Czy można poprawić jakość obrazu w telewizorze LCD, PDP lub w projektorze za pomocą dostępnych w nich regulacji?

Czy można poprawić jakość obrazu w telewizorze LCD, PDP lub w projektorze za pomocą dostępnych w nich regulacji?

Video

Można, ale tylko w pewnym zakresie. Jeśli do wspomnianych urządzeń dostarczymy sygnał o bardzo słabej jakości, to niewiele da się zrobić. Jeżeli jednak sygnał wejściowy będzie dobry, to zmiana fabrycznych nastawień może wywołać wyraźne i pozytywne efekty.

Praktycznie każdy użytkownik sam wyreguluje podstawowe parametry, takie jak ostrość, jasność, kontrast czy nasycenie kolorów. Bardziej skomplikowane, ale warte uwagi są korekcja gamma oraz temperatura kolorów, jeszcze bardziej zaawansowane regulacje dotyczą dokładnego dobierania parametrów poszczególnych barw podstawowych (RGB). Użytkownik opiera się na własnym doświadczeniu, wzroku i cierpliwości.

Najbardziej efektywną metodą jest jednak powierzenie kalibracji swojego telewizora bądź projektora fachowcom, którzy mają wiedzę na temat zależności pomiędzy poszczególnymi parametrami oraz są wyposażeni w narzędzia testujące i pomiarowe. Na naszym rynku działa już kilka firm zajmujących się takimi usługami.

Na zdjęciu telewizor Philips LCD z linii 9604

Zobacz także
Audio - kwiecień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Mimo zmian na rynku i pojawiania się nowych kategorii urządzeń, wzmacniacze stereofoniczne zachowują mocną pozycję. Pięć modeli w przystępnej cenie 2000 zł tworzy ciekawy wybór, a przede wszystkim udostępnia przyzwoitą moc i jakość dźwięku. Znamienne dla ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj