrzeby można łatwo wymienić na ulepszony model MC.

Czytaj również testy gramofonów Denon

Gramofon Denon DP-400

Wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy można wyłączyć, umożliwiając wykorzystanie DP-400 wraz z wzmacniaczami z własnym przedwzmacniaczem gramofonowym lub odpowiadającymi mu wzmacniaczami Phono.

Denon DP-400 został wyposażony w specjalnie zaprojektowaną osłonę przeciwpyłową, którą można również wykorzystać jako stojak na okładkę albumu - wystarczy zamontować osłonę pionowo na dołączonej podstawie.

Denon DP-450USB

Denon DP-450USB bazuje na specyfikacji DP-400, ale ma dodatkowo wbudowany konwerter cyfrowo-analogowy, który umożliwia przesyłanie muzyki bezpośrednio do urządzenia USB podłączonego do portu USB typu A na przednim panelu.

Nie ma potrzeby podłączania Denon DP-450USB do komputera: wystarczy podłączyć urządzenie pamięci masowej oraz wybrać format - skompresowane pliki MP3 lub nieskompresowane nagrania WAV w jakości CD i odtworzyć nagranie. Kopiowanie muzyki z płyt winylowych nigdy nie było prostsze.

Gramofon Denon DP-450USB

Nagrane pliki można następnie odtwarzać z urządzenia pamięci masowej USB na komputerze, w samochodowym systemie audio, wykorzystując produkty Denon z interfejsem USB lub bezprzewodowe głośniki HEOS.

Aby edytować nagrania na komputerze, Denon udostępnia oprogramowanie MusiCut dla Windows 10 pozwalające na obrabianie, organizowanie oraz tagowanie plików MP3 za pomocą metadanych w celu zbudowania biblioteki. Oprogramowanie MusiCut można pobrać bezpłatnie ze strony internetowej Denon.

Nowe gramofony będą dostępne w sprzedaży wrześniu u autoryzowanych dealerów Denon.

Ceny:

- DP-400: 2 195 zł
- DP-450USB: 2 595 zł

Źródło: Horn Distribution

HEGEL H590 w ofercie salonu Meloman

HEGEL H590 w ofercie salonu Meloman

H590 to nazwa nowego, topowego modelu wzmacniacza zintegrowanego marki Hegel. Wśród jego funkcjonalności są usługi jak Apple AirPlay® czy obsługa najwyższej jakości formatów, takich jak DSD. Urządzenie trafiło właśnie do oferty lubelskiego salonu audio-video Meloman.
Najnowsza seria kolumn Polk Audio Signature E w salonie Q21

Najnowsza seria kolumn Polk Audio Signature E w...

Salon Q21 z Pabianic poszerzył swoją ofertę o nową serię kolumn Polk Audio Signature E. Zaintersowani mogą wziąć udział w odsłuchach.
Spotkanie Audiofil III już w ostatni weekend października

Spotkanie Audiofil III już w ostatni weekend...

Przed nami trzecia dwudniowa prezentacja Audiofil. Odbędzie się we Wrocławiu już w najbliższy weekend, czyli w dniach 27-28 października. Wstęp - tradycyjnie - wolny.
Największa w Polsce strefa winyli na Audio Video Show 2018

Największa w Polsce strefa winyli na Audio Video Show 2018

Dodano: 22 październik 2018
Audio Video Show jak co roku zaprasza miłośników analogowego brzmienia i czarnych krążków do odwiedzenia największej w Polsce strefy winyli, tradycyjnie zlokalizowanej na PGE Narodowym. Początek...
Audio Video Show 2018 - rekordowa liczba wystawców i wynajętej powierzchni

Audio Video Show 2018 - rekordowa liczba wystawców i wynajętej powierzchni

Dodano: 15 październik 2018
22. edycja Audio Video Show odbędzie się w dniach 16-18 listopada. Miesiąc przed rozpoczęciem wydarzenia wiemy już, został pobity zeszłoroczny rekord liczby wystawców oraz wynajętej powierzchni. W...
Anna Maria Jopek gościem specjalnym Audio Video Show 2018

Anna Maria Jopek gościem specjalnym Audio Video Show 2018

Dodano: 10 październik 2018
22. edycja Audio Video Show odbędzie się w dniach 16-18 listopada. Jako gość specjalny pojawi się w tym roku Anna Maria Jopek.
Zobacz także
Audio - listopad 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W tym numerze zajmujemy się sprzętem tak popularnym, jak słuchawki bezprzewodowe za kilkaset złotych (pięć modeli) i gramofony za tysiąc kilkaset (również piątka), ale na drugiej szali kładziemy test jubileuszowego, hi-endowego zestawu Marantza KI-Ruby, i parę ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Najciekawsze urządzenia audio na Audio Video Show 2018

Najciekawsze urządzenia audio na Audio Video Show 2018

Podczas tegorocznej wystawy Audio Video Show odwiedzający będą mieli okazję zobaczyć i usłyszeć wiele znakomitych urządz...