Gramofon NAD C 588

Oferta marki NAD poszerzyła się o gramofon C 588. Ta dopracowana konstrukcja wykorzystuje sprawdzony napęd paskowy i gwarantuje wysoką precyzję odwzorowania muzyki. Urządzenie jest wyposażone w zaawansowaną wkładkę Ortofon 2M Red, mocowaną do ramienia z włókna węglowego, i obsługuje dwie prędkości odtwarzania.

Dodano: 22 listopad 2018

Gramofon NAD C 588 - napęd

NAD C 588 wykorzystuje sprawdzony napęd paskowy, który wraz z elektroniczną regulacją prędkości (33 1/3 i 45 obr./min.) i silnikiem prądu zmiennego z odizolowanym zasilaniem zapewnia niezbędną precyzję odtwarzania płyt.

Czytaj również: Jakie urządzenia są potrzebne do kalibracji gramofonu?

Gramofon NAD C 588 z podniesioną klapą

 

Dzięki zastosowaniu paskowego napędu możliwe jest skuteczne tłumienie wszelkich drgań pojawiających się podczas odtwarzania płyt, przy jednoczesnym zapewnieniu cichej pracy urządzenia. Płyty spoczywają na szklanym talerzu dodatkowo tłumionym matą filcową. Talerz i napędzający go silnik spoczywają na podstawie z MDF-u, która opiera się na nóżkach tłumiących drgania. Te ostatnie pozwalają wyeliminować wpływ wibracji, np. generowanych przez pracujące kolumny głośnikowe. C 588 standardowo dostarczany jest wraz z osłoną przeciwpyłową o niskim rezonansie.

Czytaj również: Jaki jest optymalny nacisk igły na płytę?

Gramofon NAD C 588

Gramofon NAD C 588 - zaawansowana wkładka Ortofon 2M Red

Wysoką jakość dźwięku gwarantuje zaawansowana wkładka Ortofon 2M Red (MM), która jest mocowana do 9-calowego ramienia z włókna węglowego z regulacją pionowego kąta śledzenia i azymutu. Przyjęta długość ramienia ma na celu optymalizację przesięgu (overhang) i zmniejszenie błędu kąta śledzenia. Perfekcyjne wyrównanie igły ułatwia regulacja azymutu i pionowego kąta śledzenia, a także wskaźnik ustawienia igły, co jest rzadkością w tej klasie cenowej.

Czytaj również: Jaka jest żywotność wkładek gramofonowych?

Gramofon NAD C 588 - widok z tyłu

Gramofon NAD C 588 już jest dostępny w sprzedaży. Więcej informacji o urządzeniu można znaleźć na stronie internetowej www.tophifi.pl.

Źródło: Audio Klan

Odsłuchy subwoofera SVS SB-4000 w salonie Q21

Odsłuchy subwoofera SVS SB-4000 w salonie Q21

SVS SB-4000 jest subwooferem o otwartej obudowie i parametrach, spotykanych dotąd w zdecydowanie droższych modelach. Ma sprawdzać się zarówno jako niskotonowy głośnik efektowy w kinie domowym oraz wsparcie basu w odsłuchu stereo. Oferuje przy tym silny i głęboki, rozciągnięty bas.
Słuchawki Ultrasone gratis przy zakupie kolumn głośnikowych Monitor Audio

Słuchawki Ultrasone gratis przy zakupie kolumn...

Okazja. Teraz kupując kolumny głośnikowe MONITOR AUDIO z serii MONITOR, otrzymamy gratis słuchawki ULTRASONE. Promocja trwa do końca lutego 2018 r. lub wyczerpania zapasów.
Yaqin MC-100C w salonie Q21

Yaqin MC-100C w salonie Q21

Kto chce spróbować lampy w swoim systemie, ale jeszcze nie podjął decyzji, może wybrać się na odsłuchy do salonu Q21, który organizuje cykl prezentacji najnowszej lampowej integry Yaqin MC-100C.
Davis Acoustics w dystrybucji Trimex

Davis Acoustics w dystrybucji Trimex

Dodano: 12 grudzień 2018
Od 3 grudnia Trimex jest wyłącznym dystrybutorem na Polskę produktów marki Davis Acoustics. W ofercie firmy znajdują się kolumny z serii Dream, Héritage, Coubert, 30, Balthus, Discover i serii...
Tonsil przejmuje markę Sounddeco. Od dziś Sounddeco by Tonsil

Tonsil przejmuje markę Sounddeco. Od dziś Sounddeco by Tonsil

Dodano: 15 listopad 2018
Tonsil, polski producent nagłośnienia, przejął markę Sounddeco. Dzieki temu uzupełni ofertę, co pozwoli mu na ekspansję na rynku krajowym, a przede wszystkim zagranicznym. Po raz pierwszy oficjalna...
Salon Top Hi-Fi & Video Design teraz także w Białymstoku

Salon Top Hi-Fi & Video Design teraz także w Białymstoku

Dodano: 15 listopad 2018
W Białymstoku rozpoczął działalność nowy salon Top Hi-Fi & Video Design. To już 15. sklep tej ogólnopolskiej sieci specjalistycznych salonów audio-video. Zlokalizowany przy ul. Jurowieckiej 19...
Zobacz także
Audio - luty 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Zgodnie z zapowiedzią - druga część cyklu testów zespołów głośnikowych, a w niej pięć kolumn wolnostojących w zakresie 3600-3900 zł (za parę), konstrukcje jeszcze względnie niedrogie, a brzmienia - czasami już niezwykłe. Dla miłośników analogu test najlepszego ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Kolumny głośnikowe Q Acoustics Concept 300

Kolumny głośnikowe Q Acoustics Concept 300

Bazując na flagowym modelu Concept 500, Q Acoustics opracował nową konstrukcję, model Concept 300, która właśnie ma swoj...