Wzmacniacz zintegrowany Peachtree Audio nova300

Wzmacniacz zintegrowany Peachtree Audio nova300 to całkowicie nowa konstrukcja współpracująca z najnowszymi technologiami. Urządzenie jest wyposażone w zaawansowany przetwornik C/A i obsługuje pliki DSD 5,6 MHz i PCM 384 kHz/32 bity.

Dodano: 25 maj 2017

Peachtree Audio nova300 obsługuje praktycznie każde źródło muzyki, z jakiego dzisiaj korzystamy - od analogowych nagrań z płyt winylowych, aż do audio strumieniowanego z chmury.

Jednym z kluczowych elementów urządzenia jest zaawansowany przetwornik cyfrowo- analogowy ES9018K2M Sabre32 Reference. Moduł ten obsługuje ekstremalnie wiele wejść: wszystkie aż do PCM 384 kHz/32 bity i DSD 5,6 MHz. Przetwornik wyróżnia się świetnym zakresem dynamiki, skutecznością redukowania jitteru i niskoszumową charakterystyką.

Peachtree Audio nova300 jest wyposażony w najnowszej generacji amplifikację ICEPower, która zapewnia moc 300 W przy obciążeniu 8 Ω i aż 450 W przy 4 Ω. Układ ten wykorzystuje opatentowaną technikę HCOM (Hybrid Controlled Oscillation Modulator), aby zapewnić wysoką moc wyjściową, szerokie pasmo przenoszenia, niski szum, odpowiednią stabilność i prostotę całej konstrukcji.

Obudowa urządzenia jest mniejsza niż u jego poprzednika i nie wymaga stosowania dużych, ciężkich i drogich radiatorów jak we wzmacniaczach pracujących w klasie A/B. Listę zalet urządzenia dopełnia szeroki zakres obsługiwanych impedancji, od zaledwie 2,5 Ω do aż 16 Ω.

Na pokładzie nova300 nie ma modułu lampowego - to różni go od poprzedników. W dotychczasowych konstrukcjach stosunek sygnału do szumu wynosił od 95 do 100 dB, co było wynikiem podobnym do konkurencyjnych modeli. Zastosowania lamp wygładzało szorstkość nagrań i obniżało wartość S/N do poziomu 88-90 dB, tj. wielkości akceptowalnej w przypadku kompromisu przynoszącego korzyści dźwiękowe. Model nova300 ma stosunek sygnału do szumu wynoszący 111 dB. Zredukowanie tej wartości do 88 dB sprawiłoby, że dźwięk zabrzmiałby tak, jakby system audio został przykryty kocem.

Wzmacniacz zintegrowany Peachtree Audio nova300

Wzmacniacz zintegrowany Peachtree Audio nova300

Wzmacniacz jest wyposażony w asynchroniczny port USB na tylnym panelu, który zapewnia bezpośrednie połączenie dla urządzeń ze złączem Apple Lightning. Inżynierowie firmy Peachtree Audio opracowali DyNEC - system umożliwiający zniwelowanie słyszalnego szumu źródła zasilania i ekranu. Dzięki niemu i dzięki asynchronicznemu połączeniu specjalnie przygotowane wejście iOS pozwala usłyszeć muzykę przy zachowaniu maksymalnej czystości i dynamiki - tak mówi producent.

Peachtree Audio nova300 ma wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy. Układ ten obsługuje wkładki MM i wyróżnia się specjalnie zaprojektowaną konstrukcją. Moduł eliminuje konieczność stosowania zewnętrznego przedwzmacniacza. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy gramofon wyposażony zostanie we wkładkę MC - w tym przypadku użytkownik może skonfigurować gniazdo wejściowe pod kątem dostarczanego poziomu sygnału wejściowego.

