Gramofony Denon DP-400 i DP-450USB

Denon dołączył właśnie do swojej serii urządzeń Design Series dwa kolejne - tym razem gramofony. Rodzina powiększyła się tym samym o modele DP-400 i DP-450USB.

Dodano: 5 wrzesień 2018

Mimo że gramofony są członkami linii Desidn Series, skonfigurujemy je również z komponentami linii CEOL, a także tymi klasycznymi Hi-Fi o szerokości 43 cm. Oba zostały wyposażone w wewnętrzne przedwzmacniacze, dzięki czemu zapewniają kompatybilność z wieloma systemami audio, Denon DP-450USB oferuje dodatkowo konwersję analogowo-cyfrową, co ułatwia nagrywanie treści ulubionych płyt LP oraz singli bezpośrednio na urządzenia pamięci masowej USB.

Denon DP-400 i Denon DP-450USB są proste w instalacji i obsłudze, z czytelnym przewodnikiem konfiguracji. Kupimy je w komplecie z wysokiej jakości wkładką MM, wstępnie zainstalowaną w uniwersalnej głowicy połączonej z ramieniem. Oznacza to, że mogą być skonfigurowane i gotowe do pracy w ciągu zaledwie kilku minut. Proste? Proste.

Wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy ma możliwość jego wyłączenia, co oznacza, że nowe modele mogą współpracować z zewnętrznymi wzmacniaczami oraz systemami bez wbudowanych wejść Phono – każde wejście liniowe lub wejście AUX będzie obsługiwane.

Gramofon Denon DP-400

Denon DP-400 został zbudowany na masywnej, dobrze tłumiącej wibracje podstawie, która ma tylko 41 cm szerokości. Talerz jest napędzany paskiem. Płyty możemy odtwarzać przy prędkości obrotowej 33 1/3 rpm, 45 rpm oraz 78 rpm, przy czym prędkość jest kontrolowana przez zintegrowany czujnik m.in. w celu uniknięcia fluktuacji. Gdy płyta się kończy, ramię automatycznie się podnosi.

Ramię gramofonu ma kształt litery "S". Zostało tak skonstruowane, aby zredukować zniekształcenia i wyposażone we wkładkę MM, którą w razie potrzeby można łatwo wymienić na ulepszony model MC.

Czytaj również testy gramofonów Denon

Gramofon Denon DP-400

Wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy można wyłączyć, umożliwiając wykorzystanie DP-400 wraz z wzmacniaczami z własnym przedwzmacniaczem gramofonowym lub odpowiadającymi mu wzmacniaczami Phono.

Denon DP-400 został wyposażony w specjalnie zaprojektowaną osłonę przeciwpyłową, którą można również wykorzystać jako stojak na okładkę albumu - wystarczy zamontować osłonę pionowo na dołączonej podstawie.

Denon DP-450USB

Denon DP-450USB bazuje na specyfikacji DP-400, ale ma dodatkowo wbudowany konwerter cyfrowo-analogowy, który umożliwia przesyłanie muzyki bezpośrednio do urządzenia USB podłączonego do portu USB typu A na przednim panelu.

Nie ma potrzeby podłączania Denon DP-450USB do komputera: wystarczy podłączyć urządzenie pamięci masowej oraz wybrać format - skompresowane pliki MP3 lub nieskompresowane nagrania WAV w jakości CD i odtworzyć nagranie. Kopiowanie muzyki z płyt winylowych nigdy nie było prostsze.

Gramofon Denon DP-450USB

Nagrane pliki można następnie odtwarzać z urządzenia pamięci masowej USB na komputerze, w samochodowym systemie audio, wykorzystując produkty Denon z interfejsem USB lub bezprzewodowe głośniki HEOS.

Aby edytować nagrania na komputerze, Denon udostępnia oprogramowanie MusiCut dla Windows 10 pozwalające na obrabianie, organizowanie oraz tagowanie plików MP3 za pomocą metadanych w celu zbudowania biblioteki. Oprogramowanie MusiCut można pobrać bezpłatnie ze strony internetowej Denon.

Nowe gramofony będą dostępne w sprzedaży wrześniu u autoryzowanych dealerów Denon.

Ceny:

- DP-400: 2 195 zł
- DP-450USB: 2 595 zł

Źródło: Horn Distribution

Premiera Audiovector R 8 ARRETÉ w salonie HI-TON Home of Perfection

Premiera Audiovector R 8 ARRETÉ w salonie HI-TON...

Warszawski salon Audio-Video HI-TON Home of Perfection zaprasza na premierowe prezentacje kolumn głośnikowych Audiovector R 8 ARRETÉ.
Odsłuchy subwoofera SVS SB-4000 w salonie Q21

Odsłuchy subwoofera SVS SB-4000 w salonie Q21

SVS SB-4000 jest subwooferem o otwartej obudowie i parametrach, spotykanych dotąd w zdecydowanie droższych modelach. Ma sprawdzać się zarówno jako niskotonowy głośnik efektowy w kinie domowym oraz wsparcie basu w odsłuchu stereo. Oferuje przy tym silny i głęboki, rozciągnięty bas.
Słuchawki Ultrasone gratis przy zakupie kolumn głośnikowych Monitor Audio

Słuchawki Ultrasone gratis przy zakupie kolumn...

Okazja. Teraz kupując kolumny głośnikowe MONITOR AUDIO z serii MONITOR, otrzymamy gratis słuchawki ULTRASONE. Promocja trwa do końca lutego 2018 r. lub wyczerpania zapasów.
Davis Acoustics w dystrybucji Trimex

Davis Acoustics w dystrybucji Trimex

Dodano: 12 grudzień 2018
Od 3 grudnia Trimex jest wyłącznym dystrybutorem na Polskę produktów marki Davis Acoustics. W ofercie firmy znajdują się kolumny z serii Dream, Héritage, Coubert, 30, Balthus, Discover i serii...
Tonsil przejmuje markę Sounddeco. Od dziś Sounddeco by Tonsil

Tonsil przejmuje markę Sounddeco. Od dziś Sounddeco by Tonsil

Dodano: 15 listopad 2018
Tonsil, polski producent nagłośnienia, przejął markę Sounddeco. Dzieki temu uzupełni ofertę, co pozwoli mu na ekspansję na rynku krajowym, a przede wszystkim zagranicznym. Po raz pierwszy oficjalna...
Salon Top Hi-Fi & Video Design teraz także w Białymstoku

Salon Top Hi-Fi & Video Design teraz także w Białymstoku

Dodano: 15 listopad 2018
W Białymstoku rozpoczął działalność nowy salon Top Hi-Fi & Video Design. To już 15. sklep tej ogólnopolskiej sieci specjalistycznych salonów audio-video. Zlokalizowany przy ul. Jurowieckiej 19...
Zobacz także
Audio - luty 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Zgodnie z zapowiedzią - druga część cyklu testów zespołów głośnikowych, a w niej pięć kolumn wolnostojących w zakresie 3600-3900 zł (za parę), konstrukcje jeszcze względnie niedrogie, a brzmienia - czasami już niezwykłe. Dla miłośników analogu test najlepszego ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Kolumny głośnikowe Q Acoustics Concept 300

Kolumny głośnikowe Q Acoustics Concept 300

Bazując na flagowym modelu Concept 500, Q Acoustics opracował nową konstrukcję, model Concept 300, która właśnie ma swoj...