Gramofon NAD C 588

Oferta marki NAD poszerzyła się o gramofon C 588. Ta dopracowana konstrukcja wykorzystuje sprawdzony napęd paskowy i gwarantuje wysoką precyzję odwzorowania muzyki. Urządzenie jest wyposażone w zaawansowaną wkładkę Ortofon 2M Red, mocowaną do ramienia z włókna węglowego, i obsługuje dwie prędkości odtwarzania.

Dodano: 22 listopad 2018

Gramofon NAD C 588 - napęd

NAD C 588 wykorzystuje sprawdzony napęd paskowy, który wraz z elektroniczną regulacją prędkości (33 1/3 i 45 obr./min.) i silnikiem prądu zmiennego z odizolowanym zasilaniem zapewnia niezbędną precyzję odtwarzania płyt.

Czytaj również: Jakie urządzenia są potrzebne do kalibracji gramofonu?

Gramofon NAD C 588 z podniesioną klapą

 

Dzięki zastosowaniu paskowego napędu możliwe jest skuteczne tłumienie wszelkich drgań pojawiających się podczas odtwarzania płyt, przy jednoczesnym zapewnieniu cichej pracy urządzenia. Płyty spoczywają na szklanym talerzu dodatkowo tłumionym matą filcową. Talerz i napędzający go silnik spoczywają na podstawie z MDF-u, która opiera się na nóżkach tłumiących drgania. Te ostatnie pozwalają wyeliminować wpływ wibracji, np. generowanych przez pracujące kolumny głośnikowe. C 588 standardowo dostarczany jest wraz z osłoną przeciwpyłową o niskim rezonansie.

Czytaj również: Jaki jest optymalny nacisk igły na płytę?

Gramofon NAD C 588

Gramofon NAD C 588 - zaawansowana wkładka Ortofon 2M Red

Wysoką jakość dźwięku gwarantuje zaawansowana wkładka Ortofon 2M Red (MM), która jest mocowana do 9-calowego ramienia z włókna węglowego z regulacją pionowego kąta śledzenia i azymutu. Przyjęta długość ramienia ma na celu optymalizację przesięgu (overhang) i zmniejszenie błędu kąta śledzenia. Perfekcyjne wyrównanie igły ułatwia regulacja azymutu i pionowego kąta śledzenia, a także wskaźnik ustawienia igły, co jest rzadkością w tej klasie cenowej.

Czytaj również: Jaka jest żywotność wkładek gramofonowych?

Gramofon NAD C 588 - widok z tyłu

Gramofon NAD C 588 już jest dostępny w sprzedaży. Więcej informacji o urządzeniu można znaleźć na stronie internetowej www.tophifi.pl.

Źródło: Audio Klan

Podstawowe dane

Pozostałe newsy sprzętowe

Zobacz wszystkie
Słuchawki Meze Empyrean w salonie Q21

Słuchawki Meze Empyrean w salonie Q21

Jednym z największych tegorocznych wydarzeń w świecie słuchawek była premiera najnowszego modelu Meze Empyrean, pierwszych na świecie słuchawek isodynamicznych. Do swojej oferty dołącza je właśnie salon Q21 z Pabianic.
Klipsch Heresy III w salonie Q21

Klipsch Heresy III w salonie Q21

Klipsch Heresy III dają możliwość poczucia klimatu lat 70. Właśnie pojawiły się w ofercie salonu Q21, zatem zainteresowani mogą przybywać na odsłuchy.
Pioneer UDP-LX500 w ofercie salonu Meloman

Pioneer UDP-LX500 w ofercie salonu Meloman

Najnowszy odtwarzacz płyt firmy Pioneer pozwala odtwarzać materiały o jakości Ultra HD Blu-ray™, rozdzielczości czterokrotnie większej niż 1080p Full HD, w kinie domowym. Urządzenie trafiło do oferty salonu Meloman z Lublina.
Davis Acoustics w dystrybucji Trimex

Davis Acoustics w dystrybucji Trimex

Dodano: 12 grudzień 2018
Od 3 grudnia Trimex jest wyłącznym dystrybutorem na Polskę produktów marki Davis Acoustics. W ofercie firmy znajdują się kolumny z serii Dream, Héritage, Coubert, 30, Balthus, Discover i serii...
Tonsil przejmuje markę Sounddeco. Od dziś Sounddeco by Tonsil

Tonsil przejmuje markę Sounddeco. Od dziś Sounddeco by Tonsil

Dodano: 15 listopad 2018
Tonsil, polski producent nagłośnienia, przejął markę Sounddeco. Dzieki temu uzupełni ofertę, co pozwoli mu na ekspansję na rynku krajowym, a przede wszystkim zagranicznym. Po raz pierwszy oficjalna...
Salon Top Hi-Fi & Video Design teraz także w Białymstoku

Salon Top Hi-Fi & Video Design teraz także w Białymstoku

Dodano: 15 listopad 2018
W Białymstoku rozpoczął działalność nowy salon Top Hi-Fi & Video Design. To już 15. sklep tej ogólnopolskiej sieci specjalistycznych salonów audio-video. Zlokalizowany przy ul. Jurowieckiej 19...
Zobacz także
Audio - grudzień 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Tym razem nietrudno wskazać najważniejszy test numeru - to porównanie pięciu wzmacniaczy zintegrowanych, w cenie 7000–9000 zł. Pokazują nie tylko swoją własną kondycję, ale też dobrze demonstrują zmiany wśród ogółu wzmacniaczy. Każdy ma na pokładzie DAC-a, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Apple AirPlay 2 w urządzeniach Bluesound

Apple AirPlay 2 w urządzeniach Bluesound

Seria odtwarzaczy sieciowych Bluesound Generation 2i uzyskała certyfikat zgodności z technologią Apple AirPlay 2. Pozwal...