Jednym z najbardziej pożądanych rozwiązań Peachtree Audio, zastosowanym także w modelu nova300, jest funkcja HTB (Home Theater Bypass). Ułatwia ona zintegrowanie urządzenia z wielokanałowym procesorem lub amplitunerem AV, dzięki czemu końcówka mocy integry nova300 napędza frontowe głośniki prawy i lewy zarówno przy odsłuchu stereo, jak i wielokanałowym. Rozwiązanie to zapewnia wyższą jakość dźwięku i ułatwia amplitunerowi AV zasilanie głośników efektowych i centralnego.

Peachtree Audio nova300 jest wyposażony w liczne złącza wejściowe. Oprócz asynchronicznego portu USB w urządzeniu znajdziemy również koncentryczne wejście S/PDIF oraz dwa wejścia optyczne obsługujące sygnały 192 kHz/24 bity. Mamy też zaawansowany wzmacniacz słuchawkowy, który potrafi wysterować dowolne słuchawki dostępne na rynku. Opcjonalnie nova300 może zostać wzbogacona o bezprzewodowy moduł Wi-Fi, aby bezprzewodowo strumieniować audio z komputera, iUrządzeń, Apple TV lub Chromecast Audio.

Wzmacniacz zintegrowany Peachtree Audio nova300

Wzmacniacz zintegrowany Peachtree Audio nova300 - pilot

Źródło: Audio Klan

Podstawowe dane

Pozostałe newsy sprzętowe

Zobacz wszystkie
Weekendowa promocja. Niższe ceny w Top Hi-Fi & Video Design

Weekendowa promocja. Niższe ceny w Top Hi-Fi &...

W salonach Top Hi-Fi & Video Design startuje akcja promocyjna "Deal of the weekend", w ramach której kilkadziesiąt produktów będzie można kupić w bardzo atrakcyjnych cenach.
Gramofon Clearaudio Concept - w zestawie taniej

Gramofon Clearaudio Concept - w zestawie taniej

W salonach Top Hi-Fi & Video Design rozpoczęła się sprzedaż zestawu składającego się z gramofonu Clearaudio Concept z wkładką MM oraz praktycznych akcesoriów: pokrywy przeciwpyłowej, docisku i szczotki do czyszczenia płyt.
Wakacyjna wyprzedaż w salonie Q21

Wakacyjna wyprzedaż w salonie Q21

Pabianicki salon Q21 odpalił właśnie wakacyjną wyprzedaż. W outlecie saklepu znalazły się urządzenia, które teraz kupimy znacznie taniej.
Audio Klan oficjalnym przedstawicielem firmy Luxman w Polsce

Audio Klan oficjalnym przedstawicielem firmy Luxman w Polsce

Dodano: 27 czerwiec 2019
Japoński Luxman, ikona w świecie high-endowych urządzeń, ma nowego przedstawiciela w Polsce. Została nim firma Audio Klan. Już wkrótce w jej 12 salonach Top Hi-Fi & Video Design pojawi się...
Pro-Ject

Pro-Ject

Dodano: 4 czerwiec 2019
Wraz z początkiem czerwca br. portfolio produktowe Horn Distribution powiększyło się o wybrane linie produktów marki Pro-Ject, uznanego producenta wysokiej jakości gramofonów i innych urządzeń...
Ken Ishiwata żegna się z marką Marantz

Ken Ishiwata żegna się z marką Marantz

Dodano: 16 maj 2019
Po 41 latach bycia czołową postacią dla Marantza Ken Ishiwata - jeszcze w tym miesiącu - odchodzi z firmy. Decyzja została podjęta przez obie strony po wygaśnięciu kontraktu starszego menedżera i...
Zobacz także
Audio - lipiec - sierpień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W tym numerze znajdziecie regularny test porównawczy (pięć wzmacniaczy za ok. 9000 zł), hi-endowe kolumny, gramofon, ale polecam przede wszystkim indywidualne testy pięciu urządzeń nowej generacji - soundbarów, głośników bezprzewodowych, systemów "all-in-one". ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Nagrody EISA 2019-2020 rozdane

Nagrody EISA 2019-2020 rozdane

EISA nagradza produkty z całego świata, ma już wpływ na wszystkie rynki, opiera swój autorytet na ekspertach ze wszystki...